×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
27. jūlijs, 2014
Drukāt

Krutojs: es no Jūrmalas aiziet negribu, bet pacietībai ir robeža (29)

Foto-LETAFoto-LETA

Komponists Igors Krutojs.

Jauno izpildītāju konkursa “Jaunais vilnis” rīkotājs Krievijas komponists Igors Krutojs šoruden izlems, vai konkurss arī nākotnē notiks Jūrmalā.

“Es no šejienes aiziet negribu,” šodien konkursa noslēguma preses konferencē sacīja Krutojs, vienlaikus norādot, ka attieksme pret konkursu ar katru gadu Latvijā pasliktinoties.

“Nospļaušos, un “Jaunais vilnis” šeit nenotiks, kad pacietības mērs būs pilns,” sacīja konkursa rīkotājs. “Es nesteidzos aiziet, bet gribu, lai viņi mainītu savu retoriku,” uzsvēra Krutojs.

Konkursa rīkotāji “cīnoties par tiesībām iztērēt savu naudu šeit”, bet viņiem jāuzklausa pārmetumi, ka rīkošanā iztērētā nauda ir “netīra”, ne visi aicinātie mākslinieki var atbraukt uz konkursu. Izvēlē par labu Jūrmalai arī nepalīdzot tas, ka netiek piedāvātas, piemēram, atlaides.

“Pacietībai ir kaut kāda robeža,” sacīja Krutojs. Taujāts, kādi faktori ietekmēs viņa lēmumu, viņš atbildēja, ka tas, “kas Latvijā notiks”. Viņš ļāva noprast, ka pārceļot konkursu citur, Jūrmalā tas neatgriezīsies. “Šādam stāstam nebūs turpinājuma, jo aiziet var tikai vienreiz,” sacīja konkursa rīkotājs.

Krutojs uzsvēra, ka ir daudz priekšlikumi no citām pilsētām rīkot konkursu pie sevis, kas tiks izvērtēti, lemjot par konkursa nākotnes norises vietu.

Krutojs arī kritizēja ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (V), kurš šonedēļ paziņoja, ka Latvijai nevēlamo personu sarakstā iekļauti trīs uz festivālu aicinātie mūziķi – Valērija, Oļegs Gazmanovs un Josifs Kobzons. Krutojs, norādot, ka par iekļaušanu melnajā sarakstā varēja paziņot laicīgāk, nevis konkursa priekšvakarā, pauda viedokli, ka ministrs ar šo soli vēlējies spodrināt savu tēlu, sākoties priekšvēlēšanu kampaņai.

Kā norādīja konkursa rīkotājs, viņš vienmēr uzsvēris, ka konkurss ir apolitisks. “Šeit nav nekādas politikas,” sacīja Krutojs, vaicājot, kāpēc pārmetumi politiskajā kontekstā netiek veltīti citiem Jūrmalā notiekošiem Krievijas televīziju pasākumiem, piemēram, “Comedy Club” vai “KVN”.

“Jaunā viļņa” orgkomitejas priekšsēdētājs Aleksandrs Šenkmans norādīja, ka “Jaunais vilnis” uz sava rēķina uzņem 1000 cilvēkus, izmitinot viņus 600 numuriņos Rīgas un Jūrmalas viesnīcās. Vēl 1000 pastāvīgo skatītāju Latviju apmeklē uz sava rēķina. Tāpat konkursam tiek nomātas 120 luksus klases automašīnas. Kopumā konkursam akreditēti 3642 cilvēki.

Konkursa žūrijā bija iekļauta arī dziedātāja Valērija, kurai ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) kopā ar diviem citiem Krievijas izpildītājiem – Oļegu Gazmanovu un Josifu Kobzonu – liedzis ieceļot Latvijā, iekļaujot Latvijai nevēlamo personu sarakstā. Kobzons Latvijas “melnajā sarakstā” nonācis jau otro reizi. 2012.gadā Valērija oficiāli nosaukta par Krievijas prezidenta kandidāta Vladimira Putina uzticamības personu. Dziedātāja paudusi pārliecību, ka Krievijā nav cilvēka, kas varētu tikt galā ar prezidenta pienākumiem labāk nekā Putins. Ieceļošanas aizlieguma jeb tā dēvētajā melnajā sarakstā visi trīs iekļauti uz nenoteiktu laiku.

Pirmais konkurss “Jaunais vilnis” notika 2002.gadā, un kopš tā laika divas reizes pēc kārtas uzvarējuši Latvijas pārstāvji – vokālā grupa “Cosmos” konkursā uzvaru guva 2004.gadā, bet Busulis konkursā uzvarēja 2005.gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (29)

 1. Sen jau bija laiks Jūrmalā šai laikā organizēt Krievijas/Eiroslāvu,ieskaitot ukraiņu vienotības demokrātisko spēku tautiskas mūzikas un deju festivālu ,pieaicinot pasaulē izkaisīto krievu/slāvu kopienu kultūras pulciņus! tādus finansiāli atbalstītu arī ārpus Krievijas turīgie ļaudis un noteikti būtu gatavi atbalstīt gan poļi,gan ukraiņi, gan EiroSavienība. IR īstais brīdis tam!

 2. Katru gadu viens un tas pats.Sabrauc viss Maskavas naftalīns ar saviem pirmatskaņojumiem,kuri manuprāt, ir muzikāli pilnīgi vienādi ar iepriekšējiem, mainās tikai vārdi.Aizgrābti,plaģiātiski kropļo ,,nīsto kapitālistu,,populāras dziesmas ar savu slāvisko ,,viģeokameras,, anglisko versiju.Tas,ka šis konkurss ir starptautisks,ir šī konkursa rīkotāju subjektīvs viedoklis.Es būtu ļoti priecīgs,ja Krutojs šo starptautisko festivālu pārceltu uz jaunapgūtajām teritorijām Krimas pussalā.

 3. Nejauciet krievus un Krutoju. Krievus neviens neapvaino, bet gan spļāvēju Krutoju ar visu viņa vilni. Jalta viņu gaida un novēlēsim laimīgu ceļu!

 4. Igor, esi vīrs un pārcelies uz turieni, kur kaut kādi aborigēni nezuz fonā un nebojā apetīti. Mēs arī bez taviem oligarhiem iztiksim. Ja jau Siguldā regulāri var rīkot Eiropas kultūras pasākumus, varēs arī Jūrmalā.

 5. piekritu ka latvija nav vietassim krievu saietam kas tu musumutads esi krutoj ko iedomajies no sevis kritizemusu ministru valdibu brauc uz krimu rauj tad savas gigas un kritize putinu pec sirds patikas tad cekists tev paradis kur vezi ziemo kritizet miletaj

 6. Kā nu nav politisks, ja lasa uzsaukumus un tencina savas valsts galvu…

 7. ´´Jaunais vilnis´´taču nav politisks pasākums,bet gan muzikāls,tādēļ rīkotājiem jādomā tikai par to,nevis par kam neatļauj iebraukt Latvijā.Lai daži mūziķi nelien politikā,tad nebūs par apvainoties.Ja māksla,tad māksla bez politikas. Saprotiet to kā katram atļauj intelekta līmenis.

 8. ”Jauno izpildītāju konkursa “Jaunais vilnis” rīkotājs Krievijas komponists Igors Krutojs šoruden izlems, vai konkurss arī nākotnē notiks Jūrmalā.” = Jauno izpildītāju konkursa “Jaunais vilnis” rīkotājs Krievijas komponists Igors Krutojs to neizlems, bet gan čekists Putins un jaunais konkurss pēc pēdējām ziņām notiks okupētās Krimas Jaltā un komponists Igors Krutojs tur varēs piedalīties vai nepiedalīties…

 9. Nebiedējie mūs ar aiziešanu! Mēs nabagi vienalga nevaram atļauties ,apmeklēt šo koncertu!

 10. Latviesi driiz savu valsti pasi novediis liidz pilnigam bankrotam. Pasi juus nemacaties no sencu kludaam. Juusu naids juus pasus pazudinaas. Vergosit citiem par prieku. Taka nezagejiet zaru uz kuru juus pasi sediet.

 11. Re kur interesanti,…. ,,Krutojs šoruden izlems, vai konkurss arī nākotnē notiks Jūrmalā,,
  Es domāju, ka Latvijai jau vajadzēja pēc visiem notikumiem Ukrainā jau izlemt un izbeigt ar krieviem tik iecienīto tusēšanu Jūrmalā.
  Bet valdība jau ir par ģļēvu tik radikāliem lēmumiem….., tiešām, kas latviešiem kaiš, ka tik liela vēlme liekt muguras un visiem oztapt,…sākot ar ES un beidzot ar krieviem.
  Tikko Bergenā notika regates Tall ship races starptautiskās sacensības, šeit tika pacelts jautājums par krievu komandas nenolaišanu krastā no jahtas.

 12. Nauda nav galvenais.

 13. Tas nekas ka Jūrmalai un ne tikai, periodā, kad notiek Jaunais vilnis ir viss pelnošākais.
  Tas ir tikai konkurss, un mums ir iespēja parādīt, ka mums notiek tik vērienīgs konkurss.
  Un mūsējiem ir iespēja sevi parādīt!

  Mums tā kā iepotēts būtu, ka krievi ir slikti, ka viņiem šeit vietas nav…tas ka viņi ir krievi, nenozīmē, ka viņi visi ir slikti cilvēki.

  Pati būdama latviete…teiktu pretējo, cik latvieši īstie ciuli…ir pretiigi…iedomīgi un auksti..cilvēku šķirotāji…man viss tas riebjas…visi esam vienādi…Mēs visi jau te esam pārmaisīti, kā ne paklausies ta opis krievs, vai oma, mamma tētis…vienalga…mēs visi esam vienādi cilvēki…Ir labi ir cilvēki ar noslieci darīt ko ļaunu…bet kur gan viņu nav…mūsu vidū mudž un mudž…

  Es ļoti mīlu Latviju un tās tautu un ir sāpīgi, kā mēs paši…mākam tik komentāros bārstīt savu nepatiku pret to kas notiek, bet iziet un aizstāvēt no īstajiem neliešiem nemaz nevaram…sen jau esam pārdoti un brūkam tik nost. Kur tautas kopības sajūta un spēks…kāpēc nevaram uzspiest savu nepatiku par mūsu valdību, kura sazin ko tur dara, lai sāk šiverēt un darīt kaut ko, nevis snauduļot un taka parādās naudiņā veiksmīgi to ieripināt sev kabatā…pat ja kaut ko kādreiz izdomā izdarīt, tad ar to visu izdara caur d***u … katik vairāk var norakstīt. Protams varu gudri bārstīt un teik ka neko viņi nedara, varbūt arī dar, bet ne to kam vaidzētu vairāk pievērst uzmanības. Un tāpatās, kam būtu jāpievērš uzmanība viņi nemaz nevar, jo vēl augstāk stāvošākie neļāus neko darīt. Bet ko gan te runāt…tas nekad nebeigsies…visu labo postīsim , visu slikto tik barosim…

  Malaci mēs esam…ja tā turpināsim…drīz te varēsiet ciiksteet ne par krieviem kas esot muus apsēduši kaa meeris, bet gan melnajiem…

  Varbūt jau nobraucu no tēmas, bet cik nu jau gadus tiek rīkots tas konkurss, nebij nekādu iebildumu…

  Es nesaprotu jūs tas kaut kā skar…jums tas nodara kaut kādu kaitējumu???

  Tas ir krievu tusiņš, kurš dalās savā ballītē kopā ar mums, ļaujot mums vēl nopenīt…

  Tagad kā nekad visiem ir jāturās un jābūt draudzīgiem un jāvairo tautu spēku, pret šo drausmīgo vājprātu, kas notiek pasaulē…politiķu spēlīšu dēļ…

 14. Nu kas te ir kas jums kaiš latviešu tauta??? Pēdejo gadu laika Latvieši palika bezkaunīgi pim.pji kuri neko valsts laba nedara pilnigi neko!!! Pārdodas eiropai!!! Atdeva savu naudu, grib mainīt himnu un daudz ko citu!! Un vėl jūs kritizējat krievus kauns Latvijai par vińas tautu pardodas eiropai un amerikai!!!! Kauns!!! Pareizi dara I. Krutojs nav ko darīt tik necilvëciska un nelabvéliga valsti ka latvija labak lai iet uz Lietuvu vai Igauniju kur ciena citas tautas un valodas un cilvekus!!!! Pat R.Paula piekrīt I.Krutojam kâ latvija ir palikusi nedraudzīga pret krieviem un krieviju kura latvija ir atkaríga no krievijas del gâzes un naftas!!! Kad pienaks laika un latvijai vajadzes kko no krievijas krievija atbildes ar to pašu attieksmi!!!!

 15. Patiešåm drosi lai riko citur.

 16. man kauns ka esmu latviete,kad redzu kadas jelibas raksta komentaros,

  • vai cilvēks,kas šeit ir kaldinājis savu popularitātī un spodrinājis komponista tēlu,vajag nospļauties šeit? tas ir krievu garā,ja nav pašiem sasniedzams,tad jāsalauž,jāapspļkauj un jāpgāna,tā tāda kulturāla atvadīšanās?

   • nezakajat krievus,vai aizmirsat kara laikus,kad latviesi pasi iznicinaja savus cilvekus.Aizbraucat kaut reizi uz krieviju un jus redzesiet kadi ir krievi,un ka vini jus uznems.

  • ja tev kauns ,ka esi latviete,iesaku uzmaukt uz galvas maisu un lekt Daugavā,rauduvīšu pulciņā

  • jēlības raksta tie, kas cenšas diskreditēt latviešus. Tādus lamuvārdus lieto tikai Čingishana mazdēli.

   • nabaga latviesi diskreditetie,pasi sevi vien diskreditejam,es esmu latviete,bet nevainoju nevienu citu savas problemas,ja tadas rodas,tada sajuta ka krievi vainigi pie visam problemam smiekls nak par jums tautiesi

    • Cienītā anonīmā kundze,tevarī jāsaprot, ka šeit nav Krievija,bet gan Latvija ,un katrs var brīvi izteikties bez Putina cenzūras.Ja kādam no ´Jaunā viļņa´ rīkotājiem(droši vien Putinam) nepatīk ko par viņiem domā,lūdzu,kā krievi saka-skatertju doroga.

 17. Neviens pēc Jums te neskums. Ejot prom, lai paņem līdzi uzvaras pieminekli – tas latviešu tautai ir kā rēta sejā.

 18. Ļoti labi,ka beidzot krievs saprata,ka te nav viņa mājas,damoi,damoi,i za odno zahvatite vseh užemļenih svajih.Pamāju ar lakatīņu krutojam un vinu svītai!!!!!!

 19. Krievija tik plaša zeme.Vai tur vietas trūkst kur vaņkām konkursus rīkot? Apsēduši Latviju kā tāds cūku mēris.

Draugiem Facebook Twitter Google+