Foto – AFP/LETA

Krievijas uzbrukums bombardē čehu vārtus 0

2012.gada Eiropas futbola čempionāta finālturnīra atklāšanas dienas otrajā mačā piektdien Krievijas izlase ar rezultātu 4:1 (2:0) pārliecinoši pieveica Čehiju.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba” 85
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā

Spēles rezultātu 15.minūtē atklāja Alans Dzagojevs, bet deviņas minūtes vēlāk krievu pārsvaru dubultoja Romāns Širokovs. Otrā puslaika sākumā rezultātu starpību samazināja Vāclavs Pilažs, bet cīņas izskaņā divus vārtus pāris minūšu laikā guva Dzagojevs un Romāns Pavļučenko.

Spēle sākās ar Čehijas izlases ofensīvu, kas izpildīja vairākus stūra sitienus un arī samērā bīstamu soda sitienu. Tomēr tas arī pirmajā puslaikā bija viss un turpinājumā pilnībā iniciatīvu pārņēma Krievijas izlase, atklājot rezultātu, kad pēc Konstantīna Zirjanova piespēles Aleksandrs Keržakovs raidīja bumbu pa vārtu stabu, bet pirmais pie bumbas nokļuva Dzagojevs un panāca 1:0.

Vēl pēc brīža Dzagojeva sitiens lidoja nedaudz garām vārtiem, bet 24.minūtē kārtējā pretuzbrukumā Širokovs pēc izcilas piespēles dubultoja krievu pārsvaru.

Turpinājumā Krievijas izlase vēl kādu brīdi turpināja veidot bīstamus momentus, bet pirmā puslaika beigu daļa aizritēja mierīgā cīņā.

Otrā puslaika sākumā Čehijas izlasei izdevās samazināt rezultāta starpību, kad pēc lieliskas Jaroslava Plašila piespēles Pilažs nokļuva viens pret Krievijas vārtiem un tehniski guva vārtus. Puslaika vidū pēc izskriešanas starp diviem aizsargiem viens pret čehu vārtiem nokļuva Keržakovs, tomēr viņš izvēlējās nevis apspēlēt vārtsargu Petru Čehu, bet gan sist un raidīja bumbu gar vārtiem.

Pāris minūtes vēlāk bīstamu sitienu izdarīja Čehijas izlases futbolists Teodors Gebre Selasi, kad viņš saņēma bumbu soda laukuma malā un sita uzreiz no gaisa. Tomēr bumba atsitās pret vārtu tīklu no ārpuses. Savukārt vēl pēc īsa brīža ļoti bīstami sita Tomašs Rosickis.

Tomēr pārsvars piederēja Krievijai un 79.minūtē tā guva trešos vārtus, kad kārtējo reizi Čehijas izlases cauro aizsardzību izmantoja Dzagojevs, savukārt 82.minūtē ar ļoti skaistu un tehnisku sitienu punktu spēlei pielika Pavļučenko – 4:1.

Šajā mačā veselības problēmu dēļ nevarēja spēlēt Krievijas izlases pamatvārgsargs Igors Akinfejevs un viņa vietā laukumā devās Vjačeslavs Malafejevs.

Kā ziņots, pirmajā A apakšgrupas cīņā viena no čempionāta saimniecēm Polija aizraujošā cīņā nospēlēja neizšķirti 1:1 ar Grieķiju.

Krievijas izlases sastāvs: Vjačeslavs Malafejevs, Aleksandrs Aņukovs, Aleksejs Berezuckis, Sergejs Inaševičs, Jurijs Žirkovs, Romāns Širokovs, Igors Deņisovs, Konstantīns Zirjanovs, Alans Dzagojevs (Aleksandrs Kokorins, 85.min.), Andrejs Aršavins, Aleksandrs Keržakovs (Romāns Pavļučenko, 73.min.).

Čehijas izlases sastāvs: Petrs Čehs, Teodors Gebre Selasi, Tomašs Sivoks, Romāns Hubnīks, Mihals Kadlecs, Jaroslavs Plašils, Petrs Jirāčeks (Milans Petržela, 75.min.), Jans Rezeks (Tomašs Hūbšmans, 46.min.), Tomašs Rosickis, Vāclavs Pilažs, Milans Barošs (Davids Lafata, 86.min.).