×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
11. oktobris, 2016
Drukāt

Kultūras ministrija vēlas sakārtot Brasas un Šķirotavas apkaimi

Foto: LETAFoto: LETA

Šodien valdība pieņēma zināšanai Kultūras ministrijas (KM) informatīvo ziņojumu par Rīgas Brasas apkaimes un centra perifērijas, kā arī Šķirotavas apkaimes revitalizāciju.

Partnerības līgumā Eiropas Savienības investīciju fondu 2014.-2020.gada plānošanas periodam uzsvērta nepieciešamība revitalizēt un attīstīt pilsētas degradētās teritorijas, kurās nepieciešama kultūras un sporta infrastruktūras objektu izveide un pārbūve.

Informatīvajā ziņojumā skaidrots, ka pētījumi un pasaules pieredze liecina, ka kultūras un mākslas objektu ietekme uz ekonomisko vidi veidojas no vairākiem aspektiem, tostarp kvalitatīvs apkaimes sociālās vides fons veicina investīciju piesaisti, jo rada drošības sajūtu par veikto ieguldījumu pareizāko izlietojumu.

Turklāt labvēlīga un sakārtota vide, kā arī brīvā laika lietderīga organizācija ir būtiskākais faktors antisociālas uzvedības risku rašanās samazināšanai, īpaši jauniešu vidū.

Pēc KM paustā, teritorijā ap Brasas un centra apkaimes perifērijas robežu, tostarp KM projekta teritorijā Miera ielā 58 un A.Briāna ielā 13, ir liela vizuāli un funkcionāli degradēto objektu un teritoriju koncentrācija, kas bez sabiedriskā sektora iejaukšanās var palikt nepilnīgi izmantotas arī nākotnē.

Realizējot Miera ielas un A.Briāna ielas projektus, tiktu sakārtotas ne tikai degradētās teritorijas, bet arī paplašināts Rīgas centrs ar pilsētas centram raksturīgajām funkcijām. Tāpat Miera ielā paredzēts izveidot kultūras un radošo industriju inkubatora telpas, lai radītu vismaz 35 jaunus uzņēmumus.

Savukārt Šķirotavas apkaimes negatīvo sociālekonomisko vidi raksturo noziedzības līmenis, kas, vērtējot noziedzīgo nodarījumu skaitu uz 10 000 iedzīvotāju, pārsniedz 300 gadījumus, kas ir sešas reizes augstāks rādītājs nekā Pļavnieku apkaimē un četras reizes augstāks nekā Rīgas vidējais rādītājs.

Projektā paredzēts veikt investīcijas Šķirotavas apkaimē esošā degradētā teritorijā Lubānas ielā 80, kur paredzēts izveidot multifunkcionālu kultūras telpu un skatuves mākslu dekorāciju darbnīcu kompleksu, veicot teritorijas un uz tās esošās apbūves sakārtošanu. Vietu varēs izmantot ne tikai Latvijas Nacionālās operas un baleta izrāžu mēģinājumiem, bet arī vietējo apkaimju amatierkolektīviem, lekcijām, semināriem, prezentācijām un citām kultūrvidi veidojošām aktivitātēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+