×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
1. maijs, 2016
Drukāt

Kredīti online

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ir pagājuši laiki, kad naudas aizdevuma saņemšana bija jāstāv garās rindās, vai arī tie tika piešķirti tikai izredzētajiem. Šodien problēma nav atrast aizdevēju (vismaz mazām summām), bet saprast, kuri ātrie kredīti atbilst aizņēmēja interesēm. Pats primārais, ņemot aizdevumu, protams, ir, lai tas būtu maksimāli lēts. Tā kā šobrīd euribor ir savā vēsturiski zemākajā posmā, tad, aizņemoties bankā, šajā pozīcijā var ietaupīt. Nebanku kreditori nerēķina euribor vispār, jo piedāvā īstermiņa aizdevumus. Vairumā gadījuma kredīts ir jāatmaksā vienā maksājumā. Ja izvēlēts kredīts uz 6 mēnešiem vai gadu un ilgāk, parāds jāatmaksā saskaņā ar maksājuma grafiku. Lai izvairītos no pārpratumiem, slēdzot līgumu ir svarīgi izprast to līdz detaļām. Ja rodas jautājumi, jāprasa attiecīgā uzņēmuma kredītspeciālistam. Pirms aizņemties izvērtējiet iespējas atmaksāt aizdevumu. Aizņemieties atbildīgi.

Vai Latvijā pieejami bezprocentu kredīti ?

Preču iegādei uz nomaksu veikalos reizēm tiek piedāvāts bezprocentu kredīts, t.i. iespēja maksāt par preci ilgākā laika posmā bez procentiem. Šādi piedāvājumi nav bieži, taču, ja nav pircēji un iepirkta  liela preču partija, tad reizēm pārdevēji izšķiras par šādu soli. Paralēli internetā arī daļa nebanku kredītu devēju piedāvā jaunajiem klientiem aizņemties bez komisijas maksas un procentiem uz 30 dienām vai īsāku termiņu. Šis ir tā dēvētais pirmais kredīts bez maksas, kas tīri valodnieciski nav veiksmīgs apzīmējums, jo var likt domāt, ka parāds nemaz nav jāatmaksā, kas, protams, neatbilst patiesībai. Vienīgais uz ko ietaupa klienta ir komisijas maksa un procenti un arī tad tikai pie nosacījuma, ka parāds tiek atlīdzināts līgumā noteiktajā termiņā.

Lai pārliecinātos, ka reklāmā solītais bezprocentu kredīts tāds tik tiešām arī ir, ir svarīgi lasīt līgumu. Saskaņā ar Latvijas likumdošanu līgumā ir jābūt iekļautām visām izmaksām, kas patērētājam var rasties līguma darbības termiņā. Lai radītu labāku priekšstatu par izmaksām valstī ir ieviests termins – gada procentu likme. Tā tiek rēķināta pēc sarežģītas formulas, taču, ja ir vairāki vienlīdzīgi piedāvājumi (aizdevuma summa, termiņš), tad gada procentu likme var palīdzēt saprast, kurš no piedāvājumiem ir lētāks. Attiecībā uz bezprocentu kredītiem gada procentu likme gan neko daudz nepalīdz. Ja tiek ņemts piemēram akcijas aizdevums 250 eiro uz 1 mēnesi bez komisijas, tad 30 dienu laikā ir jāatlīdzina tie paši 250 eiro. Tiem, kas kavē parāda atmaksu šādā variantā jārēķinās, ka par kavēšanos būs jāmaksā papildus. Aizdevēji izrāda pretimnākšanu, taču vēlas arī nopelnīt un maksājumi par līguma pagarināšanu ir viena no tām pozīcijām, kur ātrie kredīti (krievu val. “быстрые кредиты”) kļūst strauji dārgāki un rada kreditoriem papildus iespēju gūt peļņu. Statistika liecina, ka klientu maksājumi par termiņa pagarināšanu nebanku kredītu devējiem rada vienus no lielākajiem ienākumiem. Katram klientam gan tiek dota ietaupīt savu naudu un izpildīt parādsaistības noteiktajā termiņā.

Kam ir tiesības saņemt kredītu internetā ?

Latvijas Republikā pretendēt uz iespēju aizņemties internetā var jebkurš pilngadīgs iedzīvotājs, kas saņem regulārus ienākumus. Saņemot klienta pieteikumu, aizdevēji vērtē informāciju par ienākumiem un datus parādnieku datu bāzēs. Ja rodas šaubas par klienta maksātspēju, paralēli var notikt arī cita veida ienākumu pārbaudes, t.sk. prasot bankas konta izrakstu par pēdējiem sešiem mēnešiem. Ja nākotnē tiek izmantots tas pats uzņēmums atkārtoti, tad pieteikuma anketas vairs nebūs jāpilda. Pieteikties aizdevumam būs iespējams, veicot attiecīgas darbības savā lietotāja profilā. Protams, šādi rīkojoties tiek zaudēta iespēja ietaupīt, jo bezprocentu kredīti klientiem, kas vēlas aizņemties tiek piedāvāti katrā uzņēmumā tikai vienu reizi. Tiem, kuri vēlas ietaupīt, aizņemoties internetā, ir iespēja izvēlēties no plaša aizdevēju klāsta, jo konkurence šajā tirgū šobrīd ir gana augsta. Alternatīvs risinājums, brīdī, kad vajadzīgs aizdevums ir kredītlīnija, kas līdzīgi kā kredītkarte ļauj tērēt naudu sava limita ietvaros. Tā kā pakalpojums ir jauns to izmanto salīdzinoši reti, taču varam prognozēt, ka tuvākajos gados tā popularitāte pieaugs. Kredītlīnija ir izdevīgāka tiem, kas vēlas aizņemties, bet nezina, cik tieši liela naudas summa būs vajadzīga. Par kredītlīnijas izmantošanu ir jāmaksā procenti, taču tikai par reāli iztērēto. Tas nozīmē, ka, ja uzņēmums piešķir klientam kredītlīniju 1000 eiro apmērā, bet viņš iztērē 100 eiro, tad procenti būs jāmaksā tikai par 100 eiro, nevis visiem 1000 eiro. Jāņem gan vērā, ka katram kreditoram ir savi individuāli noteikumi, tādēļ pirms aizņemšanās ir obligāti jāizlasa līgums. Ja plānojat aizņemties, rūpīgi izvērtējiet savas finansiālās iespējas atmaksāt parādu līgumā noteiktajā periodā. Aizņemieties atbildīgi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+