×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
7. marts, 2018
Drukāt

“Latio”: Pērn daudz vairāk pirka dzīvokļus jaunajos projektos (2)

Foto - LETA/Edijs PālēnsFoto - LETA/Edijs Pālēns

Dzīvojamo māju komplekss "Jaunā Teika" Rīgā.

Pagājušajā gadā darījumu skaits ar dzīvokļiem jaunajos projektos, salīdzinot ar 2016.gadu, palielinājās par 19%, bet kopējā Zemesgrāmatā reģistrētā darījumu summa – par 13%, teikts nekustamo īpašumu kompānijas “Latio” 2017.gada mājokļu tirgus pārskatā.

Darījumi ar jaunajiem dzīvokļiem 2017.gadā veidoja 24% no kopējā darījumu skaita Rīgas dzīvokļu tirgū, salīdzinājumam – 2016. gadā jauno dzīvokļu darījumu īpatsvars bija 21%.

“Latio” norāda, ka, neskatoties uz salīdzinoši nelielo darījumu skaita īpatsvaru, to kopējā summa veido nozīmīgu daļu no Rīgas dzīvokļu tirgus kopējās darījumu summas – 2017.gadā tie bija 44% (2016.gadā – 45%).

Saskaņā ar Zemesgrāmatas datiem, Rīgas jauno dzīvokļu tirgus pēc mazaktīva otrā ceturkšņa 2017.gada otrajā pusē un sevišķi ceturtajā ceturksnī uzrādīja pēdējo četru gadu laikā augstāko aktivitātes līmeni. Ceturtajā ceturksnī ar dzīvokļiem jaunajos projektos notika caurmērā 200 darījumi mēnesī, bet 2017.gadā kopumā mēneša vidējā tirgus aktivitāte bija 160 darījumi.

Darījumu skaita pieaugumu jauno projektu segmentā veicināja vispārējā iedzīvotāju labklājības līmeņa palielināšanās, skaidro “Latio”. Jaunās ģimenes ļoti aktīvi izmanto “Altum” valsts atbalsta programmu pirmā mājokļa iegādei. Arī bankas ar dažādiem papildu pakalpojumiem un integrētiem piedāvājumiem atrod veidus, kā piesaistīt klientus.

“Būtisks faktors lielākai tirgus aktivitātei ir arī piedāvājuma palielināšanās jauno dzīvokļu pirmreizējā segmentā, kur tirgu papildina uz vietējo pieprasījumu orientēti projekti – ekonomiskajā un vidējā segmentā. Arī cenu līmeņa pieaugums sērijveida dzīvokļu tirgū un nepietiekamais kvalitatīvu dzīvokļu piedāvājums pieprasītajās apkaimēs liek daļai pircēju izvērtēt iespēju iegādāties dzīvokli jaunajā projektā,” norādīts “Latio” pārskatā.

2017.gada griezumā pirmreizējā tirgus aktivitāte saskaņā ar Zemesgrāmatas datiem pieauga par 18%, bet jauno dzīvokļu otrreizējais tirgus par 22%.

Gada pēdējā ceturksnī īpaši aktīvs bija tieši pirmreizējais tirgus, uzrādot lielāko darījumu skaitu pēdējo četru gadu laikā, savukārt jauno dzīvokļu otrreizējā tirgū ceturtajā ceturksnī tieši otrādi – bija vērojama tirgus aktivitātes samazināšanās.

Darījumu skaits ar nerezidentiem 2017.gadā kopumā jauno dzīvokļu segmentā pieauga par 8%, bet darījumu kopējā summa par 13%, tomēr šo darījumu īpatsvars tirgū jau ceturto gadu pēc kārtas samazinās, informē “Latio”.

2017.gadā nerezidentu darījumu skaita īpatsvars jauno dzīvokļu segmentā bija 16% (2016.gadā 17%), bet kopējās darījumu summas īpatsvars samazinājās no 25% 2016.gadā līdz 22% 2017.gadā. Salīdzinājumam 2014.gadā Rīgas jauno dzīvokļu projektu tirgū gandrīz katrs otrais darījums, jeb 44%, notika ar nerezidentiem.

Saskaņā ar “Latio” pārdošanas darījumu informāciju 2017.gada ceturtajā ceturksnī vidējās cenas jauno dzīvokļu tirgus segmentos Rīgā stabili saglabājās iepriekšējā līmenī.

Ekonomiskās klases jaunajos projektos mikrorajonos dzīvokļu cena caurmērā ir 1300-1400 eiro par kvadrātmetru, bet vidējās klases projektos centra tuvumā un prestižākās apkaimēs – 1600 līdz 2000 eiro par kvadrātmetru. Šādu cenu līmeni ir gatavs maksāt vietējais pircējs, norāda “Latio”.

2017.gadā bija vērojams jauno projektu dzīvokļu piedāvājuma pieaugums uz vietējo pircēju orientētajā segmentā, un gada nogalē bija redzams arī noslēgto darījumu skaita pieaugums.

“Latio” prognozē, ka piedāvājums ekonomiskās un vidējās klases segmentā iegūs vērā ņemamu papildinājumu arī 2018.gadā, mazinot vietējam pircējam atbilstoša piedāvājuma trūkuma problēmu. Tajā pašā laikā “Latio” paredz, ka cenas saglabās stabilitāti, iespējams ar ļoti nelielu kāpumu aktīvākajā segmentā, tomēr tas būtiski tirgus aktivitāti neietekmēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. Dzīvojam projektos, skatamies projektus, klausamies projektus, strādājam projektos, pārvietojamies pa projektiem. Visa dzīve ir viens projekts.

Draugiem Facebook Twitter Google+