×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
4. aprīlis, 2014
Drukāt

Lai jaunā matu krāsa nesagādātu vilšanos


Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pavasarī, kad cepure vairs nav jāliek galvā, sievietēm gribas, lai mati ir īpaši skaisti. Ja dabiskā matu krāsa neapmierina, iegūt skaistu galvas rotas toni, netērējot daudz līdzekļu, aicina, piemēram, “Drogās” un lielveikalos nopērkamās matu krāsas. Taču ar tām gadās visādi – reizēm solītā blondā matu toņa vietā tie izdodas dubļu pelēkbrūni vai pat zilgani, kastaņbrūna toņa vietā – gandrīz melni.

Kā pareizi krāsot matus, lai izvairītos no šādām nepatīkamām situācijām, stāsta “L’Oreal Baltic” skaistumkopšanas konsultantes Lelde Lazda un Sandra Kajaka.

Ja esat nolēmusi matus krāsot mājās, pirms iegādājaties krāsu, novērtējiet savus matus – ataugušo sakņu garumu, dabisko krāsu, krāsoto toni matu vidusdaļā un galos, matu jutīgumu (porainību), sirmo matu daudzumu, iepriekšējo apstrādi, vēlmes un iespējas, jo gaidīto rezultātu ne vienmēr var sasniegt vienā reizē.

Krāsojot matus mājās pirmo reizi, vislabāk izvēlēties tonējošu matu krāsu. Tā ir arī labākā izvēle tajos gadījumos, ja gribat iegūt nedaudz tumšāku vai niansētāku matu toni.

Ilgnoturīgajām matu krāsām piemīt lielāka noturības pakāpe, bet tās matus vairāk ietekmē. Lai gan, pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, radītas arī ilgnoturīgas matu krāsas ar saudzīgu iedarbību. Piemēram, jaunākais saniegums ir ODS tehnoloģija, kas krāsas pigmentus matā iesūcina ar eļļu palīdzību, tādējādi tiem piešķirot ne tikai jaunu toni, bet arī bagātinot ar eļļām.

Rezultāts izdosies atšķirīgs arī atkarībā no tā, vai krāsu klāsiet uz iepriekš krāsotiem vai nekrāsotiem matiem. Tādēļ svarīgi ir rūpīgi iepazīties ar matu krāsas instrukciju.

Matus nav ieteicams krāsot ar sintētiskām krāsām, ja tie iepriekš krāsoti ar hennu vai basmu. Jānogaida apmēram pusgads, citādi krāsa nebūs vienmērīga vai var veidoties neparedzams tonis.

Arī bieži krāsoti mati, īpaši ar balinošajām krāsām, ir trauslāki un uzņēmīgāki pret krāsas niansēm, nekā ar tonējošām vai saudzīgām krāsām krāsoti.

Attēlam uz iepakojuma, izvēloties krāsu, ir tikai orientējoša nozīme. Katras sievietes matiem piemīt atšķirīga krāsas uzņēmība. Dažkārt mēdz būt, ka uz plānākiem un trauslākiem, kā arī iepriekš krāsotiem matiem tonis var izdoties niansētāks, izteiktāks.

Lai iegūtu precīzāku priekšstatu par rezultātu, ko iegūsiet, svarīgi pārliecināties par krāsas numura atbilstību vēlmēm. Starptautiskajā skalā krāsas dziļumu jeb pakāpi apzīmē ar cipariem augošā secībā no 1 līdz 10, kur 1 ir melns un 10 – visgaišāk blonds.

Ja uz iepakojuma aiz komata norādīti papildu cipari, tie apzīmē toni: 1 – pelēks/zils, 2 – violets uz gaiša – perlamutra – toņa, 3 – zelta, 4 – ruds, 5 – mahagonijs (sarkans ar violetu), 6 – sarkans.

Ja pēc punkta ir divi cipari, pirmais apzīmē dominējošo niansi, otrais – toni, kas ir mazāk izteikts. Rezultāts būs šo divu toņu savienojums.

Toņu nianses arī izmanto, lai matiem piešķirtu bagātīgāku vai koriģētu nevēlamu toni. Piemēram, dzeltenīgu niansi mazinās matu krāsa, kuras sastāvā iekļauts violetais jeb pērļainais pigments, kuru apzīmē ar 2.

Pirms krāsojat matus, vispirms krāsu iesaka uzklāt uz neliela ādas laukuma, lai pārliecinātos, vai neveidojas alerģiska reakcija.

Ieteicams arī pārbaudīt, vai matu krāsas tonis atbilst cerētajam – to dara, nelielu daudzumu matu krāsas sajaucot ar krāsas attīstītāju un nokrāsojot nelielu šķipsniņu pakauša daļā.

Matu krāsu biežāk jāklāj nemazgātos matos, taču ir krāsas, pirms kuru ieklāšanas mati ir jāizmazgā vai jāsamitrina. Vienmēr jāseko norādījumiem instrukcijā.

Ja instrukcijā norādīts, ka mati nav jāmazgā, jāpārliecinās, vai tajos nav matu veidošanas līdzekļu pārpalikumi. Ja ir, pirms krāsošanas mati rūpīgi jāizķemmē.

Lai pieri un ausis pasargātu no apkrāsošanas, gar matu sakņu līniju ieteicams uzklāt plānu krēma kārtiņu. Tad pēc tam krāsu būs viegli noņemt.

Vispirms krāsa jāuzklāj matiem tajā galvas daļā, kur reakcija notiek vislēnāk, tas ir, pakausī. Lai kvalitatīvi nokrāsotu sirmos matus, vispirms krāsu uzklāj uz zonām, kur sirmums ir izteiktāks.

Krāsu svarīgi ieklāt pēc iespējas ātrākā tempā. Kad tā ieziesta, kā norādīts instrukcijā, jāpagaida, līdz iedarbojas. Krāsas iedarbības laiku skaita no mirkļa, kad tā pilnībā ieklāta matos. Pārāk īss vai ilgs izturēšanas laiks nelabvēlīgi iespaido rezultātu, krāsas noturību un matu kvalitāti.

Skalojot matus, pirmajā reizē to dara ar nelielu ūdens daudzumu – krāsu saputo un nomazgā krāsas pārpalikumus no ādas. Pēc tam, kā norādīts instrukcijā, matus mazgā ar šampūnu vai bez tā, vai izmantojot speciālu balzamu. Arī pareiza matu mazgāšana pēc krāsošanas ietekmē krāsas rezultātu un noturību.

Matu kopšanai ikdienā jāizvēlas līdzekļi, kas paredzēti krāsotiem matiem. Pateicoties tiem, matu krāsa ilgāk būs spilgta un mirdzoša.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+