×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
10. maijs, 2013
Drukāt

Kritizē Klīvlendas policijas un ierēdņu bezdarbību

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV Ohaio štata Klīvlendas pilsētas iedzīvotājs Arels Kastro oficiāli apsūdzēts trīs sieviešu nolaupīšanā un izvarošanā, turot šīs sievietes savā mājā gūstā aptuveni 10 gadus. Policija aizturējusi arī viņa brāļus – 54 gadus veco Pedro un 50 gadus veco Onilu, kuri apsūdzēti likumpārkāpumos, kas nav saistīti ar cilvēku nolaupīšanām un izvarošanām.


 

Nolaupītās uzskatīja par mirušām

52 gadus vecajam skolas autobusa šoferim Kastro piederēja māja, kur pirmdien tika atrastas un izglābtas 27 gadus vecā Amanda Berija, 23 gadus vecā Džīna Hesusa un 30 gadus vecā Mišela Naita. Jaunās sievietes bija pazudušas bez vēsts pirms apmēram 10 gadiem un tika uzskatītas par mirušām. Mišela Naita pazuda 2002. gadā 21 gada vecumā, Amanda Berija – 2003. gadā 16 gadu vecumā un Džina Hesusa – 2004. gadā 14 gadu vecumā. Berijai gūstā piedzima meita Džoslina, kurai ir seši gadi.

Izmeklētāji atraduši Kastro mājās ķēdes un virves, ar kurām nolaupītās sievietes tika sasaistītas. Kastro dažkārt bija ļāvis gūsteknēm iziet mājas pagalmā, cik tālu ļauj ķēdes garums. Pirms dažām dienām Berijai izdevās pa spraugu mājas priekšējās durvīs izbāzt roku un pasaukt palīgā kaimiņu, kurš palīdzēja viņai ar meitu izkļūt no mājas.

Berija pēc tam no kaimiņa mājas izsauca policiju, kas atbrīvoja gūsteknes un aizturēja varmākas. Klīvlendas policijas pārstāvis paziņojis, ka gūsteknes bijušas pakļautas ilgstošai seksuālai un psiholoģiskai vardarbībai un pārcietušas virkni abortu, raksta avīze “The Guardian”. Izmeklēšana turpinās un šajā lietā varētu atklāties vēl daudzas drūmas detaļas, uzskata Klīvlendas prokuratūra.

 

Policija nepārbauda brīdinājumus

Nolaupīto sieviešu radiniekiem un paziņām paužot prieku par viņu izglābšanu, daudzi Klīvlendas iedzīvotāji ir neizpratnē, kāpēc policija pietiekami rūpīgi nepārbaudīja agrāk saņemtos brīdinājumus par “dīvainībām” Kastro mājas apkārtnē. Amanda Berija bija pārāk saviļņota, lai atbildētu daudzo televīzijas kanālu žurnālistiem, kas bija sapulcējušies pie viņas māsas mājas. Viņas māsa Beta Serano pateicās sabiedrībai un medijiem par atbalstu un lūdza saprast, ka “šobrīd mūsu ģimenei visvairāk vajadzīgs privātums, lai atgūtos”, ziņo raidsabiedrība NBC. Klīvlendas policijas priekšnieks Maikls Makgrats un citas amatpersonas ir centušās mazināt sabiedrības satraukumu, ka policisti gadiem nav reaģējuši uz Kastro kaimiņu ziņojumiem par dīvainām aktivitātēm šā nama apkaimē.

Kādā ziņojumā aptuveni pirms gada kaimiņi apgalvojuši, ka redzējuši kailu ķēdēm sasaistītu sievieti rāpojam uz ceļiem mājas iekšpagalmā. Intervijā raidsabiedrībai “Foxnews” Makgrats izteicies, ka visi ziņojumi saistībā ar Kastro tikuši pārbaudīti, bet neesot bijis pierādījumu, ka viņš iejaukts nolaupīšanās.

2004. gadā Kastro brīdināts par kāda skolēna atstāšanu bez uzraudzības autobusā, ko viņš vadījis. Pērn novembrī skolas autobusa šoferis Kastro atlaists no darba. Pēc sabiedrības uzstājības Klīvlendas pašvaldības amatpersonas bijušas spiestas atzīt, ka divreiz pabijušas mājā, kur desmit gadus tika turētas trīs nolaupītās sievietes, raksta “The Guardian”. Klīvlendas mērs Frenks Džeksons atzinis, ka “šī lieta ir satraucoša, un jārod atbildes uz jautājumiem, kā tas notika un kāpēc nolaupītās sievietes neizdevās atrast tik ilgi”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+