×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
27. aprīlis, 2016
Drukāt

Kur paliks atlaistie metalurgi? Pirms gada par godu “LM” dzēra šampanieti, nu ticība atdzimšanai zūd (4)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs
Uzziņa

UZZIŅA

Bezdarbnieku skaits Liepājā

29. februārī – 3949

29. martā – 3986

4. aprīlī – 4024

Bezdarba līmenis Liepājā

29. februārī – 12,1%

29. martā – 12,2%

4. aprīlī – 12,3%

Avots: Nodarbinātības valsts aģentūra

Jautrai mūzikai skanot un šampanieša glāzēm šķindot, marta pirmajā nedēļā pirms gada toreizējā Ministru prezidente Laimdota Straujuma, ministri Jānis Reirs un Dana Reizniece-Ozola kopā ar Ukrainas holdinga kompānijas “KVV Group” līdzīpašniekiem Jevgēņiju Kazminu un Valēriju Krištalu lielā pacilātībā nosvinēja ražošanas atjaunošanu “KVV Liepājas metalurgs”. Mūsu toreizējie valdības pārstāvji bārstīja pašslavinošas uzrunas, ka, lūk, neesam kļūdījušies savā izvēlē, pārdodot mūsu uzņēmumu šai Ukrainas holdinga kompānijai.

Toreiz arī manis uzrunātie strādnieki velmētavas un tēraudkausēšanas cehā, gan krietni piesardzīgāk, tomēr sacīja, ka ražošanas atjaunošana vieš cerību, ka uzņēmums atdzīvosies un ka 2013. gada beigās piedzīvotais sabrukums vairs neatkārtosies…

Tikai gads apkārt – 2016. gada martā ap 400 Liepājas uzņēmuma “KVV Liepājas metalurgs” darbinieki saņēmuši brīdinājumu par atlaišanu no darba, sākot no šā gada 25. aprīļa…

Cilvēki jūtas piemānīti un vīlušies

Ap 80 darbinieku pēc vienošanās ar darba devējiem jau pametuši darbu, negaidot aprīļa beigas. Nodarbinātības valsts aģentūrai (NVA) iesniegtajā atlaižamo sarakstā ir gan inženieri, ekonomisti un ražošanas vadītāji ar augstskolu diplomiem, gan elektriķi, atslēdznieki un mašīnisti ar vidējo un vidējo profesionālo izglītību, gan vienkārša darba strādnieki.

Kā zināms, masveida atlaišana sākusies tāpēc, ka jau kopš janvāra beigām pārtraukta ražošana, tādējādi strādnieki uzņēmumam vairs nav vajadzīgi. Ražošanas pārtraukšanas un ar to saistītās strādnieku atlaišanas iemesli, kā tos min uzņēmuma vadība, esot vairāki. Metalurģijas ražojumu tirgū nav pieprasījuma. “KVV Liepājas metalurgs” palicis valstij parādā 60 miljonus eiro. Valdība negribot samazināt elektrības cenu, tādējādi palīdzot uzņēmumam samazināt ražojumu pašizmaksu. Pat tad, ja izdosies vienoties ar Eiropas Komisiju par atbalstu metalurģijai, samazinot elektrības cenu, tas, pēc uzņēmuma vadības domām, tik un tā neglābšot.

Uzņēmuma strādnieki, kurus man izdevās uzrunāt, neslēpj savu vilšanos un sarūgtinājumu par šādu uzņēmuma vadītāju lēmumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Šodien ar stiegrojuma ražošanu vien iztikt ir grūti. Sen jau vajadzēja iesākt ko gudrāku, proti, vairāk intelekta – mazāk metāla. Interesanti, kāda viņiem sadarbība ar Daugavpili, Rēzekni tur taču kaut ko ražo. Tā izskatās, ka vadība vairāk ir domājusi par savām interesēm, neviss nozares modernizāciju.

  2. kartejais veiksmes stasts. tad beidzot kad zaglus saks sedinat/

  3. Tāpat,kā VID nopelniem bagātos darbiniekus!

  4. atbrauca apchakareeja un aizbrauca saucas …

Draugiem Facebook Twitter Google+