×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
4. februāris, 2016
Drukāt

Kā Kučinska biroja vadītāju kuluāros apspriež Roni. Premjera parlamentārais sekretārs būs Krauze. (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Topošās valdības deklarācijas izveidošana tuvojas noslēgumam, taču atsevišķiem partneriem ir atšķirīgi viedokļi par to, kā formulēt Latvijas negatīvo nostāju papildu bēgļu uzņemšanas jautājumā. Attēlā: par valdības deklarācijas tapšanas gaitu priecājas līdzšinējā ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola, kura jaunajā valdībā pretendē uz finanšu ministres portfeli, un premjera amata kandidāts Māris Kučinskis.

Ministru prezidenta amata kandidāts Māris Kučinskis ticis galā ar smagāko valdības sastādīšanas posmu – sadalītas atbildības jomas starp koalīcijas partneriem un noskaidroti ministru amatu kandidāti. Šodien premjera kandidāts ieplānojis tikties ar iespējamiem sava biroja darbiniekiem.

“Aptuvenas aprises man ir iezīmētas, bet, pirms esmu izrunājies ar cilvēkiem, sīkāk par to runāt nebūtu korekti,” telefonsarunā paskaidroja M. Kučinskis. Viņam esot padomā vairāki iespējamie premjera biroja vadītāji, bet viņu vārdus politiķis pagaidām nevēlējās atklāt. Politiskajos kuluāros runā, ka valdības veidošanā iesaistīti spēki mēģina izdarīt uz viņu spiedienu, lai premjera biroja vadītāja vietā iedabūtu bijušo Valsts prezidenta padomnieku Aivi Roni. Kučin­skis gan noliedza, ka apsvērtu šo kandidatūru sava biroja vadītāja amatam, bet Ronis bija pavisam nerunīgs. “Es šobrīd atrodos ārzemēs un par šo jautājumu neko nekomentēšu,” viņš noskaldīja un nolika klausuli.

A. Ronis lielākoties strādājis diplomātiskajā korpusā un nav nevienas politiskās partijas biedrs, tomēr pamanījies būt ministrs divās valdībās – 2010. gadā viņš sešus mēnešus bija ārlietu ministrs Valda Dombrovska valdībā, bet no 2011. līdz 2013. gadam bija satiksmes ministrs Dombrovska trešajā valdībā. 2014. gadā septembrī Ronis kļuva par toreizējā Valsts prezidenta Andra Bērziņa ekonomikas padomnieku, bet jau pēc diviem mēnešiem šo amatu pameta “pēc pušu vienošanās”. Neilgi pirms tam parādījās aizdomas, ka Ronis izmanto savu amatu, lai palīdzētu ekspremjera Andra Šķēles biznesa darījumiem Baltkrievijā.

Par biroja vadītāju vēl īstas skaidrības nav, bet diezgan droši zināms, ka premjera parlamentārā sekretāra amatu ieņems Saeimas deputāts, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) apvienības vadītājs Armands Krauze. ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis uzskata, ka viens no Laimdotas Straujumas valdības vājajiem punktiem bija tieši saiknes pazaudēšana ar parlamentu, pat ar pašas pārstāvēto frakciju. It īpaši tas esot bijis jūtams pēc viņas parlamentārā sekretāra Riharda Kola (NA) atlaišanas. “Prakse pierādīja, ka ņemt parlamentāro sekretāru no citas partijas nav pareizi. Tam ir jābūt cilvēkam, kam premjers pilnībā uzticas, kas piedalās visos MK darba plānošanas pasākumos un vienlaikus bauda autoritāti savā Saeimas frakcijā,” uzskata Brigmanis. Apvienības vadība neslēpj, ka, domājot par neizbēgamo paaudžu maiņu partijā, Krauze tiek gatavots līdera lomai nākotnē un parlamentārā sekretāra postenis būs vēl viens tramplīns viņa karjerai.

Pēc neoficiālas informācijas, sava preses sekretāra amatā Māris Kučinskis esot vēlējies redzēt Arno Pjatkinu, kurš šādus pienākumus veica Aigara Kalvīša valdīšanas laikā. Pašlaik A. Pjatkins ir ekonomikas ministres Danas Reiznieces-Ozolas sabiedrisko attiecību padomnieks un telefonsarunā informēja, ka ministre viņam piedāvājusi turpināt sadarbību arī Finanšu ministrijā, kam padomnieks jau esot piekritis.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Esmu sajūsmā, vecais labais Ronis, ko Šļēle bīdīja savās interesēs!

  2. Mjā tas pats armands krauze, kurš iestājās pret radio latviskošanu!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+