Latvijā
Sabiedrība

Lai rakstniece Franciska Ermlere atgūtu redzi, nepieciešami 20 000 eiro 16

Foto: LETA

Vāc līdzekļus, lai rakstniece Franciska Ermlere varētu atgūt redzi, aģentūru LETA informēja labdarības fonda “Labdaris.lv” pārstāve Dita Vinovska.

Franciska Ermlere (īstajā vārdā Elita Franciska Cimare) ir detektīvromānu cikla “Rīgas detektīvs” autore. Tikai dažu mēnešu laikā viņa zaudējusi acu gaismu un kļuvusi pilnībā atkarīga no līdzcilvēkiem. Viņai steidzami nepieciešamas divas redzes nerva transplantācijas procedūras, izmantojot cilmes šūnas, kas kopā izmaksā 20 000 eiro.

Kā stāstīja Vinovska, pirms nepilniem diviem gadiem rakstniecei sākās veselības problēmas. Regulāras galvassāpes un redzes traucējumi bija daļa no tām. Pēc ilgiem meklējumiem atklāja, ka sievietes ķermenis pastiprināti ražo trombocītus. Šī procesa rezultātā viņai ir nospiests redzes nervs. Zaudētais laiks, meklējot, kas par kaiti ir pie vainas viņas veselības problēmām, ir neatgūstams – nervs vairs nestrādā un Franciska ir kļuvusi akla. Tas notika strauji – trīs mēnešu laikā rakstniece zaudēja 90% redzes un pašlaik vairs neredz neko.

Lai rakstniece atkal varētu radīt un priecēt lasītājus ar jauniem darbiem, ir vajadzīgas divas redzes nerva transplantācijas procedūras, izmantojot cilmes šūnas. Tās iespējams veikt medicīnas centrā “Anova Medical Center / Institut fuer Bildgebende diagnosik (IBD)” Vācijā. Kopējās izmaksas redzes atgūšanas procedūrām ir 20 000 eiro. Rakstniecei naudu nepieciešams savākt ātri, jo procedūras nepieciešams veikt tuvāko mēnešu laikā.

Franciska Ermlere jau ir iesākusi savu nākamo darbu – viņas diktēto pieraksta meita. Rakstniece norāda, ka rakstīšana bez redzes vēlāk nebūs iespējama, jo pirms katra darba uzsākšanas ir jāveic pētījums par laiku un vietu, kur norit romāna darbība. Viņa nevar atšķirt gaismu no tumsas, un, ja redze neuzlabosies, pētīt un rakstīt Ermlere vairs nekad nevarēs.

Rakstniecei iespējams ziedot, zvanot pa tālruni 90006881 un ziedojot 1,42 eiro, kā arī zvanot pa tālruni 90006771 un ziedojot 7,11 eiro. Jebkuru summu iespējams ziedot arī ar pārskaitījuma starpniecību, ierakstot maksājuma mērķī “Veselības fonds: Elita Franciska Cimare”. Pārskaitīt iespējams uz “Swedbank” kontu LV43HABA0551037990069, kā arī “Citadele” kontu LV79PARX0016130480002. Biedrības nosaukums ir “Latvijas Labdaru asociācija Labdaris.lv”, tās reģistrācijas numurs ir 40008173130, bet juridiskā adrese – Akadēmijas laukums 1- 1011, Rīga, LV-1050.

LA.lv