×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
23. janvāris, 2015
Drukāt

Krievijas vicepremjers: valsts ekonomika atrodas ārkārtīgi sarežģītā stiuācijā (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas pirmais vicepremjers Igors Šuvalovs, uzstājoties ar runu Šveices pilsētā Davosā notiekošajā Pasaules ekonomikas forumā, paziņoja, ka Krievijai vajag gatavoties bezdarbam, informē ziņu aģentūra “RIA Novosti”.

“Pašreizējā situācija ekonomikā daudziem nav šoks, bet drīzāk nepareiza situācijas izpratne. Jāgatavojas tam, ka cilvēki uz tirgu dosies kā bezdarbnieki, un tāpēc mums jāpielāgojas jauniem nosacījumiem,” sprieda Šuvalovs. Viņš norādīja, ka Krievijas ekonomika atrodas “ārkārtīgi sarežģītā stiuācijā” un ka “valstij jāgatavojas smagai piezemēšanai”. “Mūsu ekonomiskā situācija nav laba. Tālākie attīstības scenāriji var būt dažādi – situācija var pasliktināties vai, kā tas notika 2009. gadā, cenas par Krievijas eksporta precēm tomēr sāks kāpt. Taču arī tas neatrisinās dziļās strukturālās problēmas, kādas valda ekonomikā,” sacīja Krievijas vicepremjers,

Šuvalovs norādīja, ka Maskava ātri aizmirsa 2008. un 2009. gadā piedzīvotās krīzes mācības. “Krievijas ekonomikas lielākā bēda ir tā, ka modernizācija, kas parādījās, pateicoties 2008. un 2009. gada krīzei, tika aizmirsta, tiklīdz naftas cena atkal sāka augt,” atzīmēja Šuvalvos. “Ap 2011. un 2012. gadu daudziem sāka šķist, ka viss ir normāli un ka formāli krīze ir beigusies. Taču patiesībā nekādu krīzi mēs nepārdzīvojām. Mēs neiznācām no krīzes, bet pārgājām citā. Tas bija vēl pirms Ukrainas notikumiem. Tad kļuva skaidrs – lūk, strukturālā krīze, lūk, tā sākas.”

Krievijas pirmais vicepremjers izteica cerību, ka valsts pašreizējās ekonomikas nedienas izmantos, lai veiktu nepieciešamās reformas. “Protams, sankciju ieviešanu uztveru ļoti nepatīkami. Taču varbūt tā ir vēl viena iespēja, kuru Krievija nedrīkst palaist garām,” sacīja Šuvalovs. Pirms dažām dienām viņš paziņoja, ka Krievija tiek izstrādāts arī pretkrīzes plāns 1,3 triljonu rubļu (18 miljardu eiro) vērtībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Bet kāds cits augsti stāvošs politiķis sacījis, ka krievi pacietīs visu, bet Putinu neļaus nomest. Jo vairāk šos spiežot, jo stiprāk tie saliedējas.

  2. a ko ar Krimu, laikam vairs nav ko tur ieguldīt, viss ir devalvēts un nozagts!

Draugiem Facebook Twitter Google+