Latvijā
Kriminālziņas

Kravas auto šoferis nepamanīja, ka pārbraucis pāri sirmgalvei…0


Nelaimīgā vieta, kur uzbrauca Emīlijai. Kravas automobilis stāvēja vietā, kur redzams busiņš, bet pensionāre bija aptuveni tur, kur vīrietis, vai nedaudz iepriekš.
Nelaimīgā vieta, kur uzbrauca Emīlijai. Kravas automobilis stāvēja vietā, kur redzams busiņš, bet pensionāre bija aptuveni tur, kur vīrietis, vai nedaudz iepriekš.
Foto: Artis Drēziņš

Tiesa soda ar divu gadu nosacītu cietumsodu un uz gadu atņem vadītāja apliecību kravas automašīnas šoferim, kurš, pašam neredzot, sabrauca sirmgalvi.

2018. gada 25. oktobrī dienas vidū 82 gadus vecā pensionāre Emīlija iznāca no sava dzīvokļa Liepājā, Roņu ielā. Pie pārtikas veikala iekšpagalma izbrauktuvē stāvēja kravas automobilis “MAN TGM”, kura šoferis Jānis no auto aizmugures krāva ārā preces. Likās rimta rudens diena…

Pirmie sabraukto sievieti pamanīja strādnieki no sastatnēm pie mājas sienas, viņi arī redzēja, ka kravas automobilis nesteidzīgi brauc projām. Strādnieki nolēca no sastatnēm un skrēja pakaļ automobilim. Tālu nebija jāskrien: auto šoferis Jānis piestāja pie dažus simtus metru attālā cita pārtikas veikala, lai atkal krautu ārā preces.

Pa to laiku no veikala bija iznākusi pārdevēja un, ieraudzījusi uz ielas cilvēka ķermeni, sāka kliegt. Pensionārei bija pārbraukts pāri.

Piecdesmit astoņus gadus vecais Jānis tā arī nebija pamanījis, ka sabraucis cilvēku.

Kraujot ārā preces, viņš gan bija redzējis, ka kāda tante stāv pie veikala, bet tas arī viss. Kad apsēdies pie stūres, nevienu nav manījis. Emīlija bija sākusi šķērsot izbrauktuvi vai pat tikai domājusi to darīt, kad automobilis sācis kustību un griezis pa labi, tieši tajā virzienā, kur atradusies pensionāre. Kravas automobilim logs ir augstu, arī šoferis sēž augstu pretējā pusē, un sieviete atradusies tā sauktajā aklajā zonā jeb vietā, kuru šoferis neredz, ja vien automobilis nav aprīkots ar speciāliem spoguļiem un šoferis tajos skatās.

Uzbraukšana bija nofilmēta arī ar ielas pretējā pusē esošo Latvijas armijas flotiles kontrolpunkta videokameru.

Jānis tiesā savu vainu nenoliedza, un pagājušajā nedēļā Kurzemes rajona tiesas tiesnesis Jānis Bumbieris piesprieda viņam divu gadu nosacītu cietumsodu un uz gadu atņēma vadītāja apliecību, kā arī lika samaksāt Emīlijas meitai 6000 eiro morālo kompensāciju. No tiem 600 eiro Jānis jau bija samaksājis pirms tiesas.

Starp citu, pirms mēneša Eiropas Parlamentā apstiprinātie noteikumi paredz, ka nākotnē visu jauno kravas automašīnu un autobusu dizainam būs jābūt tādam, lai to vadītāji labāk pamanītu neaizsargātos ceļu satiksmes dalībniekus – kājāmgājējus un riteņbraucējus. Šie transportlīdzekļi būs jāaprīko ar tehnoloģijām pēc iespējas pilnīgākai aklo zonu novēršanai vadītāja un blakussēdētāja pusē.

Ierosinājumi paredz zemāku vadītāja krēslu, lielāku logu ne tikai priekšā, bet arī sānos. Tehnoloģijas “tiešās redzamības” uzlabošanai visos jaunajos modeļos būs jāievieš no 2025. gada novembra, bet jau esošajos modeļos – no 2028. gada novembra. Šī regula vēl jāapstiprina Eiropas Savienības valstu ministriem.

LA.lv
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Arī pēc video policijas šefs nevar pateikt vainīgo gājēja notriekšanā
3 stundas
LL
Lilija Limane
Latvijā
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1919. gada 19. jūlijā
10 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Atbraucu pie tēva. Tā bija viņa iemīļotā mašīna!” Policija saņem vēl nedzirdētu izsaukumu – uz kapiem 1
13 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Veselam
Uz aptieku ne tikai pēc zālēm: aptiekās paplašinās pakalpojumu klāstu
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Vides dienests sniedz paziņojumu par Baldonē atrastajām mucām
39 minūtes
LA
LA.LV
Sports
Kā var tā neveikties? Ontužāns savā debijā slavenajā “Bayern” guvis smagu traumu
44 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Dienvidkorejā pie Japānas vēstniecība aizdedzinās un mirst vīrietis
1 stunda
MA
Māris Antonevičs
Latvijā
Māris Antonevičs: Priekšnieks aizmirsis solījumu? Versijas par JKP reakciju
3 stundas