×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
7. oktobris, 2015
Drukāt

Krievijas karakuģi apšaudījuši kaujinieku pozīcijas Sīrijā (1)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Krievijas Kaspijas flotiles karakuģi uz džihādistu grupējuma “Islāma valsts” (IV) pozīcijām Sīrijā izšāvuši 26 raķetes, trešdien tikšanās laikā ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu paziņoja aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu.

“Pēdējās divās diennaktīs izlūkdienesti noskaidrojuši lielu daudzumu IV objektu. To iznīcināšanai papildus aviācijai šorīt tika piesaistīti Kaspijas flotiles kuģi. Četri raķešu kuģi raidīja 26 spārnotās raķetes pa 11 mērķiem. Pēc objektīvās kontroles datiem, visi mērķi iznīcināti, civilie objekti nav cietuši,” paziņoja Šoigu.

Viņš arī pavēstīja, ka Krievija kopš 30.septembra veikusi triecienus pa 112 IV objektiem.

“No 30.septembra līdz šai dienai tikuši veikti triecieni pa 112 objektiem. Triecienu intensitāte pieaug.

Triecienus pa kaujinieku objektiem veic 23 kaujas aviācijas lidmašīnas,” sacīja Šoigu.

To, ka IV objektus Sīrijā apšaudījuši Krievijas karakuģi no Kaspijas jūras akvatorijas, apstiprināja arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

“Tas, ka mēs veicām apšaudi no Kaspijas jūras akvatorijas 1,5 tūkstošu kilometru attālumā ar augstas precizitātes ieročiem, tas, protams, liecina par aizsardzības rūpnieciskā kompleksa labu sagatavotību un labu personālsastāva apmācību,” norādīja Putins.

Šobrīd kāds rezumējums par Sīrijas operācijas rezultātiem ir pāragrs, tomēr viss izdarītais pelnījis augstu novērtējumu – gan kopumā Aizsardzības ministrijas darbs, gan Ģenerālštāba, gan arī uz vietas dislocēto virsnieku un kareivju veikums, viņš piebilda.

Kaspijas flotiles karakuģi pirmo reizi Krievijas jūras spēku vēsturē kaujas apstākļos pielietojuši jūrā bāzētas spārnotās raķetes, tīmekļa medijam “Lenta.ru” paziņoja avots aizsardzības industrijā.

No karakuģiem uz mērķiem Sīrijā izšautas kompleksa “Kaļibr” spārnotās raķetes 3M14.

“Šo raķešu analogs ir amerikāņu jūrā bāzētās spārnotās raķetes “Tomahawk”, tomēr mūsu komplekss ir radīts vēlāk, tas atšķiras ar raķešu variantu lielu daudzveidību, ieskaitot virsskaņas pretkuģu raķetes un citas, kā arī ar parastā aprīkojuma stratēģisko spārnoto raķešu lielāku lidojuma distanci,” viņš piebilda.

Raķetes lidojušas pār neapdzīvotiem apvidiem, lai garantētu mierīgo iedzīvotāju drošību, sacīja Krievijas Ģenerālštāba Galvenās operatīvās pārvaldes priekšnieks Andrejs Kartapolovs.

“Vēlos uzsvērt, ka mierīgo iedzīvotāju drošības garantēšanas interesēs lidojuma koridors īpaši tika ieplānots virs neapdzīvotiem apvidiem,” viņš sacīja.

Raķetes mērķos trāpījušas ar precizitāti līdz trim metriem.

“Kaļibr” raķešu triecieni laicīgi saskaņoti ar Krievijas partneriem, norādīja Kartapolovs.

Krievijas parlamenta augšpalāta 30.septembrī atbalstīja Putina lūgumu par Krievijas karaspēka izmantošanu Sīrijā.

Jau tajā pašā dienā Krievijas kara aviācija Sīrijā veica pirmos uzlidojumus islāmistu nemiernieku pozīcijām.
Sīrijā kopš 2011.gada notiek pilsoņkarš, kurā pret valdību cīnās sašķeltās bruņotās opozīcijas grupējumi un ekstrēmistu organizācijas, tādas kā “Islāma valsts” un “Al Nusra”. Atbilstoši ANO datiem kopš karadarbības sākuma Sīrijā dzīvību zaudējuši vairāk nekā 240 000 cilvēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vot daet vatniki!!

Draugiem Facebook Twitter Google+