×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
10. jūlijs, 2015
Drukāt

Lai nokļūtu Eiropā, Vidusjūru šogad šķērsojuši 150 000 migrantu; 1900 gājuši bojā ceļā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Lai nokļūtu Eiropā, Vidusjūru šī gada laikā ir šķērsojuši apmēram 150 000 bēgļu un migrantu, un vairāk nekā 1900 no viņiem ceļā ir gājuši bojā, piektdien paziņoja ANO Starptautiskā migrācijas organizācija (IOM).Lai nokļūtu Eiropā, Vidusjūru šī gada laikā ir šķērsojuši apmēram 150 000 bēgļu un migrantu, un vairāk nekā 1900 no viņiem ceļā ir gājuši bojā, piektdien paziņoja ANO Starptautiskā migrācijas organizācija (IOM).

IOM uzsvēra, ka humānās krīzes risināšanai ir nepieciešama “kolektīva un tālejoša Eiropas atbilde”.

Gandrīz visi Vidusjūru šķērsojušie migranti ir ieradušies Itālijā (75 000) un Grieķijā (77 000).

ANO bēgļu aģentūra UNHCR brīdināja, ka Grieķijai draud pieaugoša humānā krīze.

“Vidēji 1000 [migranti] katru dienu ierodas Grieķijas salās,” reportieriem Ženēvā sacīja UNHCR pārstāvis Viljams Spindlers, piebilstot, ka vairums ierodas no kara plosītās Sīrijas.

“Ierodošos cilvēku skaits ir tik liels, ka, neskatoties uz visiem pūliņiem, varas iestādes un vietējā sabiedrība vairs nespēj ar to tikt galā,” viņš paziņoja, piebilstot, ka Grieķijai šajā jautājuma ir nepieciešama Eiropas palīdzība.

Jau vēstīts, ka Eiropas Savienības (ES) valstu iekšlietu ministri ceturtdien Luksemburgā vienojās par 20 tūkstošu bēgļu izmitināšanu, bet nespēja vienoties par 40 tūkstošu patvēruma meklētāju pārcelšanu no Itālijas un Grieķijas uz citām valstīm un atlika galīgā lēmuma pieņemšanu līdz 20.jūlijam,

Eiropas Komisijas (EK) agrāk ierosināts plāns paredz, ka 40 tūkstoši patvēruma meklētāju no Itālijas un Grieķijas divu gadu laikā tiktu sadalīti pa citām ES valstīm. Tas paredz arī sadalīt 20 tūkstošus bēgļu, kurus par tādiem atzinusi ANO un kas pašlaik atrodas ārpus ES.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+