Mobilā versija
-1.5°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
23. janvāris, 2015
Drukāt

Krievijas vicepremjers: valsts ekonomika atrodas ārkārtīgi sarežģītā stiuācijā (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas pirmais vicepremjers Igors Šuvalovs, uzstājoties ar runu Šveices pilsētā Davosā notiekošajā Pasaules ekonomikas forumā, paziņoja, ka Krievijai vajag gatavoties bezdarbam, informē ziņu aģentūra “RIA Novosti”.

“Pašreizējā situācija ekonomikā daudziem nav šoks, bet drīzāk nepareiza situācijas izpratne. Jāgatavojas tam, ka cilvēki uz tirgu dosies kā bezdarbnieki, un tāpēc mums jāpielāgojas jauniem nosacījumiem,” sprieda Šuvalovs. Viņš norādīja, ka Krievijas ekonomika atrodas “ārkārtīgi sarežģītā stiuācijā” un ka “valstij jāgatavojas smagai piezemēšanai”. “Mūsu ekonomiskā situācija nav laba. Tālākie attīstības scenāriji var būt dažādi – situācija var pasliktināties vai, kā tas notika 2009. gadā, cenas par Krievijas eksporta precēm tomēr sāks kāpt. Taču arī tas neatrisinās dziļās strukturālās problēmas, kādas valda ekonomikā,” sacīja Krievijas vicepremjers,

Šuvalovs norādīja, ka Maskava ātri aizmirsa 2008. un 2009. gadā piedzīvotās krīzes mācības. “Krievijas ekonomikas lielākā bēda ir tā, ka modernizācija, kas parādījās, pateicoties 2008. un 2009. gada krīzei, tika aizmirsta, tiklīdz naftas cena atkal sāka augt,” atzīmēja Šuvalvos. “Ap 2011. un 2012. gadu daudziem sāka šķist, ka viss ir normāli un ka formāli krīze ir beigusies. Taču patiesībā nekādu krīzi mēs nepārdzīvojām. Mēs neiznācām no krīzes, bet pārgājām citā. Tas bija vēl pirms Ukrainas notikumiem. Tad kļuva skaidrs – lūk, strukturālā krīze, lūk, tā sākas.”

Krievijas pirmais vicepremjers izteica cerību, ka valsts pašreizējās ekonomikas nedienas izmantos, lai veiktu nepieciešamās reformas. “Protams, sankciju ieviešanu uztveru ļoti nepatīkami. Taču varbūt tā ir vēl viena iespēja, kuru Krievija nedrīkst palaist garām,” sacīja Šuvalovs. Pirms dažām dienām viņš paziņoja, ka Krievija tiek izstrādāts arī pretkrīzes plāns 1,3 triljonu rubļu (18 miljardu eiro) vērtībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Bet kāds cits augsti stāvošs politiķis sacījis, ka krievi pacietīs visu, bet Putinu neļaus nomest. Jo vairāk šos spiežot, jo stiprāk tie saliedējas.

  2. a ko ar Krimu, laikam vairs nav ko tur ieguldīt, viss ir devalvēts un nozagts!

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzē (1)Vistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (7)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+