×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
20. jūlijs, 2012
Drukāt

Kultūras ministre: Dālderis ir aizvainots par atbrīvošanu no darba

Foto-LETAFoto-LETA

Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (Nacionālā apvienība) sava bijušā padomnieka un kādreizējā kultūras ministra Inta Dāldera (“Vienotība”) kritiku par viņas darbu skaidro ar personisko aizvainojumu par ministres lēmumu pārtraukt darba attiecības ar Dālderi kā savu padomnieku.

Jaunzeme-Grende pauda nožēlu, ka Dālderis “populistiski mētājas ar izteicieniem”, jo visi ministri zinot viņas aktīvo cīņu par papildu finansējumu kultūras nozarei.

“Acīmredzot Dālderis joprojām ir aizvainots par atbrīvošanu no darba pienākumiem kultūras ministres birojā, līdz ar to konstruktīvas un pozitīvas atsauksmes šādā situācijā gaidīt būtu lieki,” piebilda ministres pārstāve Ieva Līne.

Jaunzeme-Grende uzsvēra, ka brauciens uz Amerikas un Kanādas latviešu dziesmu svētkiem, kura dēļ viņa nebija klāt valdības sēdē par budžeta grozījumiem, bijis plānots jau no gada sākuma un arī pie budžeta strādāts četrus mēnešus. “Tā bija gala stadija, un mēs no Amerikas caur internetu visu laiku bijām klāt lemšanā,” klāstīja ministre.

Pēc ministres teiktā, 5,1 miljona latu atbalsts kultūras nozarei ir liels sasniegums, kaut arī tas ir mazāks par prasītajiem astoņiem miljoniem latu. “Tas ir trešais labākais rezultāts starp visām ministrijām, un ir liels gandarījums par darbu, kas ir paveikts,” sacīja Jaunzeme-Grende.

Kultūras ministre vēlāk izplatīja paziņojumu, kurā aicina Dālderi atvainoties par “publiski paustajiem nepatiesajiem un aizskarošajiem apgalvojumiem saistībā ar Kultūras ministrijas un ministres darba novērtējumu, jo tie ne tikai maldina nozares cilvēkus un sabiedrību kopumā, bet arī var negatīvi atsaukties uz labu rezultātu sasniegšanu nozarei vitāli svarīgos jautājumos”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+