×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
26. jūlijs, 2012
Drukāt

Krutojs: latviešu mākslinieki kūtri iesaistās Krievijas tirgū

Foto-LETAFoto-LETA

Krievijas mūzikas tirgus ir liels, un tajā labus panākumus varētu gūt arī latviešu izpildītāji, taču tie samērā kūtri šajā tirgū iesaistās, 26.jūlijā pēc tikšanās ar kultūras ministri Žanetu Jaunzemi-Grendi (Nacionālā apvienība) žurnālistiem atzina populārās mūzikas jauno izpildītāju konkursa “Jaunais vilnis” organizators komponists Igors Krutojs (attēlā).

“Latviešu izpildītājiem ir jāgrib gūt sasniegumus Krievijas mūzikas tirgū. Pie mums labus sasniegumus guvuši dažādi izpildītāji no Ukrainas, un kāpēc lai šādus sasniegumus nevarētu gūt mākslinieki no Latvijas?” retoriski vaicāja Krutojs. Pēc viņa teiktā, konkursantu dalība “Jaunajā vilnī” ir tikai kā tramplīns, lai gūtu atpazīstamību, taču, lai gūtu patiesi labus panākumus, māksliniekiem sevi jāpopularizē Krievijā, piemēram, radio stacijām jāpiedāvā savas dziesmas.

Uz jautājumu, vai “Jaunajā vilnī” būtu jāiekļauj arī latviešu mūzikas vakars, padarot to vairāk latvisku un skatāmāku latviešiem, Krutojs savā atbildē bija visai skeptisks un norādīja, ka šādu iespēju var apsvērt, taču nopietni jādomā par to, kādā formātā tas varētu notikt. Viņš pauda viedokli, ka šāds vakars, kurā uzstātos dažādi latviešu mākslinieki, varētu nebūt saistošs cilvēkiem Krievijā un citās valstīs, kuri konkursu vēro televīzijas pārraidēs. “Jāņem vērā reitings. Ja tiktu nolemts ko tādu rīkot, tajā būtu jāiesaista arī pazīstamas zvaigznes, lai skatītāji nepārslēgtu kanālus,” klāstīja Krutojs.

Runājot par to, vai “Jaunais vilnis” nākamgad arī notiks Jūrmalā, festivāla organizators vēl nebija pilnībā pārliecināts, taču atzina, ka pagaidām neesot nekādu indikāciju, lai nākamgad “Jauno vilni” Jūrmalā nerīkotu. “Nav nekādu iebildumu no Jūrmalas mēra, domes,” viņš piebilda. Vienlaikus gan Krutojs minēja, ka viņam joprojām padomā ir vairāki rezerves varianti, ja “Jaunā viļņa” rīkošana Jūrmalā nākamgad nenotiks.

“”Jaunais vilnis” var notikt jebkur, taču Dzintaru koncertzālē ir īpaša aura,” viņš piebilda.

Krutojs arī uzskata, ka jautājums par “Jaunā viļņa” diskotēkas rīkošanu 11.novembra krastmalā ir politizēts. “Situācija Latvijā ar krievu valodu ir pārāk politizēta, par to mēs jau ar Raimondu Paulu esam sen runājuši. Politika šajā jautājumā nav jāiesaista. Taču, kad līdzīgās vietās uzstājas, piemēram, Stings, neviens neprotestē,” teica Krutojs.

Jau vēstīts, ka Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē, no otrdienas līdz svētdienai notiek starptautiskais jauno izpildītāju konkurss “Jaunais vilnis”, kas Latvijas kūrortpilsētā ik gadu pulcē Krievijas un arī pašmāju šovbiznesa zvaigznes, politiķus un uzņēmējus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+