×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
8. maijs, 2012
Drukāt

Lāce: neprasām kultūras ministres demisiju

lace_mara

Tas, kas patlaban notiek starp kultūras nozares pārstāvjiem un kultūras ministri Žanetu Jaunzemi-Grendi (VL-TB/LNNK), nav raganu medības un mēs neprasām kultūras ministres demisiju, šodien Latvijas Radio raidījumā “Kultūras Rondo” sacīja Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja direktore Māra Lāce.

Viņa skaidroja, ka radošā vide prasa sarunu ar kultūras ministri un vēlas to, lai ministre iedziļinātos jautājumos, veidojot produktīvu sarunu. “Katrai no pusēm ir sava taisnība, taču, ja būs vēlme iesaistīties sarunā, tad lietas var virzīties uz priekšu,” pauda Lāce.

Arī Latvijas Radošo savienību padomes priekšsēdētāja Ieva Struka akcentēja, ka notiekošais nav raganu medības, taču mediju vidē kultūras cilvēki tagad ir pataisīti par barbariem, lai arī vienīgais, kas tiek prasīts, ir normāla saruna un dialogs ar Jaunzemi-Grendi.

Jau ziņots, ka vakar norisinājās Kultūras alianses sanāksme, kurā bija plānots ar kultūras ministri izrunāt visus aktuālos jautājumus, taču ministre slimības dēļ pasākumā nepiedalījās.

Kultūras alianses mērķis bija dzirdēt tieši ministres viedokli par pieciem kultūras nozarei svarīgākajiem jautājumiem un dot kultūras nozares pārstāvjiem iespēju uzdot aktuālos jautājumus.

Struka uzsvēra, ka kultūras darbinieki vēlas tikties tieši ar kultūras ministri, jo komunikāciju problēma ir samilzusi ar ministri un viņas jaunajiem darbiniekiem, nevis Kultūras ministrijas darbiniekiem, ar kuriem sadarbība notiek jau vairāku gadu garumā.

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK pārstāvis un Saeimas deputāts Imants Parādnieks, kurš pēc Latvijas Rakstnieku savienības uzaicinājuma vakar piedalījies Kultūras alianses sanāksmē, atklāja, ka no kultūras darbinieku paustā ir jaušams aizvainojums, tādēļ arī, pēc viņa domām, abām pusēm ir nepieciešams izrunāt daudzas lietas.

“Vienmēr gribētos, lai lietas notiktu labāk. Jauni cilvēki un pārmaiņas vienmēr rada kaut kādu pretreakciju. Tagad ir samilzusi problēma, taču es ceru, ka nebūs bērnišķīgas apvainošanas un esošā problēma tiks atrisināta,” pauda Parādnieks. Viņš norādīja, ka no Nacionālās apvienības puses solījis līdz 15.maijam, ja saglabāsies Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas plānotā darba kārtība, noorganizēt tikšanos ar kultūras ministri, ja viņas veselība to atļaus.

Laikmetīgās kultūras nevalstisko organizāciju asociācijas pārstāve Rasa Šmite skaidroja, ka, Jaunzemei-Grendei stājoties kultūras ministres amatā, uz viņu tika liktas lielas cerības, jo viņa nāk no vides, kas saistīta ar ekonomiku.

Šmite arī aicina atcerēties, ka kultūras ministre nāk ne no kultūras vides, tādēļ savstarpējā komunikācijā jābūt uzmanīgākiem, piedomājot katram pie sarunu stila, lai izdotos veiksmīgi sazināties.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+