×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
6. aprīlis, 2013
Drukāt

Kultūras pilij “Ziemeļblāzma” iegādāsies koncertflīģeli “Steinway&Sons” par 84 000 latu

foto - Letafoto - Leta

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība iegādājusies “Steinway&Sons” koncertflīģeli, kas tiks uzstādīts kultūras pilī “Ziemeļblāzma”.

Kā liecina Iepirkumu uzraudzības biroja mājas lapā publicētā informācija, flīģelis tiks iegādāts no oriģinālā ražotāja “Steinway&Sons”, kas to no Vācijas piegādās par 84 000 latu, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli. Koncertflīģelis iegādāts sarunu procedūras rezultātā, iepriekš nepublicējot paziņojumu par līgumu.

Kā ziņots, 2011. gadā tika sākta kultūras nama “Ziemeļblāzma” rekonstrukcija, restaurējot visas kompleksa ēkas un vairāk nekā piecus hektārus plašo apkārtējo parku, ieguldot projektā vairāk nekā 9,2 miljonus latu. Kultūras pils apmeklētājiem un visiem interesentiem tiks atvērts valsts svētkos, 4. maijā.

“Ziemeļblāzmas” attīstības direktore Liene Kubiļus aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja – kaut arī “Ziemeļblāzma” atrodas tālu no pilsētas centra, kultūras pils plāno iekarot rīdzinieku sirdis ne tikai ar vietējiem pasākumiem gan renovētajās telpās, gan labiekārtotajā parkā, bet arī dažādiem starptautiskiem projektiem un augsti profesionāliem koncertiem.

“Aicināsim [pianistus] Vestardu Šimkus, Reini Zariņu – viņi uz kura katra instrumenta nespēlē,” sacīja Kubiļus.

Rekonstruētajā kultūras pilī tiek izbūvēta lielā zāle ar 700 pārvietojamiem krēsliem – šādā telpā nepieciešams arī attiecīga izmēra un kvalitātes mūzikas instruments, tāpēc “Ziemeļblāzmai” neder ierastie flīģeļi, kādi ir, piemēram, mūzikas skolās, un nolemts iegādāties “Steinway” koncertflīģeli.

Iecerēts, ka nākotnē kultūras pils kļūs arī par pievilcīgu tūrisma objektu ne tikai kultūras pasākumu dēļ, bet arī tāpēc, ka ēka veidota jūgendstilā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+