Uncategorized

Krievija ANO Drošības padomē neatbalstīs spēka pielietošanu pret Sīriju 16

Foto-LETA/AFP

Krievija ANO Drošības padomē neatbalstīs spēka pielietošanu pret Sīriju, bažījoties par smagām sekām visam Tuvo Austrumu reģionam, sestdien paziņoja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

“Mēs neiesim uz to, lai ANO Drošības padomē sankcionētu spēka pielietošanu. Tas novestu pie smagām sekām visam Tuvo Austrumu reģionam, sacīja Lavrovs.

Vienlaikus viņš piebilda, ka situācija Sīrijā ir tuvu visaptverošam pilsoņkaram.

Kā piektdien paziņoja Drošības padomes diplomāti, Lielbritānija, Francija un ASV steidzīgi izstrādās rezolūcijas projektu, kurā ierosinās noteikt sankcijas Sīrijas režīmam.

“Tuvākajās dienās tiks pieliktas pūles, lai panāktu balsojumu par rezolūciju, kas ietver pasākumus saskaņā ar ANO hartas 7.nodaļu, kas nozīmētu sankcijas,” aģentūrai AFP paziņoja kāds diplomāts.

ANO hartas 7.nodaļā ir runa par soļiem, kādus Drošības padome var spert, arī par spēka pielietošanu, reaģējot uz draudiem mieram, miera pārkāpumu vai arī agresiju.

Lielbritānija, Francija un ASV, kas visas trīs ir pastāvīgās Drošības padomes dalībvalstis, vēlas jaunu kampaņu par sankciju piemērošanu Damaskas režīmam.

Līdz šim rezolūcijas, kuras Drošības padome nepieņēma Krievijas un Ķīnas veto dēļ, saturēja tikai mājienus par sankciju iespējamību.

Tomēr ceturtdien Lielbritānija un Vācija slēgtā Drošības padomes sēdē nāca klajā ar skaidru aicinājumu piemērot sankcijas Damaskai.

LA.lv