Mobilā versija
-1.9°C
Zigurds, Sigurds, Sigvards
Trešdiena, 25. janvāris, 2017
10. jūnijs, 2015
Drukāt

“KVV Liepājas metalurgam” kavēto maksājumu dēļ var atslēgt elektroapgādi (1)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

AS “KVV Liepājas metalurgs” kavē maksājumus AS “Latvenergo” un AS “Latvijas Gāze”, aģentūra LETA uzzināja uzņēmumos.
Uzņēmumi kavēto maksājumu apmēru neatklāja.

“Latvenergo” pārstāvji stāstīja, ka “Latvenergo” sarunās ar metalurģijas uzņēmuma vadību saņēmusi solījumus daļēji parādu nokārtot šajā nedēļā, tomēr netiek izslēgta iespēja pārtraukt “KVV Liepājas metalurga” elektroapgādi, nepieļaujot parāda summas nekontrolētu pieaugumu.

“Latvenergo” ilgstoši ir nodrošinājusi elektroenerģijas piegādi “KVV Liepājas metalurga” darbībai. Mainoties uzņēmuma īpašniekiem, “Latvenergo” ir noslēgts elektroenerģijas tirdzniecības līgums ar uzņēmumu un no šī gada sākuma līdz šī gada maijam uzņēmums pildīja līguma saistības, taču patlaban klients vairs nemaksā par piegādāto elektroenerģiju, veidojot parādu.

Par saistību pildīšanu “Latvenergo” pēdējā mēneša laikā vairākkārt vērsusies pie “KVV Liepājas metalurga” vadības, cenšoties panākt konstruktīvu sadarbību. Lai novērstu parāda apjoma palielināšanos, “Latvenergo” ir brīdinājusi uzņēmumu par iespējamu elektroapgādes pārtraukšanu, ja rēķinu apmaksa netiks veikta. “KVV Liepājas metalurga” pārstāvji ir solījuši apmaksāt kavētos rēķinus un iesniegt priekšlikumu turpmākajiem samaksas nosacījumiem par piegādāto elektroenerģiju.

“Gadījumā, ja “KVV Liepājas metalurgs” neveiks kavēto rēķinu apmaksu un nebūs panākta vienošanās par turpmākiem samaksas nosacījumiem, tiks izskatīta iespēja pārtraukt elektroapgādi uzņēmumam jau šā gada 15.jūnijā,” uzsvēra “Latvenergo”.

Arī “Latvijas Gāzes” pārstāvis Vinsens Makaris atzina, ka “KVV Liepājas metalurgs” regulāri kavē maksājumus par dabasgāzes piegādi. “Patlaban gaidām maksājumu par dabasgāzi, taču ir pamatotas bažas, ka maksājums netiks saņemts,” atzina Makaris.

Ja “Latvijas Gāze” no “KVV Liepājas metalurga” nesaņems maksājumu par piegādāto dabasgāzi, “Latvijas Gāze” brīdinās uzņēmumu par dabasgāze piegādes pārtraukšanu.

Kā ziņots, AS “KVV Liepājas metalurgs” spiesta sašaurināt ražošanu tēraudkausēšanas cehā, jo produkcijas pašizmaksa nenodrošina konkurētspēju ar līdzīgu metalurģijas uzņēmumu produkciju gan citās valstīs Eiropas Savienībā, gan citos pasaules reģionos, aģentūrai LETA sacīja “KVV Liepājas metalurga” valdes loceklis Igors Kovaļenko.

Maija sākumā “Liepājas metalurgā” strādāja aptuveni 960 darbinieki, taču mēneša beigās uzņēmuma vadība paziņoja, ka pēc ražošanas sašaurināšanas rūpnīcā darbu turpinās vien nepilni 300 darbinieki.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. tas nozīmē tikai to,ka pie tik liela el.en. tarifa mūsu zemītē pat metālrūpniecība nevar pavilkt dzīvību. komponente uz komponentes@@@!!!

Valsts šauj pa uzņēmējiem, bet korumpētos ierēdņus saudzēKad valstij jāuzmana uzņēmēji, tā ar Konkurences likumu noteikusi plašas sankcijas, bet, kad valsts pārvaldei jākontrolē pašai sevi, tad Valsts kontroles rokās
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājā ar nelegālu gāzes pieslēgumu dzīvojusi augsta amatpersona (18)Tuvākajā laikā Latvijā tiks atvērts dabasgāzes tirgus un cena tiks noteikta, tirgotājam un lietotājam vienojoties. Tam gatavojoties, valdībai jāpieņem virkne noteikumu, bet
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+