×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
2. decembris, 2015
Drukāt

Krievija varēs noraidīt starptautisko tiesu lēmumus (3)

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Krievijas parlamenta apakšpalātas Valsts domes deputāti otrdien pirmajā lasījumā atbalstīja likumprojektu, kas ļautu noraidīt starptautisko tiesu lēmumus.

Deputāti ar lielu balsu vairākumu atbalstīja likumprojektu, kas paredz dot valsts Konstitucionālajai tiesai pilnvaras noraidīt starptautisko tiesu, pirmkārt, Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT), lēmumus, kas tiktu uzskatīti par valsts interesēm neatbilstošiem.

Valsts domes Konstitucionālās likumdošanas komitejas priekšsēdētāja vietnieks Vjačeslavs Lisakovs, kurš pārstāv valdošo partiju “Vienotā Krievija”, sacīja aģentūrai AFP, ka šāds likums ir vajadzīgs, lai aizsargātu valsts intereses.

“Nacionālo interešu īstenošana un nacionālās drošības nodrošināšana ir mūsu valsts prioritātes,” viņš sacīja, piebilstot, ka ECT lēmums, ka Krievijai kompensācijās ir jāmaksā 1,87 miljardi eiro darbību izbeigušās Mihaila Hodorkovska vadītās naftas kompānijas JUKOS bijušajiem akcionāriem, ir bijis “ārkārtīgi politizēts”.

Likumprojekts ir jāizskata vēl divos lasījumos un, lai tas kļūtu par likumu. tas ir jāparaksta Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam.

Jūlijā Krievijas Konstitucionālā tiesa nolēma, ka Krievijas likumiem ir priekšroka attiecībā pret ECT lēmumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Krievija atlāti pasaka:”ejiet,pindosi,uz dzimumlocekli!”

  2. Tad jau arī citiem subjektiem nav jāatbild uz Krievijas pieprasījumiem starptautiskās tiesās un nav jārespektē tiesu lēmumi attiecībā pret Krieviju.

  3. Malači. Vēl viens solis PSRS virzienā.

Draugiem Facebook Twitter Google+