×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
10. maijs, 2012
Drukāt

Krievijas izmeklētāji grasās nopratināt Udaļcovu un Navaļniju

navalnijs

Krievijas izmeklētāji grasās nopratināt opozīcijas protestu līderus – Alekseju Navaļniju (attēlā) un Sergeju Udaļcovu – par viņu saistību ar demonstrantu un policistu sadursmēm, kas izraisījās prezidenta Vladimira Putina inaugurācijas priekšvakarā.

Šajā lietā viņiem draud apsūdzību izvirzīšana, par ko var tikt piespriests līdz pat desmit gadu cietumsods. Kā pavēstīja Izmeklēšanas komiteja, Navaļniju un Udaļcovu plānots nopratināt tuvākajā laikā. Pēc Maskavas policijas sniegtās informācijas, opozīcijas aktīvistu sarīkotā “Miljonu marša” laikā tika aizturēti vairāk nekā 400 protestētāji. Turklāt Izmeklēšanas komiteja norāda, ka sadursmēs ar demonstrantiem svētdien Maskavā tika ievainoti 30 likumsargi. Navaļnijs un Udaļcovs bija aicinājuši atbalstītājus gājiena laikā sarīkot sēdstreiku un tad atteikušies pakļauties policijas rīkojumam turpināt kustību. Protestu kustības prominentākajiem līderiem draud apsūdzības par musināšanu uz masu nepakļaušanos un spēka pielietošanu pret policiju. Par otro apsūdzības punktu draud līdz pat desmit gadu cietumsods, ja kāds likumsargs ticis ievainots.

Maskavas tiesa vakar Udaļcovam un Navaļnijam piesprieda 15 diennakšu administratīvo arestu. Kā pavēstīja Presņas rajona tiesnese, nolasot tiesas materiālus, aizturētais Navaļnijs piedalījies nelikumīgā publiskā pasākumā, atteicies pakļauties policijas prasībām pārtraukt nelikumīgas darbības un doties uz policijas autobusu protokola sastādīšanai. Tāpat Navaļnijs aizturēšanas brīdī izrādījis pretestību policijas darbiniekiem, izkliedzis lozungus pret valdību un radījis jucekli. Tiesa noraidīja politiķa advokāta lūgumu noskatīties videoierakstu ar Navaļnija aizturēšanu un izvaicāt viņu aizturējušos policistus, taču piekrita uzklausīt trīs lieciniekus. Pēc Navaļnija un liecinieku teiktā, pie metro stacijas “Barikadnaja”, kur notika tā dēvētā “tautas pastaiga”, omonieši pēkšņi izskrējuši no savām automašīnām un sākuši gūstīt cilvēkus, nekādas prasības pirms tam neizvirzot. Pavisam omonieši aizturējuši aptuveni 50 cilvēkus. Pēc liecinieku teiktā, Navaļniju aizturēja liels skaits policistu, viņš mierīgi bez pretestības izrādīšanas devies uz policijas autofurgonu.

Pēc Navaļnija notiesāšanas Presņas rajona tiesa piesprieda arī 15 diennakšu administratīvo arestu otrdien vakarā protestu gaitā arestētajam Udaļcovam, kurš pēc sava aresta jau ir pieteicis badastreiku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+