Mobilā versija
Brīdinājums -2.5°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
16. maijs, 2014
Drukāt

Krievija cenšas sagraut Ukrainu (5)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ukraina saviem spēkiem un ātri tiktu galā ar problēmām, ja valsts iekšējās lietās nejauktos Krievija ar saviem tiešajiem centieniem sagraut Ukrainu, Augstākajā radā notikušajā pirmajā nacionālās vienotības Visukrainas apaļajā galdā paziņoja pirmais Ukrainas prezidents Leonīds Kravčuks. “Kad līdzās mūsu iekšējiem pretiniekiem pastāv tieši ukraiņu tautas ienaidnieki gan valsts iekšienē, gan ārpusē, viņus vajag neitralizēt,” piebilda eksprezidents.

Austrumukrainas separātisti uz apaļā galda sarunām nav uzaicināti, lai gan Krievija to pieprasīja. Atklājot diskusijas, Ukrainas pagaidu prezidents Oleksandrs Turčinovs sacīja, ka Kijeva ir gatava sarunām, bet separātistiem vispirms ir jānoliek ieroči. “Tie ar ieročiem rokās, kuri ved karu pret savu valsti un diktē kaimiņvalsts gribu, atbildēs likuma priekšā. Mēs nepakļausimies šantāžai,” paziņoja Turčinovs. Kijeva ir gatava uzklausīt Austrumukrainas iedzīvotājus, bet viņi nedrīkst “šaut, laupīt vai okupēt valdības ēkas”, viņš piebilda.

Eiropas līderi cenšas panākt, lai Kijeva un promaskaviskie separātisti akceptē Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas vadlīnijas spriedzes mazināšanai Ukrainā, kur 25. maijā paredzētas prezidenta vēlēšanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Pirmas Ukrainas prezidentas prasiba pie Krievijas, lai vina beidzot izbeigt iejaukties Ukrainas
  ieksejas lietas, ir pilnigi saprotama!

 2. noverotajs to Bite Atbildēt

  iesaku mzliet griesties pie arsta.

 3. Dievs, sodi Krieviju! Atbildēt

  Krievu impērija ir anahronisms 21. gadsimtā.

 4. Savā laikā bija cienījams prezidents, bet palicis par banderas dibenlaizi!

  • to hohols
   Laikam esi parskatījies Krievijas prpogandas līdzekļus, ja tik aprobežoti spried. Kurš, tavuprāt, tur ieņem valsts, pašvaldības, iekšlietu daļas ēkas un izvērš teroru – Kijevas valdība?!Tev galvā slima suņa murgi!

Brisele varētu iesniegt Londonai līdz 60 miljardiem eiro lielu izstāšanās rēķinu (1)Lielbritānijai būs jāsamaksā liels rēķins, lai izstātos no Eiropas Savienības (ES), un sarunas par jaunajām attiecībām ar bloku var ilgt gadiem, otrdien
Draugiem Facebook Twitter Google+