×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
19. februāris, 2015
Drukāt

Kur likt sarkano balonu? “LA” vētī vairāku uzpircēju piedāvājumus (9)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Kur likt sarkano gāzes balonu, no kura lietošanas visai drīz būs jāatsakās? Šis jautājums ir vai drīzumā būs daudzu Latvijas mājsaimniecību dienaskārtībā.

Tā kā vairāki lasītāji iepriekš izteica gatavību paši nodot metāllūžņos savu veco balonu cerībā, ka tādējādi par to saņems iespējami vairāk naudas, centāmies skaidrot, vai un ar kādiem nosacījumiem uzpircēji pieņems individuāli nodotos balonus. Pēc piedāvājumiem secināms, ka uzpircēji īpaši neraujas pirkt pa vienam balonam, turklāt piedāvātā cena vienam otram var sagādāt vilšanos.

Tikai sagrieztu vai ar caurumu

Atgādināšu, ka no šā gada 31. marta stāsies spēkā jauna gāzes balonu aprites kārtība, kas tostarp paredz no tirgus izņemt PSRS laikā ražotos GOST gāzes balonus (bez π (pī) zīmes). Vispirms būs liegts šos balonus tirgot un uzpildīt, bet no 1. jūlija – arī lietot. Kontrolējošās iestādes negrasās no gada vidus pārbaudīt katru mājsaimniecību, taču, ja notiks kāda nelaime, tad atbildība pilnā mērā gulsies uz balona īpašnieku.

Lai izvairītos no iespējamajām nepatikšanām, īpašnieks varēs nodot sarkano balonu gāzes piegādātājam vai jebkurā tirdzniecības vietā, kur tirgo balonus, vai arī tieši metāllūžņu uzpircējiem.

Kādi ir metāllūžņu uzpircēju nosacījumi, tostarp cena par sarkano gāzes balonu? Šo jautājumu telefoniski, uzdodoties par mājsaimniecību, kas vēlas par savu sarkano balonu saņemt iespējami lielāku samaksu, uzdevu nepilniem desmit metāllūžņu uzpircējiem. Izrādījās, ka puse no tiem gāzes balonu nesagrieztu nemaz nepieņem.

“Ja pati sagriezīsit, tad, lūdzu, – pieņemsim. Nezinu, vai sagriezīsit uz pusēm vai sataisīsit caurumu. Paši to nedarām, jo, kā gan es varu zināt, kas tur ir iekšā!” noteica Latgalē strādājošā SIA “Atita” pārstāvis, piebilstot: ja balons būs pārgriezts uz pusēm, tad par to varēs saņemt lielāku samaksu, ja tikai ar caurumu – tad mazāku.

Arī SIA “Sanekss” skaidroja, ka uzņēmums gāzes balonu metāllūžņos pieņem tikai pārgrieztu uz pusēm. “Mēs balonu neatbrīvojam no tajā palikušās gāzes un arī negriežam. Nemācēšu pateikt, kur to var darīt. Tas taču ir bīstami, tur iekšā arvien ir gāze,” akcentēja SIA “Sanekss”. Citā – “Latmetāls Steel” – sekoja līdzīga atbilde: “Nepieņemam, ja nav sagrieztā veidā. Un mājas apstākļos es jums neieteiktu griezt!”

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Nopirku divus jaunus zaļos gāzes balonus.Nākamā reizē mainot iedeva netīru norūsējušu sarkanu balonu.(27l).Ko man dod tas ka es nopērku par dārgu naudu jaunu balonu,bet mainot nākošā reizē pretī dabūju netīru ,ka kauns mājās nest,kurš man vēl ir jānomazgā lai ienestu dzīvoklī.Un tā tas ir gandrīz visos Valmieras maiņas punktos.Kam par to ir jāatbild?Tad kāda nozīme tam ka es nopērku jaunu,dārgu balonu un pēctam maiņā iedod sarkanu vai pelēku vecu, netīru(27l)balonu.

 2. Un kā tad ir pa īstam?
  Ja tagad sarkanais ir tukš,tad vai ta mainīs uz jauno zaļo?
  Pirmo reizi zaļais maksā ap 90 eiro!

  • Nesaprotu,kāpēc jāmaksā tie 90€ par balonu,bet to pēc tam maina uz svešu,varbūt ar defektu.
   Tā to ēr ir lela mīkla,par ko kārtējo reiz i plēš naudu.

 3. Tūrpmāk pirkšu gazi no tā uzņēmuma kura piedāvas man visizdevīgākos noteikumus vecā balona apmaiņai pret jauno,jo man ir četri vecie sarkanie baloni un gāzi paterēju diezgan daudz. Skopie zaudēs klientus,viennozīmīgi!

 4. Viena liela afēra kā tas Latvijā pieņemts – piekrītu, ka vecie baloni varētu tikt mainīti uz jaunākiem. Tikai ši lieta izskatās pēc lielas afēras… Kaut kur līdzinām tām Šķēles vējdzirnavām, kuras ražo tikai naudu… un no patērētāju kabatām.
  Jautājums – cik saņems tā organizatori – naudā vai gados. Laikam jau naudā…

 5. Man pieder divi 27-litrīgie baloni. Vienu iemainīju bez piemaksas pret 50l, bet otru r piemaksu 50%. Nu jau ilgāku laiku ir problēmas. Apmaiņas punktos piedābā kaut kādus no lūžņiem izvilktus sarkanos balonus. Kur tad ir pazuduši mūsu pirktie jaunie zaļie baloni? Atkal kāds uzvārījies?

 6. Ja jau katrs sāks griezt, vai caurumot balonus, tad tie sprāgs visās malās. Kur šeit ir drošība un iedzīvotāju aizsardzība? Kaut kāds murgs.
  Vajag vispirms noorganizēt veco balonu centralizētu savākšanu, lai tie nemētātos un netiktu izmantoti citām vajadzībām. Bet pie mums jau viss notiek ačgārni, vispirms pieņem likumus un tad cīnās ar tā sekām!

 7. Sakurt lielu ugunskuru, ielikt tur balonu, aiziet tālu prom un aizspiest ausis.

Draugiem Facebook Twitter Google+