×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
16. augusts, 2014
Drukāt

Lagzdiņš: vēlēšanās daži zaudēs autoritāti un pat cieņu (16)

Foto-LETAFoto-LETA

Bijušais Saeimas deputāts Jānis Lagzdiņš.

Aiz Einara Repšes, Aināra Šlesera, Ingunas Sudrabas jaunizveidotajām partijām stāv cilvēki, kuri ir ieinteresēti, lai 12.Saeimas vēlēšanās tās startētu ar atsevišķiem kandidātu sarakstiem cerībā, ka kāda no tām spēs iegūt piecu sešu mandātu “zelta paketi” un būtiski ietekmēt nākamās valdības veidošanu, uzskata bijušais ilggadējs politiķis un Saeimas deputāts Jānis Lagzdiņš.

Intervijā aģentūrai LETA Lagzdiņš pauž viedokli, ka saskaņā ar prognozētajiem vēlēšanu rezultātiem, visticamāk, divas partijas valdības koalīciju nespēs izveidot, būs nepieciešama trešā vai pat ceturtā sadarbības partnere. Tādējādi “zelta paketes” turētājs varētu iegūt lielu ietekmi. Tas, pēc Lagzdiņa domām, ir bīstami, sevišķi, ja skatāmies uz Sudrabas partiju “No sirds Latvijai”, kuras saraksta izveidošanas mērķi nav īpaši skaidri un pats veidošanas process ir saistīts ar daudzām neskaidrībām un mistiskām lietām. Lagzdiņš prognozē, ka tieši Sudrabas partija varētu iegūt “zelta paketi”, ja vien tai būs gudra priekšvēlēšanu aģitācija un reklāma. Savukārt Latvijas Reģionu apvienība varētu atņemt vēlētāju balsis Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS).

Šajā priekšvēlēšanu kampaņā latviešu vēlētājiem pirmo reizi netiks piedāvāts “laimes lācis” – jauna, brīnumaina partija, kas sola atrisināt visas problēmas, uzskata Lagzdiņš. Taču būs daudz jaunu “mazu lācēnu”, kas mēģina izlikties par lieliem “laimes lāčiem”, kāds savulaik bija Anatolijs Gorbunovs, Einars Repše, Andris Šķēle. Inguna Sudraba, paldies Dievam, šādu uzdevumu neveic, viņa protesta vēlētājus nepiesaista, jo kā personība nekādā gadījumā nespēj līdzināties ne Gorbunovam, ne Repšem, ne Šķēlem. Pēc Lagzdiņa teiktā, Sudraba ir tukša čaula, kas savu kādreizējo popularitātes reitingu veidoja, ieņemot valsts kontrolieres amatu un sitot ar bungām vienu melodiju: slikti, slikti, slikti. Šis bijušās valsts kontrolieres tēls ir pamatīgi izbalējis. Domāju, ka Sudrabas partijas “No sirds Latvijai” sarakstam vēlēšanās būs ļoti lielas problēmas iegūt vismaz 5% vēlētāju atbalstu. Vēl jo vairāk tāpēc, ka viņai apkārt drūzmējas vesels “zoodārzs” mazu un ļoti vecu “lācēnu”.

Skeptiski Lagzdiņš izsakās arī par Einara Repšes vēlmi atgriezties politikā. “Man ļoti žēl, ka manam vecajam cīņu biedram no Latvijas Tautas frontes (LTF) laikiem Repšem nav izredžu iegūt pat dažus procentus balsu,” saka ekspolitiķis. Profesionalitāte un pieredze valdības darbā, neapšaubāmi, ir ļoti svarīgas. Liela pieredze ir arī Aigaram Kalvītim, Aināram Šleseram, Jānim Jurkānam, Jānim Straumem, zināmā mērā arī Jānim Bordānam. Šie cilvēki varētu būt laba līmeņa profesionāli Saeimas deputāti un arī valdības locekļi. Taču Latvijas vēlētāji par šiem cilvēkiem nebalsos. Tādēļ politikā nevar iet tad, kad vēlētāji netic, jo ir vīlušies šajos politiķos. “Man ļoti žēl, ka mani vecie cīņu biedri nav sapratuši, ka politikā bez sabiedrības uzticības nevar iet,” saka Lagzdiņš.

Lagzdiņš atzīst, ka viņam būs diezgan nepatīkami, ka šie cilvēki vēlēšanās ne tikai zaudēs skaitļos, bet zaudēs arī savu autoritāti un zināmā mērā cieņu. Pēc Lagzdiņa domām, kādreizējo politikas “smagsvaru” mēģinājums atgriezties parlamentā ir kļūda. Katram no viņiem ir sava versija, kādēļ viņi kandidē 12.Saeimas vēlēšanās, bet noteikti vairums no viņiem necenšas “atkal nokļūt pie siles”, realizēt kādas savas savtīgas materiālās intereses. “Es neticu, ka šādas intereses ir Ivaram Godmanim, Edgaram Zalānam, Rihardam Pīkam. Viņi bez politikas nevar dzīvot, kaut arī katram ir savi hobiji un aizraušanās, tomēr es pieļauju, ka dažiem cilvēkiem atgriešanās politikā var būt viņu šodienas materiālo interešu risinājums. Tādēļ viņi iet šajā bezcerīgajā cīņā, kur sagaidāms zaudējums,” uzskata ekspolitiķis Lagzdiņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Ko tad šis tā Bordānu pielicis klāt vecajiem zagļiem? Laikam jaunām brillēm nauda vairs nesanāk.

 2. Izrādās, ka neesmu vienīgais naivais. Ir vēl, kas tic šo veco buku svētajai nevainībai, pūkainie runcīši vienkārši citādi nevar!

 3. televīzija laba stelle tikai kā kuram iedzīvotājam vienu rullē citu uzjautrina un vopšem kas notiek mācieties un velreizmācieties neviens jums neteica skolās kur jums visas sīs zināšanas būs vajadzīgas tev noderēs teica bet neteica kad un kur nepaskaidroja lielākā skolotāju muļķība bet ja kāds skolotājs skolā rubī to ko rubiju es es uzskatu ka tas bija viņa pienākums iztāstīt to tālak

 4. Godmanim jau pensija gadi citiem arī nafigasi viņiem tur vel sēdēt zagt gudri skaisti to visu darīt kačat savu pensiju augstāku kam tas vajadzīgs viņam un viņa ģimenei tev iedzīvotāj tas der vai arī nē pensija 2’200 euro un kur un tava omīte pensijā saņem ja labi ap 300 euro laiks iedzīvotājiem saveidot valsti nevis 100 galvām kas izmanto iedzīvotājus savām vajadzībām kam mums tas viss politiskais šovs

 5. IELAIDIET JAUNOS 20+GADUS SĒDĒJA VIENI TIE PAŠI VECIE UN NOZĪME TIKAI VISS SŪDĪGĀK SŪDĪGĀĶ
  VARBŪT JAUNAJIEM SVAIGS GUDRS ACU SKATIENS KAS RUBĪ KAS NOTIEK APKĀRT KATRam tādas acīs kas pamana burvestības manas redz TO

 6. … Bet kurs un ka pakalpo pasa minetiem ‘laimes lacisiem’ un pierada savu politisko naivitati vai ko launaku …

  … Nu pats autors!!!!!

  … Ka … un kamdel ???

  … Svarigakais par ko ir japublicejas PATRIOTIEM NAV TIKAI PARANALIZE par so VALSTS UZMETEJU partiju un TO VECAS NOMENAKLATURAS SASTAVIEM UN TO NEZINAMIEM MERKIEM !!!

  … To velmes atgriezties politika sajai LR kritiskaja bridi ir jauznem ka ATGRIEZUSIES VAI PIESPIESTA NEGATIVA PARADIBA Latvijas Republikas talakai DROSIBAI UN ESAMIBAI !!!

  … Luk, talak SADUMSTRALOT latviesu elektoratu NEDRIKST sobrid, un kas to grib nodevibas del, personiga labuma del, vai sava politiska naivuma del … tos sabiedribai ir beidzot ir jasauc pie atbildibas !!!

  … UN TOS KAS TO MEGINA DARIT IR JANOSAUC ISTOS VARDOS …. PEC SAVAM ZINASANAM UN ANALIZE PANAKTTAM VARBUTIBAM !

 7. Ļoti ceru, ka tauta nebūs vairs tik dumja un neatļaus vēlreiz šiem tautas nodevējiem – smagsvariem tikt pie varas. Vai tiešām jau aizmirsies, ko nodarīja Godmanis? vai atkal noticēsim šlesera solījumiem un visu pārējo murgiem???Un tāpat nevajadzētu aizmirst arī par krievu partijas sarosīšanos. Kaut vai pēdējā Plinera akcija – viņš taču pilnībā atbalsta krievu iebrukumu Ukrainā.Tauta, esiet modra, neļaujieties saldajiem solījumiem un, pirms balsojiet, padomājiet ar galvu

 8. Izskatās, ka šis politikānis jau neciena vairs pat i sevi. Nožēlojami, tik daudzus gadus Saeimā bikses deldējis.

 9. Tas, ka tās partijas, varbūt izņēmot Bordānu, nav varējuši veidot vienu kopīgu partiju, noteikti par kautko runā jo motivācija viņu radīšanai visiem viena – “profesionāļi, ražotāji, godīgi”. Domāju, ka mērķis visām tomēr ir viens un pavisam cits – skaldīt! Pieļauju arī, ka par to ir labi samaksāts – tas ir kļuvis par biznesu, proti, partiju ģenerēšana. Domāju, ka ar to jātiek galā ar likumu palīdzību. Jālikvidē arī tādu anomāliju kā SC. Tādas partijas, kas ilgstoši jauc gaisu, kropļo vēlēšanas procesu un pie tā vel tiek vadīta no ārzemēm pieļaut nedrīkst. Tas pēdējais un tas, ka uz 90% to partiju atbalsta naturalizēti cittautieši, ir ļoti nopietni – negatīvi faktori. Rezultātā tie deputāti, kas nākuši no SC, veido Saeimā spēku, kas līdz absurdam mūžīgi ir pretīm visiem centieniem veidot spēcīgu valsti. Viegli iedomāties, kas notiksies, ja tāda SC tiks kaolīcijā un par kādiem jautājumiem tad tur varēs vienoties. Runas un vaimanāšanas par “smagsvariem”, par to smagu likteni, ir uzmanības novēršana no galvenā. Domāju, ka badā neviens nemirs.

 10. Lagzdiņ, sēdi vien savā politiskajā miskastē un nežvangsti. Tu jau prātu biji izkūkojis tajā Šķēles zagļu partijā. Jūs visus atceramies kā pēdējākos cūkas.

 11. Nezinu kā šķiet citiem, bet ekspremjeru Vienoti Latvijai noteikti iegūs pietiekamu vēlētāju atbalstu, jo tas ko dara Vienotība noteikti nav valsts interesēs, bet viņu pašu zaķu, kamparu, pulku u.c. kampēju labā.

 12. nezin,ko tad kungs pats pazaudēja

 13. Vai viņam Vienotība algu maksā par šādu rakstu skribelēšanu?

 14. ”Katram no viņiem ir sava versija, kādēļ viņi kandidē 12.Saeimas vēlēšanās, bet noteikti vairums no viņiem necenšas “atkal nokļūt pie siles”, realizēt kādas savas savtīgas materiālās intereses.”
  Tad jautājums – kurš ir dumjā prātā – es pilsonis, ex deputāts Lagzdiņš, vai kādreizējie politiskie “smagsvari”. Kādreizējie politikas “smagsvari” ar savu darbību, pareizāk interesēm ir pierādījuši tikai savtīgo labumu intereses, kur valsts ( tautas ) intereses? Par Abreni mīkstais amats kā Šrēderam, par banku arī savs labums un ”baķka” iesaukts ne jau deputātu aprindās…kur vēl savlabumu šķūrētājs…
  Ko vel var bijušie meklēt Saeimas krēslos? Varbūt vel kas palicis?

 15. nu interesanti gan, kāds varētu būt “viņu šodienas materiālo interešu risinājums … šajā bezcerīgajā cīņā, kur sagaidāms zaudējums” ?

Draugiem Facebook Twitter Google+