×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
11. janvāris, 2016
Drukāt

Lai glābtu Tukuma patversmes minčus no nosalšanas, lūdz ziedot mājas celtniecībai (34)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Lai glābtu kaķus no nosalšanas, Tukuma dzīvnieku patversmē plānots celt apsildāmo māju, aģentūru BNS informēja organizācijas “LabieDarbi.lv” pārstāve Jeļena Šļihta.

Labdarības iniciatīvu nosaukta par šā gada sākuma Lielo Ziemas projektu. Kampaņas organizatori ir pārliecināti, ka tikai kopīgiem spēkiem ir iespējams paveikt lielus darbus, tāpēc aicina ikvienu brīvprātīgo pieteikt savu dalību “www.LabieDarbi.lv” vai zvanot pa tālr. 66051666 un 23.janvārī kopā ar organizācijas pārstāvjiem ar bezmaksas transportu doties uz Tukuma dzīvnieku patversmi, lai uzceltu jaunu, siltu māju patversmes iemītniekiem.

Tukuma dzīvnieku patversmē šobrīd kopā mīt 110 kaķi, un jau vairāku gadu garumā patversmes aktīvisti vāc ziedojumus apsildāmas kaķu patversmes izveidei, taču tas nav īstenojies, un daudzi kaķi joprojām ir spiesti dzīvot ārā, nepiemērotos apstākļos.

Patversmes direktors Vilnis Grundulis norāda, ka “kaķiem, kas dzimuši un visu dzīvi atradušies ārā, aukstums netraucē. Citādi ir ar tiem kaķiem, kas dzīvojuši dzīvoklī, siltumā un pēkšņi nonāk uz ielas. Viņi pie šādiem apstākļiem nav pieraduši – viņu kažoks nav rūdīts un tos ātrāk piemeklē dažādi vīrusi un slimības. Šādā aukstumā, sniegā un salā viņiem praktiski nav izdzīvošanas iespējas, tādēļ mums ir ļoti nepieciešama jauna kaķu māja”.

Savukārt Šļihta uzsver, ka šogad janvāris ir pārsteidzis ar ļoti skarbiem laikapstākļiem un arī dzīvnieki ir pelnījuši atrasties siltumā un drošībā, bet diemžēl Tukuma dzīvnieku patversmes kaķi ir spiesti uzturēties aukstumā.

“Mēs zinām – lai piepildītu lielisku ideju, ne vienmēr svarīgākais ir tikai finansiāls atbalsts. Bieži daudz vērtīgāks ir sabiedrības atbalsts un izpalīdzīgas darba rokas. Tādēļ aicinām visus palīgā, lai visi kopā ar savu darbu palīdzētu paveikt ko nozīmīgu, saglabājot dzīvību vairāk nekā 110 kaķiem,” viņa pauž.

Organizācija arī rosina zvanīt pa tālruni 90006986, lai ziedotu Tukuma dzīvnieku patversmei nepieciešamās pārtikas nodrošināšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (34)

 1. Tūkstošiem cilvēku Latvijā gaida lētu pašvaldības dzīvokļu rindās, nepietiek vietu bezpajumtnieku nakts patversmēs, tūkstošiem bērnu bērnu namos gaida audžu ģimenes vai adoptētājus. Te prasa ziedot dzīvnieku turētāju biznesam. Nē! Ne centu!

 2. Tie “dzīvnieku mīlētāji” allaž bijuši cilvēku ienaidnieki !
  Acīm redzot trūkst smadzeņu, ka nesaprot, ka kaķi un
  suņi savairosies ātrāk, nekā visiem sacels mājas.

 3. Interesanti,kāpēc nav norādīta konkrēta summa,kādu prasa par kaķi .
  Būtu jāsaprot.ka dzīvnieks tiek atdots tīrs, izārstēts,atblusots – kopumā darīts viss,kas maksā naudu. Mūsdienās viss maksā tik,cik maksā. Kādēļ tāda neizpratne par cenu? Un nepaņemtie dzīvnieki arī prasa ēst. Un kopēju darbs nebūtu novērtējams?
  P.S. Nesaprotu,kāpēc rakstu lasa un komentē tie,kam slimi ,pamesti dzīvnieki ir sprāgoņas.Netērējiet savu dārgo laiku!

 4. Visus tos kas atver patversmes un pēc tam sāk čīkstēt ka viņiem nav līdzekļu par ko uzturēt dzīvniekus vajadzētu sodīt

  • stulba dziesma!
   Visur pasaulē šādu dzīvnieku atbalstam tiek ziedots….pamuļķi!

   • nu jau tiek ziedots tad kapēc tad pieprasa tās kosmiskās cenas par dzīvniekiem…. analfabēt

    • Tādēļ, ka dzīvnieki masveidā tiek pamesti un visiem nepietiek vietas. Katru dienu nāk klāt jauni, līdz ar to jādomā par jaunām – papildus telpām. Visiem vienkārši nepietiek vietas ! Pati esmu ņēmusi kaķīti, visiem savas midziņas un vietas iekārtotas, bet kaut kad paliek par šauru.

 5. Kad tikai to Tukuma puisi nepiespiež uzbūvēt to silto māju kaķiem,būs ,,mīlestības” izrādīšana pret visa veida klaidoņiem .

 6. cilvēki, tiešām, var būt drausmīgi pat izpostot to, ko citi ir sarūpējuši. Tā nupat Rīgā pie lielveikala “Maxima” uz ielas mītošanai kaķenītei kāds “kārtībnieks” novācis mitekli, ko citi bija sagādājuši. Renkuļus .. tads pelnījis un visu aptveri

 7. Es ar labprāt paņemtu kādu smuku kaķīti,bet kāpēc jāmaksā tās lielās summas. Lai ir priecīgi,ka no kāda tiek vaļā,bet nē-labāk baros gadiem,bet neatdos. Nesaskatu te nekādu izdevīgumu. Un tiem ārstētājiem arī vajadzētu paskatīties ko ārstēt un par kādu naudu,jo ne jau visi,atvainojos,sprāgoņas ir jāārstē. Jā jā,tūlīt sabirs nosodijuma raksti,ka tā man pašai vajadzētu utt,bet,atvainojiet-kam viņi vajadzīgi tie,par dārgu naudu izvilktie nāvei no ķetnām. Vai tie žēlsirdīgie samarieši,kas te tūlīt mani nosodīs arī ir kādu sprāgonīti paņēmuši sev uz mājām?

  • Ja tu dzīvnieku spēj nosaukt par sprāgoņu un sūksties par naudu, ko paprasa par potēšanu, sterilizēšanu, tad tev kaķis 100 gadi nav vajadzīgs, un tu kaķiem ne tik.

  • Malacis,ļoti pareizi raksti.Es arī labprāt paņemtu 1-2 kaķīšus,bet ne par tādu naudu,principa pēc nē.
   Tad lai viņi paši mīlnās ar tiem un bezgalīgi čīkst pēc ziedojumiem.

  • Jā, esmu paņēmusi šādu ‘sprāgonīti’, bet ne jau tEV to saprast…

  • Turies pie sava maka! Tur Tev laime, prieks un dvēsele piesieta. Kaķi un pat kāmīti Tev nevajag.
   Bez tam visi sprāgst, pat cilvēki, jebšu šie – dara to daudz smalkāk?
   Bet Tukums, jā, tomēr nav tik balts un pūkains, kā daži apdzie3dātāji sausām mutēm slavina.
   Man tikai viens jautājums. Cik ilgi patversme darbojas un tikai tagad tā sapratusi, ka kaķiem vajag siltu māju? Tad cik tad pa šiem gadiem jau āra voljeros (bez jebkāda nodrošinājuma) nosaluši?

  • kādas summas?
   Man tikko ome, shaja paša Tukuma patversme, paņēma jauku kakjiti par baltu velti!

 8. Nu tā ziema arvien ”pārsteidz” visus-gan ceļiniekus,gan sētniekus,gan .izrādās,arī patversmi. Ko tad ļautiņi rudenī domāja-ka ziemas nebūs?

 9. Kaķene – beidzot kāds cilvēks, kurš pilnībā pasaka manu viedokli. Un tur nav nekā personiska. Vienkārši Simona netiek galā ar patversmei uzticētajiem pienākumiem. Neiejūtīga, neatsaucīga, šausmīgi pukstīga dāma. Nav atbildējusi nevienam lūgumam palīdzēt risināt pieklīdušo kaķu problēmu. Protams, Simona jūt līdzi dzīvniekiem, tāpat kā to daru es, bet nevienu mirkli nav gatava palīdzēt cilvēkiem, kuriem tas vajadzīgs. Turklāt šādu palīdzību nosaka Tukuma novada pašvaldības līgums ar Tukuma dzīvnieku patversmi. It kā Tukuma novada gados vecākie lauku iedzīvotāji būtu vainīgi pie pieklīdušo dzīvnieku problēmas. Telefona klausulē vienmēr atskan dusmīga atbilde, ka nav jau kur likt un ko tad lai patversme ar tiem kaķiem dara. Un pēc tam ir lielie brīnumi, ka cilvēki “pa kluso” saviem spēkiem nogādā dzīvniekus un atstāj pie patversmes. Un “draugos” nepārtraukta pukstēšana par necilvēkiem. Cilvēki grib palīdzēt dzīvniekiem un meklē atbalstu pie profesionāļiem, kāda viņu uztverē ir patversme, bet Tukuma dzīvnieku patversme nekādu palīdzību cilvēkiem un līdz ar to arī dzīvniekiem nesniedz. Tukuma dzīvnieku patversmē pārmaiņas ir vajadzīgas! Un arī silta māja kaķiem ir vajadzīga

 10. Tukuma dzīvnieku paversme ir pati labākā, kāda vispār var būt. Simona burtiskā nozīmē ir ziedojusi visu savu dzīvi nelaimīgiem, izkropļotiem un pamestiem dzīvniekiem. Un šie necilvēki, kas izrīkojas ar dzīvniekiem ir tādas, kā komentētājas Kaķene un Anonymous.

  • Vai tik nebūsi tā Inese, kas Lukoil kaķīšus “glāba” ar šantāžas palīdzību? Ko tad nevedi savai dievinātajai Simonai, bet uzgrūdi Dzīvnieka draugam>

 11. Dīvnieku patversmēm vajadzētu sākt domāt arī par dzīvniekiem ne tikai par savu personīgo labklājību kā tas notiek ar alkatīgajām ziedot organizācijām. Kāpēc tos pamestos dzīvniekus nevarētu vienkārši atdod cilvēkiem pa velti kas tos vēlas jo ne jau visi var atļauties maksāt tādas summas ko šie pieprasa

  • Tev nevienu dzīvnieku nevarētu dot, jo tu uzskati, ka viņi pārtiek no gaisa un zāles. Potes, sterilizācija, aprūpe, ārstēšana tavuprāt ir par brīvu ???
   Pirms kaut ko komentē, kaut nedaudz ieskaties Tukuma patversmes lapā un palasi tos šausmu stāstus, ko cilvēki sadarījuši ar dzīvniekiem. Kurš tad višu ceļ uz pekām un nez par kādu naudu ?
   Ja neko nejēdz, tad vismaz klusē.

  • Tādiem cilvēkiem tiešām dzīvniekus vajadzētu aizliegt ņemt, jo viņiem nav nekādas saprašanas cik izmaksā dzīvnieka uzturēšana, un tā nebūt nav tikai piena un reņģu došana, bet arī vešana pie ārsta, kas nav lēts “prieks”.

 12. KAĶENE- kas tad par cemmi uz Tukuma patversmi? Man gluži pretēji-tikai pozitīvas atsauksmes,vairāk tādu cilvēku kā Simona un Vilnis!!Acīm redzot kaķenei personīgi motīvi,nezin kā ieriebt??

  • Acīmredzot Kaķene viena no tām, kas gribēja dzīvnieku par velti, vai pati nezināja, ko gribēja, un neko nedabūja, jo Simona nenopietniem cilvēkiem, kuri nezin, kas ir atbildība, ko nozīmē rūpēties par dzīvnieku, ko tas maksā, dzīvniekus nedod.

 13. Domāju,ka kaķus šajā patversmē var glābt tikai šīs patversmes šefenes nomaiņa pret cilvēku ar sirdi. Neviena māja neglābs kaķus,kamēr šī vācēja tur saimniekos.

  • Vai tad par to nebija jāsāk domāt mazlit ātrāk?Kad vēl aukstums nebija iestājies.Visus šitos necilvēkus vajadzētu samest aukstā Daugavas ūdenī un tad lai mēģina izķepuroties ārā….tā kā dzīvieciņi tagad salst.Necilvēki!!!!!!

  • Es jums pilnigi piekritu. Zel, ka nezinu kas jus esat.

Draugiem Facebook Twitter Google+