Pasaulē
Eiropa

Kurcs: galvas lakati maziem bērniem Austrijas sabiedrībā nav pieņemami1


Austrijas kanclers Sebastians Kurcs.
Austrijas kanclers Sebastians Kurcs.
Foto – LETA/AFP

Austrijas valdība vēlas pieņemt aizliegumu mazām meitenēm bērnudārzos un pamatskolās valkāt musulmaņu tradicionālās galvassegas, paziņojis Austrijas kanclers Sebastians Kurcs.

Kanclers paziņoja, ka galvas lakati maziem bērniem nav pieņemami Austrijas sabiedrībā.

Viņš sacīja, ka valdība, pieņemot šādu aizliegumu, sekmēs cīņu pret meiteņu un sieviešu diskrimināciju un novērsīs marginalizētu “paralēlo sabiedrību” attīstīšanos Austrijā.

“Ir svarīgi iestāties pret politisko islāmu. Mēs vēlamies pārliecināties, ka bērni uzaug brīvi un netiek ierauti šajos islāma mehānismos,” piebilda galēji labējās Brīvības partijas (FPÖ) līderis un vicekanclers Heincs Kristiāns Štrahe.

Mazas meitenes tradicionālajos musulmaņu lakatos nav plaši izplatīts fenomens Austrijā.

Jautāts par statistiku, Kurcs nespēja nosaukt konkrētus skaitļus, bet norādīja, ka tā ir augoša problēma.

Pirms pusgada Austrijā stājās spēkā aizliegums valkāt seju aizsedzošus galvas lakatus sabiedriskās vietās. Līdz šim policija reģistrējusi tikai 50 gadījumus, kad šis aizliegums pārkāpts.

Saistītie raksti

Lai noteiktu aizliegumu mazām meitenēm valkāt galvas lakatus, labējā spārna partijām, kas pārstāvētas valdībā, būs nepieciešams vienas opozīcijas partijas atbalsts parlamentā.

Sociāldemokrāti un liberāļi likuši noprast, ka apsvērs aizliegumu, bet aicinājuši valdību nākt klajā ar integrācijas pasākumiem, nevis tikai tādiem simboliskiem soļiem kā aizliegums.

LA.lv