×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
17. aprīlis, 2014
Drukāt

Krievija uzturēšanās atļauju tīkotājiem prasīs krievu valodas zināšanas (7)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas parlamenta augšpalāta jeb Federācijas padome pieņēmusi likumu, saskaņā ar kuru citas valsts pilsonis var iegūt Krievijas darba vīzu vai uzturēšanās atļauju tikai tādā gadījumā, ja apliecina savas krievu valodas zināšanas.

Šādi likuma labojumi pieņemt, lai īstenotu valdības iepriekš pieņemto demogrāfijas politiku, informē Krievijas ziņu aģentūras. Saskaņā ar likumu ārvalstu pilsoņi darba vīzas un uzturēšanās atļaujas Krievijā varēs dabūt, apliecinot krievu valodas, Krievijas vēstures un Krievijas pamatlikumu zināšanas. Paredzams, ka likums stāsies spēkā, sākot ar nākamā gada 1. janvāri. Tad ārvalstu pilsoņiem, kuriem nav izglītības apliecinoši dokumenti no bijušajām Padomju Savienības valstīm, būs jākārto eksāmens, lai saņemtu uzturēšanās atļauju vai darba vīzu.

Federācijas padomes locekle Ludmila Bokova sarunā ar ziņu aģentūru “RIA Novosti” gan skaidrojusi, ka likums neattieksies uz nepilngadīgiem cilvēki, cilvēkiem, kuri pārsnieguši 60 gadu robežu, studentiem, kā arī “kvalificētiem ārvalstu darbiniekiem un viņu ģimenēm”.

Laikraksts “The Moscow Times” norāda, ka likums ir ieviests, lai ierobežotu iebraucēju skaitu no Vidusāzijas, no kurienes atbraukušie cilvēki pārsvarā ir melnstrādnieki, strādā nelegāli un ir ar sliktām krievu valodas zināšanām.

Federācijas padome arī apstiprinājusi likumu, kas atvieglos Krievijas pilsonības iegūšanu krieviski runājošajiem cilvēkiem, kuri “dzīvojuši Krievijā, bijušās Padomju Savienības vai Krievijas impērijas teritorijā”. Šis likums, kuru parlamenta apakšpalāta jeb Valsts dome apstiprināja mēneša sākumā, paredzēts, lai atvieglotu Krievijas pilsonības iegūšanu Ukrainas austrumu apgabalos dzīvojošajiem krieviski runājošajiem iedzīvotājiem, kurus, kā uzskata Kremlis, apdraud Ukrainas jaunā valdība, skaidro laikraksts “The Moscow Times”.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Jo ikdienas vairāk lasu par tām absurdajām nejēdzībām ko ražo kremlis,jo vairāk pārņem bažas kā tas viss Krievijai un krievu tautai,tanī sk. nevainīgiem cilvēkiem,viss reiz nāks atpakal.Visvairāk cietīs vienkāršā krievu tauta.Tas ir tikai laika jautājums,bet tā notiks.Grib tā Putins,vai nē.Dieva un liktena priekšā viņš ir bezspēcīgs.

  2. o,Putins māca,ka ir jāciena tās valsts valoda kurā dzīvo.Cerams Ždanokai pieleks

  3. Latviešiem jārikojas tāpat un vēl plus jāierobežo uzturēšanās atļaujas ar Krieviju.

  4. Cilvēktiesību pārkāpums!!! Ko nu teiks ždanokas, girsi un lindermani? Vai piketus rīkos?

  5. vai tas Putins ir pie pilna prata krievija vins beidzit prasis krievu valodas zinasanas tad ludzu putinasosi pasakiet ar ko atskiras citas valstis kur krievam nevajag valodas zinasanas dzivojot cita valsti,aksti pasi sevi uzlika uz aka hahahahahahahaha debilie putinasosi un nemaz neiedomajieties nemacities Latviesu valodu Latvijas valsti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+