×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
20. janvāris, 2015
Drukāt

Kristīnes Luīzes Avotiņas “Ziemas dārzs” Liepājas muzejā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kristīnes Luīzes Avotiņas glezna "Bezgalīgā mīlestība".

Piektdien, 23. janvārī, plkst. 18 Liepājas muzeja lielajā izstāžu zālē atklās mākslinieces Kristīnes Luīzes Avotiņas retrospektīvu gleznu izstādi “Ziemas dārzs”, portālam LA.lv pastāstīja muzeja direktore Dace Kārkla.

Izstādē eksponētie darbi radīti no 2011. gada līdz 2014. gadam. Māksliniece teic, ka šis laika posms bijis ļoti radoši piepildīts, turklāt līdztekus aktīvajai izstāžu dzīvei īstenoti vairāki nozīmīgi sadarbības projekti – “Samsung” tramvajs, iepakojums “Madara cosmetics” ziepju līnijai, Cēsu alus skārdenes dizains un SIA “Veiters korporācija” kalendārs 2012. gadam.

“Šajā laikā es noteikti esmu sevi ievērojami profesionāli pilnveidojusi. Pēc Latvijas Mākslas akadēmijas absolvēšanas astoņus mēnešus studēju Barselonā. Varētu teikt, ka šo trīs gadu laikā es vēl vairāk iemīlējos glezniecībā un sapratu tās nozīmi savā dzīvē. Manas gleznas viennozīmīgi ir ļoti personisks stāsts par manu dzīvi, iespaidiem un notikumiem. Man ir būtiski gleznot skaisto un labo, jo ticu, ka māksla var ietekmēt cilvēka dzīvi,” stāsta Kristīne Luīze Avotiņa.

Mākslinieci iedvesmo ceļojumi, turklāt ļoti dažādas vietas: “Saulains tropu mežu Bali, meža izcirtums Latvijā, kurā ienākušās avenes, kalnu virsotnes Alpos un piesnidzis Lapzemes egļu mežs, kur diena vien ir divas stundas gara. Un Parīze ar franču valodu un skaisto pilsētu, arī Barselona, kurā ieraudzīju ļoti skaistas krāsas un iepazinu Gaudi pasaules redzējumu.”

Parasti māksliniece strādā ar lieliem formātiem, bet kopš 2013. gada pavasara, kad divus mēnešus strādāja Parīzes darbnīcā “Cite International des Arts”, sāka gleznot maza formāta gleznas, un radās interese par nelielu formātu, kas turpinās joprojām, teic muzeja direktore.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+