×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.2°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
22. marts, 2016
Drukāt

Latkovskis: Rietumos trūkst līderu, kas būtu spējuši laikus reaģēt uz situāciju Sīrijā (5)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ainars Latkovskis

Rietumu pasaulē jau kādu laiku trūkst tāda līmeņa līderu, kuri pēdējos gados būtu spējuši pieņemt atbilstošus lēmumus, reaģējot uz notiekošo Sīrijā, kas cita starpā ļāva tur nostiprināties “Daesh” (“Islāma valstij” jeb ISIS), aģentūrai LETA sacīja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (V).

Kā piemērus līderiem, kuri spēj izšķirīgi rīkoties, viņš minēja 80.gadu politiķus – ASV prezidentu Ronaldu Reiganu, Lielbritānijas premjerministri Margaretu Tečeri un Vācijas kancleru Helmutu Kolu. Aizsardzības komisijas vadītājs norādīja, ka šajā gadījumā runa nav par vēlmi pēc stingrās rokas, bet gan par nepieciešamību pēc lēmumus pieņemt spējīgiem valstu vadītājiem.

ASV un lielākās Eiropas valstis palaida garām iespēju attiecīgi reaģēt uz notikumiem Sīrijā. Problēmas Sīrijā rada ne tikai ISIS, bet arī Sīrijas līdera Bašara Asada režīma rīcība. Rietumu bezdarbība noveda pie situācijas, kad šīs valsts militārajos konfliktos iesaistījās arī Krievija, eskalējot notiekošo, piebilda Latkovskis.

Kā ziņots, komentējot šodien Briselē notikušos teroraktus, Latkovskis pauda, ka Beļģija izceļas uz Eiropas fona ar radikalizēto personu lielu skaitu starp ieceļotāju otrās paaudzes pārstāvjiem, un drošības spēkos nav veikti atbilstoši ieguldījumi, lai šos cilvēkus atbilstoši izkontrolētu.

Aizsardzības komisijas vadītājs saistībā ar šodien Briselē notikušajiem teroraktiem izteica līdzjūtību bojāgājušo tuviniekiem. Politiķis norādīja, ka viņa pienākumos neietilpst kritizēt šīs valsts drošības dienestus, tomēr, sekojot līdzi drošības situācijai Eiropā un pasaulē, Beļģija jau kādu laiku uz citu valstu fona “lec ārā” ar diezgan lielu radikalizēto cilvēku grupu starp ieceļotāju otrās paaudzes pārstāvjiem.

Jau vēstīts, ka sprādzienos, kas otrdien notika Briseles lidostā un Beļģijas galvaspilsētas metro sistēmā, nogalināti vismaz 34 cilvēki, bet vairāk nekā 200 guvuši ievainojumus, ziņo amatpersonas.

Divi sprādzieni Zaventemas lidostā, no kuriem vismaz vienu sarīkoja terorists pašnāvnieks, gandrīz vienlaicīgi notika ap plkst.8 (plkst.9 pēc Latvijas laika).

Aptuveni stundu vēlāk tika saņemtas ziņas par sprādzienu Briseles Mālbēkas metro stacijā, kas atrodas netālu no Eiropas Savienības institūcijām.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Meli,meli,meli un velreiz Meli ! Aktīva Reakcija notika veselu 4 gadu ilgā laikaposmā ,aktīvi virzot lietderīgos un pareizos kuri atri iekļāvās IV …! Arī tagad aktīvi tiek musināta doma par pareiziem ,līdz laikam kad ASV nomainīs administrāciju un atslepenos 9.11. ziņojumu kur figurē Saud Arābijas karalgalma ,valdības finansu atbalsts Terorakta veicejiem. Tas ir šodienas terorisma izplatītāja, vēža lokalizācija. Britiem apzinot kodolarsenāla modernizāciju norāda ka IV-var iegūt valstisku formu(Saud Arābija) un nāksies pielietot netradicionālus risinājumus.

 2. nav jābūt politiķim, lai saprastu, ka ne Eiropas varas partijas, ne to atbalstošie dalībvalstu politiskie grupējumi nav ieinteresēti bēgļu lietas sakārtošanā un tas tā jau ir labi sen. Junkers savā emocionālā pacilātībā vicināja rokas un sauca – welcome, jo tie ir viņu vēlētāji, Briseles vadoņu daudzskaitlīgais arābu elektorāts

 3. Politiķi bieži jauc jēdzienus “ekstrēms” (galējs) vai “radikāls”(kārtīgs) ar jēdzienu “vardarbīgs” (tīša spēka pielietojums, kas rada ievainojumus vai nāvi), tā radot nevajadzīgu politisko vārdu kokteili. Bez ekstrēmas un radikālas rīcības cilvēkiem nebūtu ne Latvijas valsts, ne Atmodas, ne brīvības, tāpēc viņus nozākāt kā liekus un nevajadzīgus ir nekas vairāk kā liela muļķība no pie varas esošo mērenās līnijas piekritēju puses, kas tagad dominē miera apstākļos( paši sevi viņi dēvē par pragmatiķiem). Turpretī valstij kritiskās vai krīzes situācijās radikāļi ir un būs vajadzīgi,( jo tad situācija prasa radikālus lēmumus un rīcību, uz ko parasti mērenie nav spējīgi), tāpēc viņus nedrīkst mest vienā katlā ar tiem, kas atklāti sludina un piekopj vardarbību! ES samērā ilgu laiku ir valdījis miera periods, tāpēc arī pie valstu stūres ir pārsvarā mērenie politiķi, kas ar savu neizlēmīgo lēmumu pieņemšanu un rīcību ir tieši atbildīgi par Eiropā izveidojušos situāciju.

 4. Kad Latvijas bērnudārzos skolās beidzot iemācīsim jauniešiem, mūsu tautai bez problēmām saprasties, būt vienotiem, pastāvēt?
  Realitātē izaudzina atsvešinātus vienpatus (i-podu drāzējus) jeb ideālu materiālu svešu austrumu (Kremļa utt.) ideoloģiju iepotēšanai.

 5. Nu beidzot secināja? Tad vel kad beidzot secinās ka ES iebraucis Ledlauzis II ? Cik vel bumbām jāsprāgst un cik miljoniem migrantu jāiebrauc – jā tā gribas dzert vīnu Krimas pagrabos un sēdēd Gazprom valdēs…
  Tā jau katram ES lielvīram un arī lielsievai ir savas vājības – te Kadafi ar vēlēšanu rēķiniem, te Merkeles kategoriskais NĒ NATO bāzēm Austrumeiropā. Un sautīguma dēļ ES sāk vājināties…
  Jā un ja US nostiprināsies doma – ja pati ES negrib, tad tiekiet galā paši ar savu Austrumu kaimiņu…

Draugiem Facebook Twitter Google+