×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
23. septembris, 2014
Drukāt

Krievijas laikraksts: ES varētu pakāpeniski atcelt sankcijas

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas laikraksts “Kommersant”, atsaucoties uz avotiem Briselē, informē, ka nākamajā nedēļā Eiropas Savienība varētu sākt pārskatīt pret Krieviju noteiktās sankcijas, dažas no tām atceļot.

Nākamotrdien, 30. septembrī ES ārlietu dienestam, kuru vada ES augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos baronese Ketrīna Eštone, jāiepazīstina dalībvalstu pārstāvji ar pārskatu par “Ukrainas konflikta noregulējumu un uguns pārtraukšanas režīma ieviešanu”, raksta laikraksts “Kommersant”, norādot, ka pēc pārskata prezentēšanas “dalībvalstīm būs jālemj, ko iesākt ar sankcijām”. ES vadība uzsvērus, ka galvenais nosacījums, lai sankcijas tiktu pārskatītas, ir Minskas līgumu izpildīšana. “Varētu tikt izvēlēts variants, kas paredzētu sankciju pakāpenisku atcelšanu,” ziņo Krievijas dienas laikraksts. Laikraksta avots gan skaidrojis, ka pilnībā visas sankcijas pret Krieviju netiks atcelts. Sankcijas, kas tika ieviesti uzreiz pēc Krima aneksijas, varētu saglabāties. Lēmums par tiks pieņemts ES dalībvalstu pastāvīgo pārstāvju komitejas līmenī.

Kaut arī Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs apgalvojis, ka šobrīd Kremlis nav plānojis, kā reaģēt uz iespējamu sankciju atcelšanu no Briseles puses, laikraksts “Kommersant” spriež, ka Krievija atbildes sankcijas varētu atcelt “diezgan ātri”, ja ES pakāpeniski atcels sankcijas.

Kopš 17. marta ES pieņēmusi deviņas pret Krieviju vērstas sankciju paketes. Sankcijas ieviestas pret kopā 119 indivīdiem, kuriem liegta iebraukšana ES teritorijā un kuru konti bloka valstu bankās ir iesaldēti, kā arī pret 23 juridiskām personām. Ierobežojumi galvenokārt skāruši Krievijas enerģētikas, finanšu un aizsardzības sektoros strādājošos uzņēmumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+