Kultūra
Literatūra

“Lata romānu” konkurss noslēdzies, zināmi laureāti0


Lata romānu žūrija un “Latvijas Mediji” izdevniecības pārstāvji apspriežas.
Lata romānu žūrija un “Latvijas Mediji” izdevniecības pārstāvji apspriežas.
Foto: Evija Veide

Ceturtdien, 19. jūlijā, Romānu konkursa žūrija sanāca kopā, lai izvērtētu iesniegtos 25 manuskriptus un noskaidrotu labākos darbus.

Žūrija vienbalsīgi lēma pirmo vietu šoreiz nepiešķirt, tā kā visiem iesniegtajiem romāniem vēl nepieciešams rūpīgs darbs. Otro vietu ieņem rakstnieces Ingunas Dimantes romāns “Paslēptā dzīve”. Dalītu trešo vietu žūrija lēma piešķirt Rolandas Bulas romānam “Laika standarts” un Andras Rušmanes romānam “Vienpatnieki”. Savukārt balvu par spilgtāko debiju un līdz šim “Lata romāna” konkursā neskarta tematiskā loka prasmīgu izvērsumu romānā “Istabas biotops” saņems Ligita Paegle.

Ar visiem autoriem redaktore Renāte Neimane sazināsies personīgi, un laureātus, kā arī vēl vairākus konkursa dalībniekus, kuru darbi tika atzīti par publicēšanai piemērotiem, uzaicinās arī uz tradicionālo autoru un žūrijas tikšanos. Tā šogad plānota 9. augustā.

“Lata romāna” sērijai šogad aprit 20 gadu. Sākot ar nākamo gadu, ikmēneša romāns, ko lasītāji pieraduši meklēt grāmatveikalu plauktos un “Latvijas Avīzē” turpinājumos, mazliet mainīs izskatu, kā arī sērijas nosaukumu.

Līdz ar nosaukuma maiņu vēlamies, lai romāni kļūtu vēl interesantāki, tādēļ žūrija atzinīgi novērtēja to, ka autori arvien vairāk pievēršas sabiedrībā aktuālu tēmu izvērsumam. Diemžēl reizēm vēl mazliet pietrūkst izteiksmes līdzekļu un literārā slīpējuma.

Manuskriptus, kurus nepublicēsim, autori, iepriekš sazinoties, var saņemt atpakaļ “Latvijas Mediju” birojā līdz 1. septembrim. Tāpat līdz pat vasaras beigām, sazinoties ar žūrijas locekļiem, varat uzzināt, kas romānos jāizstrādā, lai tie kļūtu publicēšanai piemēroti.

LA.lv