×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
2. jūlijs, 2013
Drukāt

Kultūrkapitāla ziedojumu kontā pēc ugunsgrēka Rīgas pilī saziedoti teju 500 latu

foto - Letafoto - Leta

Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) ziedojumu kontā pēc ugunsgrēka Rīgas pilī nacionālo dārgumu glābšanai saziedoti teju 500 latu, noskaidroja aģentūra BNS.

Par mērķziedojumu programmas “Nacionālie dārgumi” atvēršanu tika paziņots uzreiz nākamajā dienā pēc ugunsgrēka izcelšanās. Rīgas pilī ir izvietotas kopumā trīs muzeju krātuves un lielu satraukumu radīja ugunsgrēka ietekme uz vēstures un mākslas vērtībām. Latvijas Nacionālais vēstures muzejs aplēsis, ka tam cietušo eksponātu saglābšanai būs nepieciešami apmēram 40 tūkstoši latu.

Fondā aģentūrai BNS otrdien norādīja, ka cilvēki ziedo, bet atturējās vērtēt ziedotāju aktivitāti. VKFF padomes sēde notiks 17. jūlijā, kad arī, iespējams, varētu lemt, kam saziedoto naudu novirzīt.

Kad kontu slēgs, arī to pagaidām fondā atturējās prognozēt.

Savukārt Latvijas Nacionālā vēstures muzeja sadarbības partneris suvenīru ražotājs “NicePlace” pavēstījis, ka savos stendos dziesmu svētku laikā izvietos ziedojumu kastītes, lai vāktu līdzekļus vēstures muzeja ugunsgrēkā bojātās kolekcijas restaurēšanai.

Ziedojumu vākšanas akcija tiek organizēta sadarbībā ar dziesmu un deju svētku rīkotāju Latvijas Nacionālo kultūras centru.

Jau ziņots, ka 20. jūnijā Rīgas pilī izcēlās ugunsgrēks, kuru izdevās likvidēt tikai pēc 16 stundām. Kopējā pils degšanas platība bija 3200 kvadrātmetru – izdega jumta konstrukcijas un bēniņu telpa 2400 kvadrātmetru platībā, 4. stāvā izdega 600 kvadrātmetru platībā, bet 3.stāvā – 200 kvadrātmetru platībā.

Pašlaik notiek Rīgas pils Priekšpils remonts, tādēļ Valsts prezidenta rezidence ir pārcelta uz Melngalvju namu.

Bet Rīgas pilī atrodas Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja daļa ārzemju mākslas kolekcijas, Rakstniecības un mūzikas muzeja krājums, kā arī Latvijas Nacionālais vēstures muzejs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+