×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
27. decembris, 2012
Drukāt

Krievijas parlaments atbalsta adopcijas aizliegumu

Krievijas parlamenta augšpalāta jeb Federācijas padome apstiprinājusi daudz kritizēto likumu, ar kuru tiks aizliegta bērnu adopcija uz ASV. Lai likums stātos spēkā, tas vēl jāparaksta Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam, kurš, domājams, to izdarīs līdz gadu mijai.

 

Likums pieņemts neilgi pēc tam, kad decembra vidū Savienoto Valstu prezidents Baraks Obama parakstīja tā dēvēto Magņitska likumu, kas aizliedz ASV iebraukt Krievijas amatpersonām, kas vainojamas jurista un korupcijas apkarotāja Sergeja Magņitska nāvē pirmstiesas ieslodzījumā.

Adopcijas aizliegumu uz ASV atbalstīja visi 143 Krievijas parlamenta augšpalātas deputāti. Likuma kritiķi norāda, ka līdz ar tā stāšanos spēkā par upuriem tiks padarīti Krievijā bez vecākiem palikušie bērni, kuriem būs liegta iespēja tikt adoptētiem uz ASV un kuri tādējādi būs nolemti dzīvei bērnunamos, kur ne vienmēr ir labi apstākļi, informē ziņu aģentūra “Associated Press”. Likumu kritizējuši ne tikai tradicionālie Kremļa opozicionāri, bet arī vairākas augsta ranga Krievijas amatpersonas. Ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs izteicies, ka adopcijas aizliegums uz ASV būtu pretrunā Krievijas konstitūcijai un starptautiskajiem līgumiem. Protestējot pret likumu, vakar pie Krievijas parlamenta ēkas pulcējās demonstranti, vairākus no tiem policisti aizturēja. Tikmēr likuma aizstāvji, kuru vidū galvenokārt ir krievu nacionālisti, apgalvo, ka Krievija pati var parūpēties par saviem bērniem, un norāda uz dažiem Krievijā adoptētu bērnu nāves gadījumiem ASV. Pēdējos divdesmit gados Savienotajās Valstīs dzīvību zaudējuši 19 Krievijā adoptēti bērni.

ASV Valsts departamenta dati liecina – kopš 1999. gada amerikāņi adoptējuši aptuveni 60 tūkstošus Krievijā dzimušu bērnu. Visvairāk adopcijas gadījumu bija 2004. gadā, kad ASV ģimenes savā aprūpē paņēma teju sešus tūkstošus krievu bērnu. Pērn to skaits nokritās līdz 962.

Laikraksts “The New York Times” skaidro, ka iemesls kritumam meklējams Krievijas sociālo dienestu izstrādātajos aizvien stingrākajos noteikumos, kā arī pieaugošajā nacionālistiskajā noskaņojumā, kā dēļ daudzos Krievijas apgabalos ierēdņi liek šķēršļus bērnu adopcijai uz Savienotajām Valstīm.

Pēc organizācijas “UNICEF” datiem, Krievijā bez vecāku aprūpes dzīvo aptuveni 740 tūkstoši bērnu. Krievijas bērnu tiesību ombuds Pāvels Astahovs sarunā ar ziņu aģentūru “Interfax” stāstīja, ka pašlaik iesākti 46 bērnu adopcijas procesi uz ASV. “Taču, tiklīdz Putins būs parak-stījis likumu, šie procesi tiks apstādināti,” uzsvēra Astahovs.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+