Reklāmraksti

Kvalitatīvi darba apģērbi – labākais palīgs darbā0

Foto: Shutterstock

Strādājot fizisku darbu, īpaši svarīga kļūst kustību brīvība, kā arī – aizsardzība, ko sniedz labs darba apģērbs. Labs darba apģērbs netraucē veikt nepieciešamās darbības un ievērojami sekmē produktivitāti. Tuvojoties siltajai sezonai un pavasara darbiem ārā, jautājums par darba apģērbu kļūst īpaši aktuāls. Tādēļ šoreiz sīkāk par to, kāds darba apģērbs ir pieejams, kam jāpievērš uzmanība, to izvēloties, un kādēļ ir svarīgi ietērpties piemērotā darba apģērbā.

Kas ir darba apģērbs?

Ilgu laiku valdīja uzskats, ka darba apģērbs ir jebkāds mājas apģērbs, kuru nav žēl izmantot fiziskā darbā, kur tas var saplīst vai sasmērēties. Bet vecas drēbes nebūt nav darba apģērbi. Darba apģērbi ir īpaši izstrādāti tērpi dažādu fizisku darbu veikšanai, kā arī – tie pilda virkni būtisku funkciju. Labs darba apģērbs:
* Noskaņo veicamajam darbam un palīdz to paveikt.
* Ir ērts un ļauj brīvi kustēties tā, kā nepieciešams.
* Ir ar aizsargājošām funkcijām – parasti tas ir no bieza un izturīga materiāla. Ja nepieciešams – no ūdens necaurlaidīga.
* Ir izturīgs, paredzēts lielai slodzei. Vietas, kas nodilst ātrāk, ir īpaši pastiprinātas.
* Ir ar funkcionāliem elementiem, piemēram, ērtām kabatām, stiprinājumiem, atstarotājiem.
* Satur kontrastējošas krāsas elementus vai atstarotāju joslas, lai darbu veicēju var pamanīt iztālēm vai tumsā. Īpaši svarīgi izvēlēties spilgtu apģērbu vietās, kur tuvu notiek ceļu satiksme.
* Ir viegli kopjams.
* Ir piemērots konkrēta uzdevuma veikšanai noteiktos apstākļos.
* Darba apģērbs veic divējādu aizsardzības funkciju – aizsargā darbu veicēju no darba vides iespējamās nelabvēlīgās ietekmes, kā arī aizsargā darba vidi no piesārņojuma, ko varētu radīt darbu veicējs.

Husqvarna darba apģērbs – universāls risinājums ikvienam

Darba apģērbi ir būtisks ērta darba elements, tādēļ Husqvarna produktu klāstā līdztekus dažādiem instrumentiem un aprīkojumam ir arī kvalitatīvs darba apģērbs. Darba apģērbi ir ražoti no kvalitatīviem materiāliem, tādēļ apģērbs savas īpašības nezaudēs arī pēc mazgāšanas. Papildu darba apģērbi var tikt aizsargāti, izmantojot speciālo mazgāšanas līdzekli, kas nopērkams kopā ar darba apģērbiem. Husqvarna darba apģērbi iedalāmi divās kategorijās:

Lietus apģērbs
Piemērots darbam mitros apstākļos un lietū. Izgatavots no neilona un PU/PVC. Īpašu aizsardzību pret mitrumu nodrošina kausētās šuves. Iekšpusē ventilāciju nodrošina tīklveida odere. Šajā klāstā pieejami gan apģērbi (lietus jaka, lietus bikses, vissezonas jaka, vissezonas bikses), gan arī apģērbu elementi, ko var ērti kombinēt ar citām darba drēbēm – muguras aizsargs ar piedurknēm, ko var uzvilkt virs parastām darba drēbēm, lai nodrošinātu muguras lejasdaļas un plecu daļas aizsardzību pret lietu un mitrumu, kā arī lietus getras, kas pasargās kājas no lietus un šļakatām.

Darba apģērbs
Darba apģērbu sadaļā atrodamas gan funkcionālas jakas, gan vestes, kā arī kvalitatīva vienslāņa garās apakšdrēbes, kas nodrošinās ķermeņa siltumu un ērtības. Ja nepieciešami darba apģērbi kombinezoni, no Husqvarna darba apģērbu piedāvājuma var kombinēt vissezonas bikses ar bikšturiem, tādā veidā iegūstot patīkami pieguļošu apģērbu un drošu tā noturēšanu vietā.

Kas jāņem vērā, izvēloties darba apģērbu

Darba apģērbi pieejami visai plašā klāstā, tādēļ ikviens var atrast sev piemērotāko. Primāri jāizvērtē veicamie darbi – kādos apstākļos būs jāstrādā (jebkādos laikapstākļos, tikai telpās, tikai sausā laikā u.tml.), kā arī personīgās preferences – viens labi jutīsies kombinezonā, citam labāk patīk krekls un bikses.

Darba apģērbi cenas ziņā ir samērā dārgi, taču jāatceras, ka tie ir ražoti no viskvalitatīvākajiem materiāliem, lietus apģērbam ir kausētas šuves, tiem ir ērts dizains un funkcionāli elementi, piemēram, krekliem kabatas ar rāvējslēdzējiem, lai nekas no kabatas neizkristu, arī aktīvi kustoties. Tāpat virsdrēbēs ir iestrādāti atstarojošie elementi, tie ir spilgtās krāsās. Vēl kāda būtiska īpašība, ar ko izceļas kvalitatīvi darba apģērbi – izmantotie materiāli. Kvalitatīvie Husqvarna darba apģērbi ir ražoti no kvalitatīvākajiem materiāliem, līdz ar to šo apģērbu kalpošanas mūžs būs ievērojami garāks par parastu drēbju mūžu. Ir vērts ieguldīt kvalitatīvā darba apģērbā, kas kalpos gadiem.

Darba apģērbs un drošība

Veicot fizisku darbu, svarīga ne tikai kustību brīvība, bet arī drošība. Kvalitatīvs darba apģērbs veicina darba drošību, jo ir izturīgs un neļaus jūs saskrāpēt, piemēram, dažādiem zariem, kā arī tas ir veidots tā, lai tam nebūtu nekādu brīvi karājošos elementu, kas var kaut kur aizķerties vai tikt ierauti kādā mehānismā. Darba apģērbs ir maksimāli pieguļošs vietās, kur tas netraucē kustību brīvību, piemēram, ap kaklu, delnu locītavām un potītēm, tādējādi pasargājot ķermeni no dažādiem gružiem un siltuma pārmērīgas atdeves.

Tāpat darba apģērbi ražoti no materiāliem, kas pasargā no svīšanas, vienlaikus palīdzot saglabāt optimālu temperatūru, lai jūs nesaaukstētos, pēc fiziska darba nonākot caurvējā.

Spilgtās krāsas un atstarojošie elementi ļaus darbu veicējam būt pamanāmam. Īpaši svarīgi tas ir vietās, kur notiek intensīva satiksme, kā arī – krēslas stundās.

Foto: Husqvarna.com

Kur iegādāties labāko darba apģērbu?

Pieejamo Husqvarna darba apģērbu klāstu varat aplūkot Husqvarna tīmekļa vietnē. Tāpat tur var atrast tuvāko izplatītāju un uzzināt vairāk par katra apģērbu veida funkcijām un elementiem. Labi un ērti darba apģērbi ne tikai atvieglo darbu izpildi, bet arī palīdz noskaņoties veicamajam uzdevumam, kā arī signalizē apkārtējiem par to, ka jūs dodaties strādāt. Visām jakām un krekliem ir pagarināta muguras daļa, lai tie labāk piegulētu un kustoties paliktu savā vietā.

Ja arī jūs vēlaties sākt jauno darbu sezonu ar kvalitatīvu darba apģērbu, ielūkojieties Husqvarna tīmekļa vietnē un izvēlieties savu formas tērpu!

LA.lv