×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
24. novembris, 2015
Drukāt

Krievijas Augstākā tiesa atstājusi spēkā ukraiņu režisora Sencova spriedumu

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Ukraiņu kinorežisors Oļehs Sencovs

Krievijas Augstākā tiesa otrdien noraidīja ukraiņu kinorežisora Oļeha Sencova apelācijas sūdzību un atstāja spēkā zemākās instances spriedumu, ar kuru viņam par “terorismu” piespriests 20 gadu cietumsods.

Sencova atbalstītāji, kas bija ieradušies uz tiesas sēdi, uz spriedumu reaģēja ar saucieniem “Ukraina uzvarēs” un “Slava Ukrainai! Slava varoņiem!”.

Daļa publikas bija tērpusies Ukrainas karoga zili-dzeltenajās krāsās.

Sencovs un viņa līdzapsūdzētais aktīvists Oleksandrs Koļčenko tiesas sēdei sekoja ar videosakaru starpniecību no cietuma Rostovā pie Donas.

Kā ziņots, augustā Krievijas tiesa atzina, ka Sencovs un Koļčenko pagājušajā pavasarī pēc Krimas aneksijas esot sarīkojuši organizācijas “Krimas Krievu kopiena” un partijas “Vienotā Krievija” biroju dedzināšanu okupētajā Simferopolē un plānojuši citus “teroraktus”.

Viņi tika atzīti par vainīgiem terorismā, un Sencovam piesprieda 20 gadu cietumsodu, bet Koļčenko – desmit gadu ieslodzījumu.

Šo spriedumu nosodījusi gan Ukraina, gan rietumvalstis.

Sašutumu par prāvu pauduši arī vairāki pasaulslaveni kinorežisori, piemēram, Vims Venderss.

Notiesāto advokāti apgalvo, ka apsūdzētie izmeklēšanas laikā tikuši spīdzināti.

Starptautiskā cilvēktiesību aizstāvju organizācija “Amnesty International” atzinusi, ka process bijis “neglābjami sagrozīts”, bet Eiropas Savienība norādījusi, ka Maskava pieļāvusi rupju starptautisko tiesību pārkāpumu.

Savukārt ASV norādījušas, ka šī prāva bijusi “nepārprotams tiesas farss”.

Uz jautājumu, vai viņš vēlas ko teikt tiesai, Sencovs otrdien atbildēja, ka “te vairs nav par ko runāt”.

Aizstāvība jau paziņojusi, ka centīsies panākt Sencova un Koļčenko atbrīvošanu gūstekņu apmaiņas ceļā starp Krieviju un Ukrainu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+