×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
3. jūnijs, 2013
Drukāt

Krievija izmeklē 900 miljonu dolāru aizplūšanu caur Latvijas un Šveices bankām

LETA/AFPLETA/AFP

Krievijas likumsargi izmeklē “Rosņeftj” piederošas bankas klientu veiktu kapitāla izvešanu 900 miljonu ASV dolāru apmērā, izmantojot fiktīvus importa līgumus un Šveices un Latvijas bankas, vēsta laikraksts “Vedomosti”.

Aizdomīgie darījumi veikti caur Viskrievijas Reģionālās attīstības banku (VBRR), kurā 85% akciju pieder Krievijas lielākajai naftas kompānijai “Rosņeftj”.

Izmeklēšana attiecas uz diviem 300 miljonu ASV dolāru un vienu 290 miljonu dolāru vērtiem darījumiem, kas veikti starp 2011.gada septembri un 2012.gada martu.

Darījumus noslēgušas Krievijas sabiedrības ar ierobežotu atbildību, kuru reģistrētais pamatkapitāls ir no 500-30 000 ASV dolāru.

Visos trīs gadījumos uzņēmumi iegādājušies dažādas preces no vairākiem desmitiem Baltkrievijas ražotāju, taču par šīm precēm it kā veiktā samaksa nekad nav sasniegusi Baltkrieviju.

Lietā neviena persona nav aizturēta, kā arī nauda VBRR kontos nav arestēta.

Attiecīgo kompāniju kontos bankā VBRR ienākusi nauda no kontraģentiem – kā līgumu apmaksa par dažādu preču un tehnikas piegādi. Pēc tam visa saņemtā nauda pilnā apjomā konvertēta ārvalstu valūtā un pārskaitīta ārvalstu kompānijām un Šveices un Latvijas banku kontiem.

Maksājumi par neesošu preču importu ir viena no galvenajām shēmām kapitāla nelikumīgai izvešanai, laikrakstam “Vedomosti” skaidroja banku eksperts, kas vēlējās palikt anonīms.

Importa gadījumā bankas izvērtē līgumu un darījuma dokumentus, kas apstiprina kravas piegādi, tostarp kravas muitas deklarāciju. Aizdomu gadījumā banka var apturēt maksājumu. Taču Baltkrievijas kravas Krievijā tiek ievestas brīvi bez kravas muitas deklarācijas, līdz ar to bankai nav izšķiroša dokumenta no neatkarīgas puses – muitas, skaidroja eksperts.

“Rosņeftj” pārstāvji atteicās laikrakstam komentēt izmeklēšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+