×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
29. jūnijs, 2017
Drukāt

Kremlis uzskata, ka ASV cenšas panākt režīma maiņu Krievijā (6)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Kremļa līderi ir pārliecināti, ka ASV ir nodoms panākt režīma maiņu Krievijā, un šīs bailes sekmē spriedzes palielināšanos un militāro konkurenci bijušo Aukstā kara pretinieku starpā, teikts Pentagona izlūkošanas struktūras ziņojumā.

Maskavā vērojama “dziļa un pastāvīga neuzticēšanās ASV centieniem sekmēt demokrātiju visā pasaulē un tam, ko tā saredz kā ASV kampaņu uzspiest vienu globālo vērtību komplektu”, teikts trešdien vakarā izplatītajā atslepenotajā Aizsardzības izlūkošanas pārvaldes (DIA) ziņojumā.

“Kremlis ir pārliecināts, ka ASV veido bāzi režīma maiņai Krievijā. Šo pārliecību vēl vairāk nostiprinājuši notikumi Ukrainā,” norāda ziņojuma autori.

“Maskava bažījas, ka ASV centieni diktēt pieņemamu starptautisko normu komplektu apdraud Kremļa varas pamatus, dodot atļauju tam, lai notiku iejaukšanās Krievijas iekšējās lietās,” teikts ziņojumā.

Tā nosaukums ir “Krievijas militārā vara”, un tas ir ir pirmais šāds atslepenotais izvērtējums vairāk nekā divu desmitgažu laikā.

“Nākamās desmitgades laikā var rasties vēl pārliecināta un spēcīgāka Krievija,” ievadrakstā norāda DIA direktors Vinsents Stjuarts. Netiek prognozēta jauna ideoloģiskās cīņa, kas būtu līdzīga Aukstajam karam, tomēr ziņojums brīdina, ka Maskava “grasās izmantot savu armiju, lai sekmētu stabilitāti atbilstoši savai izpratnei”.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. visa pasaule to grib, kam patīk stulbeņi uz Zemes

 2. Paskat pat paši Kremlini saprot, ka Viņiem ir režīms nevis valdība.

 3. Tas Pu tēls mums te ļoti noderējis. Paldies! Politiskas Sistēmas maiņa Krievijā nozīmē ne vairāk, kā viena zagļu pūļa varas nodošana citām zagļu pūlim.

 4. Krievija 40% no budžeta ienākumiem dod nafta un gāze. Pēc Medvedjeva teiktā 2018. g. budžeta deficīts
  valstī būs 1,5 triljoni rubļu vai apm. 167 miljardi eiro. 2017.g. deficīta segšanai tiek iztērēti pēdējie Rezerves fonda līdzekļi. Naftas cena joprojām svārstās ap 45 USD par barelu bez kāpuma tendences. Putin, kur ņemsi naudu ekonomikas stutēšanai, vai ar savu politiku panāksi, ka tauta sāks buntoties?

 5. Ja Kremlis ir tik aprobežots, ka neredz, ka pasaules attīstības galvenais virziens ir demokratizācija un
  indivīda brīvība, tad tur var vainot tikai paši sevi. Totalitārisms un diktatūra kā pārvaldes forma aiziet pagātnē, neatkarīgi no tā, patīk tas Krievijas tagadējiem vadoņiem jeb nē. Un agri vai vēlu arī Krievija būs demokrātiska un brīva valsts. ASV tikai ar savu politiku sekmē šos procesus un tur Kremļa līderiem tiešām sāk rasties apskaidrība. Tikai neviens Krieviju iekarot netaisās un Putins var nomierināties, jo demokrātiju
  ieviesīs pati tauta.

 6. Vai nav vienkāršāk – diktatora liktenis – šoreiz Kremlī- to norāda, pat tas : ka pašam klāt jāstāv , lai kaut kur provincē graustu mājas iemītniekiem piešķirtu dzīvokļus. Nu nevar nevienam uzticēt pat šo nodarbi, kur nu vel tējas sagatavošanu – ka kaut ko nepieber…

Draugiem Facebook Twitter Google+