×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
28. janvāris, 2013
Drukāt

Lai atvērtu maku, jāatver sirds


Foto - Lauma KalniņaFoto - Lauma Kalniņa

Tieši šodien, kad savu vārdadienu atzīmē Kārļi, visā Latvijā sākas Valsts prezidenta Kārļa Ulmaņa aizsāktā skolu atbalsta kustība “Draudzīgais aicinājums”, mudinot ikvienu atcerēties savu skolu un dāvāt tai noderīgu literatūru.

 

Aizvadītajā piektdienā daudzi sabiedrībā zināmi ļaudis savas skolas atcerējās un vērtīgas grāmatas dāvāja Draudzīgā aicinājuma akcijā Melngalvju namā, kas tiek rīkota jau trešo reizi.

 

Valsts prezidents Andris Bērziņš aicina apzināties, ka tieši drukāts vārds, ko visbiežāk izmanto skolās, spēj saglabāt arī latviešu valodu. “Lai pastāvētu valoda, ir nepieciešams drukātais vārds. Taču jāapzinās, ka internets ar savu anglisko vidi mūsdienās ir teju pirmais, ko iepazīst bērni. Tieši tādēļ ir būtiski radīt nevis vienkārši grāmatas, bet grāmatas ar patiesu vērtību, lai tās būtu interesanti lasīt. Runājot par skolu grāmatām, manuprāt, būtiski ir attīstīt elektroniskās grāmatas, lai mūsu skolēni gada laikā gudrībā pārspētu kaimiņvalstu bērnus un būtu pārāki par tiem,” norādīja prezidents.

Valsts prezidents arī bija pirmais, kurš Latvijas skolām dāvāja grāmatas. Neretas vidusskolas pārstāve pēc dāvanas saņemšanas atzina – lai arī bērni lasa mazāk, aizrautīgu lasītāju skaits tomēr nemazinoties. Īpaši Andris Bērziņš izcēla Medumu vidusskolu, kas atrodas Daugavpils novadā. “Biju tiešām pārsteigts par to, ka šajā valsts daļā, kur ir daudz dažādu tautību, skola spējusi pacelt tik augstā līmenī latviešu valodu, ka bērni to mājās māca pat saviem vecākiem,” pasniedzot dāvanu, norādīja prezidents.

Dāvanu savai skolai – Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijai – pasniedza arī žurnāliste un TV3 moderatore Agnese Vārpiņa, uzsverot: “Vienmēr un visiem esmu teikusi un teikšu – esmu ļoti lepna, ka mana skola ir tieši Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija.” Savukārt ģimnāzijas direktore Dace Eglīte Latvijas prezidenta iedibināto tradīciju sauc par ļoti latviskiem svētkiem, kuros sirds pildās ar lepnumu. “Šie svētki nāk no sirds. Lai atvērtu maku, vispirms cilvēkam ir jāatver sirds. Tādēļ mēs patiesu gandarījumu izjūtam katrreiz, kad skolu atceras mūsu absolventi,” tā D. Eglīte.
gramatas_Lauma_Kalninna_8

Dāvinājumus skolām sporta kluba VEF vārdā pasniedza arī basketbolisti Kaspars Bērziņš un Gatis Jahovičs. “Zīmīgi, ka grāmatas, ko mēs dāvinām, ir par Latvijas cilvēkiem – leģendām. Par cilvēkiem kuri ne tikai dara savu darbu, bet ir izdarījuši nedaudz vairāk, nekā prasīts. Tādēļ ceru, ka skolu bibliotēkā tā spēs iedvesmot kādu jaunieti izdarīt un sasniegt vairāk, nekā no viņa prasa,” pasniedzot dāvanu absolvētajai Ogres ģimnāzijai, uzsvēra Kaspars Bērziņš.

Vērtīgu grāmatu saņēma arī visas Rīgas skolas. Tā ir latviešu dzejas vecmeistara Valda Rūjas jaunā grāmata “Rīgas puikas tiltu taisa”.

Savukārt vairāk nekā 300 gadus vecajai Rīgas Āgenskalna Valsts ģimnāzijai, kas ir senākā skola Latvijā, tika īpaša dāvana – slavenā pasaules datortehnoloģiju izgudrotāja Stīva Džobsa biogrāfija.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+