×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
2. marts, 2014
Drukāt

Krievijas mediji un politiķi izvērš propagandas karu (7)

foto-LETA/AFPfoto-LETA/AFP

Pro-Russian protesters wave Russian flags and hold a banner reading "Donetsk region is with Russia" during a rally in the industrial Ukrainian city of Donetsk on March 1, 2014. More than 10,000 people carrying Russian flags protested in the eastern Ukrainian city of Donetsk, the stronghold of ousted president Viktor Yanukovych. Protesters declared they supported "the aspirations of Crimea to rejoin Russia", referring to Ukraine's pro-Russia peninsula further south where Kiev has accused Moscow of launching an "armed invasion." AFP PHOTO/ ALEXANDER KHUDOTEPLY

Krievijas valsts mediji un vadošie politiķi izvērš plašu propagandas karu, cenšoties pārliecinātu Krievijas iedzīvotājus atbalstīt prezidenta Vladimira Putina militāro iejaukšanos Ukrainā.

Kremļa kontrolētie valsts mediji svētdien demonstrēja videosižetus un publicēja rakstus, kuros ziņots par bruņotiem marodieriem Ukrainā un it kā notikušiem šokējošiem pāridarījumiem pret Ukrainas krievvalodīgajiem iedzīvotājiem.

Krievijas mediji arī cenšas diskreditēt Ukrainas jaunās amatpersonas un uzkurina spekulācijas par starptautisku līdzdalību protestos Kijevā.

“Mūsu valsts propagandas kanāli pilnīgi norāvušies no ķēdes,” valsts mediju aktivitātes komentēja bijušais Krievijas ekonomikas ministrs Andrejs Ņečajevs.

Vairākas Krievijas ziņu aģentūras svētdien arī vienlaicīgi publicēja ziņas, ka Ukrainas bruņotie spēki masveidā dezertē un pāriet Krimas valdības pusē. Kā avoti šai informācijai sākotnēji tika minēti aģentūru korespondenti notikumu vietā, bet vēlāk reģionu pašpasludinātais premjerministrs

Kā norāda aģentūra AFP, Krievijas valsts mediji ir pārpludināti ar nespecifiskiem un draudīgiem ziņojumiem, kā mērķis ir uzkurināt bailes Krievijas sabiedrībā.

Krievijas ziņu kanāls “Russia 24” demonstrēja videoierakstu, kurā kāds jauns krievs vārdā Vladislavs apgalvoja, ka Ukrainas proeiropiskie spēki viņu nolīguši kā algotu snaiperi.

“Tur ir algotņi. Viņi ir no dažādām valstīm: ASV un Vācijas. Viņi visi ieradās identiskās militārās formās,” apgalvoja vīrietis.

Viņš sacīja, ka viņš baidās no ukraiņu atriebības par to, ka viņš atklājis šo informāciju, apgalvojot, ka protestu līderi Kijevā “cilvēkus iemet pagrabā un nogalina”.

Telekanāla sižetā apgalvots, ka vīrietis aizturēts Krievijā netālu no robežas ar Ukrainu.

“Russia 24” ziņu diktors arī dramatiski brīdināja, ka “algotņi tagad ir ceļā uz Krimu. Viņu mērķis ir skaidrs: izprovocēt krīzes jaunu vilni un aplaupīt cilvēkus savā ceļā”.

Telekanāls arī demonstrēja interviju ar Belgorodas reģiona gubernatoru Jevgeņiju Savčenko, kas brīdināja, ka notiek “bruņotu cilvēku staigāšana” un ka sestdien noticis mēģinājums bloķēt autošoseju uz Krimu.

Savukārt Krievijas Valsts domes deputāts Leonīds Sluckis, kura vadītā parlamenta komiteja atbild par Neatkarīgo Valstu Sadraudzības lietām, Eirāzijas integrāciju un attiecībām ar tautiešiem ārzemēs, paziņoja, ka “situācija Ukrainā apvieno visu Krievijas pilsonisko sabiedrību”.

“Visi vienoti atbalsta mūsu tautiešu aizsardzību Ukrainā, lai nepieļautu krievu valodas un krievu padzīšanu no Ukrainas,” valsts ziņu aģentūra “RIA Novosti” citē Slucka sacīto.

Krievijas presē arī atšķirīgi interpretēta sestdien notikusī ASV un Krievijas prezidentu telefona saruna. Pēc Krievijas presē ziņota, Putins norādījis uz “ukraiņu ultranacionālistu provokācijām un noziedzīgām darbībām”, kas rada “reālus draudus Krievijas pilsoņu un daudzo Ukrainas teritorijā dzīvojošo tautiešu dzīvībai un veselībai”.

Tikmēr Krievijas vadošā partija “Vienotā Krievija” steidzīgi Maskavā noorganizējusi un saskaņojusi mītiņu, lai paustu atbalstu tautiešiem Ukrainā.

Partijas izdotajā paziņojumā Krievijas iedzīvotāji aicināti pievienoties mītiņam, norādot, ka Ukrainai “vajadzīga mūsu aizsardzība un atbalsts”.

“Vienotā Krievija” arī apgalvoja, ka krievi Ukrainā “cieš no vajāšanas un vardarbības, jo viņi runā krieviski. Viņi ir draudzīgi Krievijai, un viņi neatzīst nacionālistu Banderas atbalstītājus, kas sagrābuši varu [Ukrainā]”.

Otrā pasaules kara laikā Stepans Bandera vadīja vienu no ukraiņu grupējumiem, kas nacistu okupētajā teritorijā cīnījās par Ukrainas neatkarību, bet vēlāk iesaistījās partizānu karā pret padomju okupācijas spēkiem.

Saskaņā ar Krievijas likumiem, mītiņi jāsaskaņo desmit dienas iepriekš, un šī likuma norma vienmēr tiek stingri ievērota opozīcijas protestu gadījumā.

Krievijas neatkarīgie mediji ziņo, ka valsts iestāžu darbiniekiem, kā skolotājiem, likts svētdien ierasties Putinu atbalstošajā mītiņā Maskavā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Var piekrist, ka Krievijas oficiālie mediji šobrīd dzen purgu visbezkaunīgākajā veidā. PBK un RTR ziņas pēdējās dienās lika domāt, ka raidījumu vadītājiem ir vismaz šizofrēnija vieglā formā. Taču pilnībā aizliedzot šos kanālus, nekas nemainīsies. Vietējā sovoku publika ir nozombēta līdz papēžiem vēl PSRS laikos un viņu pēctečiem šī sērga ir iedzimta. Ies viens pie otra pa vakariem caur satelītu skatīties 🙂 Pareizais ceļš ir dabūt pavisam bezcerīgos indivīdus no Latvijas laukā jebkurā likumīgā veidā.

  2. viņi vienmēr ir naidīgi noskaņoti. putas uz lūpām….iekarotāju trauta

  3. Tādi izskatās cilvēki kas regulāri skatās Krievijas TV!
    Nav šaubu, ka tādi simtiem atradīsies arī pie mums.

  4. Ko tiem žurnālistiem taj`s skolās māca!?!???

  5. Varbūt ir vērts vēlreiz pārlasīt Šnores atklāto vēstuli Dimantam. Ka valsts uzņēmumam Lattelecom ir jābeidz izplatīt krievu melus tagad taču vajadzētu būt skaidrs pat Dimantam un Grūbem.

Draugiem Facebook Twitter Google+