Ekonomika
Bizness

“Latvenergo” peļņa pirmajā ceturksnī 64,8 miljonI eiro0


Elektrības skaitītājs.
Elektrības skaitītājs.
Foto-LETA

“Latvenergo” koncerna peļņa šogad pirmajā ceturksnī bija 64,83 miljoni eiro, kas ir par 17,7% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, savukārt koncerna apgrozījums bija 259,675 miljoni eiro, kas ir kritums par 2,3%, liecina kompānijas sniegtā informācija biržai “Nasdaq Riga”.

Savukārt koncerna EBITDA 2018.gada pirmajā ceturksnī bija 109,7 miljoni eiro, kas ir par 4% mazāk nekā pērn pirmajā ceturksnī. Rezultātus negatīvi galvenokārt ietekmēja par 75% mazāki Rīgas TEC elektriskās jaudas ieņēmumi.

Salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, par 4% pieaudzis koncernā saražotās elektroenerģijas apmērs, sasniedzot 1929 gigavatstundas (GWh). Efektīvi izmantojot diversificēto ražošanas portfeli, koncernā izstrādātās elektroenerģijas apmērs par 9% pārsniedzis mazumtirdzniecības lietotājiem pārdoto un bija 1766 GWh.

Šogad pirmajā ceturksnī par 31% lielāka bijusi elektroenerģijas izstrāde Rīgas TEC, sasniedzot 904 GWh.

Ja pērn pirmo ceturksni raksturoja izteikts palu periods, kas veicināja izstrādes kāpumu Daugavas hidroelektrostacijās (HES), tad šogad līdz ar mazāku ūdens pieteci Daugavā HES saražotās elektroenerģijas apjoms ir samazinājies par 12% un bija 1010 GWh.

Saražotās siltumenerģijas apmērs 2018.gada pirmajā ceturksnī aukstāku laika apstākļu dēļ bija par 6% lielāks, salīdzinot ar pagājušā gada pirmo ceturksni, un sasniedza 1204 GWh.

Pirmajā ceturksnī klientiem Baltijā kopumā ir pārdots 1766 GWh elektroenerģijas. Ārpus Latvijas kopējais klientu skaits ir vairāk nekā 35 000, kuriem pārdota aptuveni trešdaļa no kopējā mazumtirdzniecībā pārdotā elektroenerģijas apmēra.

Pērn koncerns sāka dabasgāzes tirdzniecību Igaunijā un Latvijā. Pārskata periodā turpināja pieaugt “Latvenergo” dabasgāzes pārdošanas apmēri un klientu skaits.

Vadības ziņojumā uzsvērts, ka dabasgāzes tirgus atvēršana ir devusi iespēju diversificēt dabasgāzes piegādes, tādējādi nodrošinot konkurētspējīgāko cenu, kas ir īpaši svarīgi “Latvenergo” kā otram lielākajam dabasgāzes patērētājam Baltijas valstīs. Pirmajā ceturksnī koncerna pašpatērētais un klientiem pārdotais gāzes apmērs bija 2,5 teravatstundas (TWh).

Kopējais “Latvenergo” koncerna investīciju apjoms 2018.gada pirmajā ceturksnī nav būtiski mainījies, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, un bija 33 miljoni eiro. Lielākā daļa jeb aptuveni 85% no kopējām investīcijām veiktas tīklu aktīvos ar mērķi nodrošināt augstu to pakalpojumu kvalitāti un drošumu.

2017.gada pirmajā ceturksnī “Latvenergo” koncerna apgrozījums bija 265,816 miljoni eiro, bet peļņa – 55,087 miljoni eiro.

“Latvenergo” koncerns ir Baltijas mēroga energouzņēmums, kas nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un pārdošanu, gāzes tirdzniecību, elektroenerģijas sadales pakalpojuma nodrošināšanu un pārvades sistēmas aktīvu nomu. Kompānijas obligācijas ir iekļautas biržas “Nasdaq Riga” parāda vērtspapīru sarakstā.

LA.lv