×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
14. februāris, 2012
Drukāt

Lai piepildītos – jādomā pozitīvi


kurtuve_9

Pašvaldība atrod līdzekļus divu vēsturisku Rīgas skolu rekonstrukcijai. “Es visu laiku ticēju, ka nauda tomēr atradīsies, un nu tas patiesi ir noticis – pašvaldība ir apsolījusi līdzekļus mūsu skolas rekonstrukcijai,” priecīgi saka Rīgas Oskara Kalpaka Tautas daiļamatu pamatskolas direktore Alla Štolcere. 


Lai gan senajai skolas ēkai jau pērn izstrādāts būvniecības projekts par 63 000 latu, šā gada budžetā tam līdzekļu pietrūka, jo kopējās projekta īstenošanas izmaksas varētu sasniegt 4,5 miljonus latu. Tomēr pašvaldība skolas rekonstrukcijas projektu nenolika tālākajā plauktiņā. Redzot, cik nožēlojamā stāvoklī atrodas 1919. gadā pēc slavenā arhitekta Reinholda Šmēlinga projekta celtais skolas nams, pašvaldība pieņēmusi lēmumu līdz ar šā gada budžeta grozījumiem atvēlēt naudu ēkas rekonstrukcijai – kopumā 1,5 miljonus latu. “Oskara Kalpaka Tautas daiļamatu pamatskola ir viena no trim skolām Rīgā, kurā joprojām ir ogļu apkure un 24 stundas dienā kurinātājs lāpsto ogles,” uzsver Rīgas vicemērs Andris Ameriks.

Īstenojot rekonstrukciju un nomainot apkures sistēmu, skolā beidzot parādīsies arī siltais ūdens. “Līdz šim Tautas daiļamatu pamatskolu pieslēgt centrālajai apkurei nebija iespējams, jo tuvumā nebija siltumtīkla trašu,” skaidro Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs. “Taču tagad tepat netālu Abrenes ielā, būvējot jauno tiesu ēku, izbūvētas jaunas komunikācijas un saņemta atļauja, ka arī skolu varēs pieslēgt centrālās siltumapgādes tīkliem,” norāda O. Burovs.

Mācību iestādes direktore atzīst – bērni jau tagad ir priecīgi par gaidāmajām pārmaiņām, taču vecākus uztraucot jautājums, kur skolu izvietos remontdarbu laikā.

 

Alla Štolcere: “Šo mācību gadu pabeigsim šeit, bet rekonstrukcijas darbi, ja vien netiks pārsūdzēts konkurss, varētu sākties jau jūnijā. Pārvietošana plānota uz gadu. Tā kā mēs atrodamies pilsētas centrā un vecāki uz to ir orientējušies, domāju, ka pagaidu mājvieta būtu jāmeklē tepat centrā, lai neradītu liekas neērtības.

 

Cik zinu, tukša pašlaik ir 99. vidusskolas ēka, bet arī sākumskolai “Rīdze”, kas tāpat kā mēs beidzot sagaidīs rekonstrukciju, nepieciešamas telpas. Taču domāju, ka šo jautājumu atrisināsim un viss būs kārtībā.”

Rekonstrukcijas gaitā pamatskolas korpusā paredzēts izvietot mācību klases un speciālās daiļamatu mācību klases, darbnīcas, kā arī bibliotēku, aktu zāli, ēdnīcu ar virtuvi un administrācijas telpas. Projektā paredzēts izbūvēt telpas bēniņos daiļamatu klašu izvietošanai. Pie skolas plānots izbūvēt arī 1200 kvadrātmetru plašu un 10,8 metrus augstu sporta kompleksu, kas būs savienots ar skolas korpusu. Tajā būs laukumi volejbolam, basketbolam, rokasbumbai, florbolam, badmintonam, tenisam, turklāt zāles augstums ļautu rīkot arī starptautiskas sacensības volejbolā. Sporta zālē paredzētas transformējamas tribīnes ar 258 vietām, vienlaikus tiktu izbūvētas dušas, ģērbtuves, trenažieru zāle un citas nepieciešamās telpas.

Jāpiebilst, ka līdz ar pašvaldības budžeta grozījumiem, kas plānoti aprīlī, 1,5 miljoni latu tiks atvēlēti arī pamatskolas “Rīdze” rekonstrukcijai.

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +21.2
Alūksne +21.9
Daugavpils +27
Saldus +19
Liepāja +18.9
Jelgava +23
Ventspils +17.9
Limbaži +19
Madona +25
Rēzekne +27
Draugiem Facebook Twitter Google+