×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
1. jūnijs, 2013
Drukāt

Krauklis: šīs vēlēšanas Valkā ir negodīgas

Foto-LETAFoto-LETA

Vidzemes partijas saraksta pirmais numurs Valkas novadā un mēra amata kandidāts, kādreizējais Valkas pašvaldības vadītājs un Saeimas deputāts Vents Armands Krauklis paudis aizdomas par nelikumīgu vēlēšanu norisi un būtiskām kļūdām vēlēšanu komisijas darbā.

Sociālajā portālā “twitter.com” Krauklis rakstīja: “Tik netīras vēlēšanas Valkā neatceros. Skumji.” Aģentūrai LETA viņš šo ierakstu skaidroja ar šodien vēlēšanu iecirkņos esošo Vidzemes partijas pārstāvju novērotāju pamanīto.

Kā būtiskāko pārkāpumu Krauklis min novēroto, komisijai dodoties pie vēlētājiem sociālās aprūpes centrā. Pēc viņa teiktā, partijas pārstāvis novērojis, ka 56 centra iemītnieki bijuši kā “iemācīti” paņemt trešo lapiņu sarakstā, kas ir nacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK saraksts. Krauklis norāda, ka būtisks šajā gadījumā ir arī faktors, ka minētās partijas pārstāvis strādā sociālās aprūpes centrā. Viņaprāt, notikusi vēlētāju iespaidošana, kas var ietekmēt vēlēšanu rezultātus, jo 56 ir liels skaits vēlētāju.

Tāpat partijas novērotājs paudis bažas par iedzīvotāju lēmuma iespaidošanu, kad kādā novada vēlēšanu iecirknī bez aizrādījumu saņemšanas kāda kandidāta māte skaļi aģitējusi iedzīvotājus atbalstīt konkrētas personas, novēroto atstāstīja Krauklis.

Tāpat kādā iecirknī vēlētājam izsniegti trīs vienādi – viena vienīga politiskā spēka – saraksti. Kā norāda Krauklis, lai arī kļūda tika ātri labota, tomēr tas tikai vēlreiz norāda uz to, ka kļūdas vēlēšanu procesā tiek pieļautas. Šo gadījumu atzīst arī vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Helēna Kurme, norādot, ka izsniegtie biļeteni bijuši vienādi kļūdas dēļ, tomēr Krauklis atzīmē, ka gadījumā, ja vēlētājs būtu kāds cilvēks gados, kļūdu viņš varētu arī nepamanīt.

Par citiem pārkāpumiem, izņemot trīs vienādos sarakstus, Kurmei patlaban informācijas neesot, taču viņa rosina iedzīvotājus, kas pamanījuši kļūdas Valkas vai citu novadu vēlēšanu komisiju darbā vai politisko spēku sāncensībā, vērsties policijā ar iesniegumu, kā rezultātā jautājums tiks skaidrots oficiāli.

Valkas novada vēlēšanu sarakstu kaudzītes virspusē atrodas apvienotais partijas “Vienotība” un “Centriskās partijas Latvijas zemnieku savienība” saraksts, tam seko Vidzemes partijas deputātu saraksts, un kaudzīti noslēdz nacionālās apvienības ” Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK saraksts. Kopumā uz 15 deputātu vietām Valkas novada domē kandidē 54 personas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+