×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
2. janvāris, 2017
Drukāt

Kultūras ministrija uzskata, ka ir norēķinājusies ar LNB būvniekiem

Foto: LETAFoto: LETA

Gaismas pils no Pārdaugavas puses.

Kultūras ministrija (KM) ir pilnībā norēķinājusies ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēkas būvnieku – Nacionālo būvkompāniju apvienību, aģentūrai LETA paziņoja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

KM pārstāve pavēstīja, ka saskaņā ar 2008. gada 15. maijā noslēgto līgumu, kā arī LNB būvuzrauga “Hill International” izdoto noslēguma maksājuma apstiprinājumu, KM veikusi pēdējo maksājumu 104 904 eiro apmērā par LNB būvniecību.
Jau ziņots, ka KM pilnībā noraida LNB ēkas būvnieku – Nacionālās būvkompāniju apvienības (NBA) – prasību par 22,48 miljonu eiro samaksu, savukārt būvnieki norāda, ka vērsīsies tiesā, lai piedzītu šo summu no KM.

KM būvnieku prasību uzskata par papildu finansējuma pieprasījumu 22 478 368 eiro apmērā un to noraida, savukārt NBA uzsver, ka šo summu veido KM nesamaksātais par paveiktajiem darbiem, soda naudas un procentu maksājumi.

Pēc LNB būvuzrauga atzinuma, par būvniecību bija atlicis pēdējais maksājums – 81 543 eiro, kas bija jāveic līdz 31. decembrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+