×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
14. augusts, 2012
Drukāt

Krievijas Tālie Austrumi varot nonākt ķīniešu rokās

Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs paudis satraukumu par ķīniešu ieceļošanu valsts Tālajos Austrumos, brīdinot, ka apgabals varētu nonākt ārvalstnieku rokās.

 

“Mērķis pasargāt mūsu Tālo Austrumu teritorijas no pārākas kaimiņvalstu pilsoņu ekspansijas joprojām saglabājas,” norādījis Medvedevs. Krievijas amatpersonas un apgabalu gubernatori jau sen pauž bažas, ka cilvēku aizplūšana no Tālajiem Austrumiem, kas sākās pēc PSRS sabrukuma, var novest pie tā, ka kādu dienu reģions nonāks pilnīgā ķīniešu kontrolē. Šīs bailes un valdības piekoptā stingrā politika pret imigrantiem jau novedusi pie etniskajiem konfliktiem, kas izcēlušies vairākās Tālo Austrumu pilsētās, piemēram, Vladivostokā. Medvedevs aicinājis vietējās amatpersonas likvidēt ārvalstnieku anklāvus, kas strauji veidojas reģionā. Krievija cer, ka tai izdosies dot Tālajiem Austrumiem ilgtermiņa ekonomiskās attīstības impulsu, pateicoties daudzmiljardu ieguldījumiem reģiona infrastruktūrā pirms septembrī gaidāmās Āzijas–Klusā okeāna Ekonomiskās sadarbības padomes apspriedes, kas notiks Vladivostokā.

Tiek lēsts, ka pilsētas iedzīvotāju skaits kopš 1991. gada samazinājies par 50 000 un 2010. gadā bija nepilni 600 000. Krievijas migrācijas dienests nesniedz statistiku par ārvalstu viesstrādniekiem reģionā. Vietējie mediji vēsta, ka pierobežā ķīniešu skaits krievu skaitu pārsniedzot jau desmitkārt.

Medvedevs izteicies, ka tikai šā gada pirmajā pusē Krievijā esot ieradušies astoņi miljoni ārvalstnieku un ka šobrīd valstī strādājot 10 miljoni imigrantu. “Mēs pamatā saņemam mazkvalificētus strādniekus, kas krieviski vāji var izteikties,” piebildis premjers.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+