Pasaulē

Krievijas prezidenta kandidāts taisnojas par īpašumiem: Latvija taču ir mūsu, krievu, republika19


Komunistu partijas prezidenta kandidāts Pāvels Grudiņins (no kreisās) kopā ar ilggadējo partijas līderi Genādiju Zjuganovu.
Komunistu partijas prezidenta kandidāts Pāvels Grudiņins (no kreisās) kopā ar ilggadējo partijas līderi Genādiju Zjuganovu.
Foto EPA/LETA

Gandrīz nedēļu pēc tam, kad Krievijas mediji publicēja ziņas par Krievijas prezidenta kandidāta, miljonāra Pāvela Grudiņina ģimenei piederošajiem īpašumiem Latvijā, viņš beidzot to komentējis pats. Tas noticis kādā pirmsvēlēšanu pasākumā Ziemeļkaukāzā, un Grudiņins savā runā nav vairījies no impēriskās retorikas.

“Man nav mājas Latvijā. Man ir dēls, bet dēlam ir sieva. Šī meitene piedzima padomju virsnieka ģimenē. Viņam pēdējā dienesta vieta bija Latvijā un viņš tur arī palika. Viņai ir Latvijas pilsonība. Viņa un mans dēls iemīlējās un apprecējās. Es tur neko nevaru darīt, tas bija pirms 11 gadiem.” Grudiņins apgalvo, ka dēla ģimene dzīvo “brīžiem te, brīžiem tur”, bet māja Latvijā iegādāta, jo “viņiem tur Latvijā nav dzīvokļu, tur visi dzīvo mājās”.

Tālāk prezidenta kandidāts no Komunistiskās partijas, kurš savās intervijās bieži slavējis Staļinu un paudis nostaļģiju par padomju laikiem, pāriet uz atklāti impēriskiem paziņojumiem: “Es vispār nesaprotu, ko te pārmet. Latvija taču ir mūsu republika, tā ir krieviska!” Viņš arī izsaka mājienus, ka līdzīgu pārmetumus par ģimeniskām saitēm ar Rietumvalstīm varētu veltīt arī citiem prezidenta kandidātiem, no kuriem vienam (domāts Vladimirs Putins) “meita precējusies ar holandieti”.

Prezidenta vēlēšanas Krievijā paredzētas 18. martā, un, lai gan jau tagad skaidrs, ka valsti turpinās vadīt Putins, nelielas politiskās kaislības tomēr ir vērojamas. Tieši par miljonāru Grudiņinu, kuram tiek prognozēta otrā vieta, pēdējā laikā presē parādījušies vairāki kompromāti. Interneta medijs “Life” ziņoja, ka Grudiņina dēla piederot māja un zeme Mārupē – ciematā “Sēļi”, bet viņa vedeklai Natālijai esot īpašums Ķesterciemā un arī neapbūvēts zemes gabals Mārupē.

“Latvijas avīzes” rakstu par Krievijas prezidenta kandidāta īpašumiem Latvijā lasiet šeit:

LA.lv