×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
25. aprīlis, 2012
Drukāt

Latvieši pateicas, krievi noniecina


25042012_gs_20

“Vai Latvijas cilvēki, it sevišķi krievvalodīgie, izlasīja rakstā “Esmu godīga krieviete” (“LA” 09.05.2012.) paustos uzskatus? Vai par šāda raksta saturu uzzināja arī lasītāji Krievijā?

 

Cik tas būtu svarīgi – izlasīt šo rakstu Krievijas prezidentam Putinam,” tā vēstulē “LA” redakcijai raksta lasītājs Jānis Bērziņš Jēkabpilī, sajūsmināts par raksta varones krievietes Jeļenas Jekateriņičevas-Avotiņas apgalvojumu, ka Latvijā nepastāv etniskā diskriminācija, un par viņas veltīto kritiku Tatjanai Ždanokai.

Tāpēc lūkoju noskaidrot, kāda attieksme pret J. Jekateriņičevas-Avotiņas izteikumiem bijusi krievu publiskajā telpā. Atgādinu, ka viņa sabiedrībā tika pamanīta pēc piedalīšanās Eiroparlamenta konferencē 15. februārī.

Portāla kasjauns.lv krievu versijā rakstā tika izmantots citāts no “Latvijas Avīzes”, kurā J. Jekateriņičeva-Avotiņa pārmet Tatjanai Ždanokai krievu tautas apkaunošanu. Lasītāji komentāros krievu valodā raksta: “Latvijā vienmēr ir bijusi diskriminācija, pat padomju laikos. Šī dāma ar latviešu vīru sēž savā “zelta būrī” un reālo dzīvi nezina. Braukātu ar sabiedrisko transportu, tad saprastu, kāda ir realitāte!” – “Kur jūs te Jeļenu redzat, te tikai Avotiņas kundze ir palikusi!?” Tikai retais cilvēks komentāros pauž neitralitāti, neviens – atbalstu.

J. Jekateriņičeva-Avotiņa aprunāta arī citos krievvalodīgo medijos. Tā, piemēram, ziņu portālā gorod.lv bija ievietos TV5 raidījums “Bez cenzūras”, kurā piedalījās J. Jekateriņičeva-Avotiņa.

 

Katrs portāla lasītāju komentārs ir aizskarošs un Jekateriņičevas-Avotiņas kundzi aizvainojošs. “Īsta blondīne” – “Kas viņa tāda, lai norādītu, kā man ir jādzīvo savu senču zemē?!” u. tml.

 

Latvijas krievu ziņu portāls mixnews.lv publicēja gan pārtulkoto J. Jekateriņičevas-Avotiņas runu, gan video no Strasbūras konferences. Šajā portālā cilvēki, komentējot viņas uzskatus, izmanto aizskarošus un pat necenzētus vārdus. Tikai viens no 56 komentāriem ir pozitīvi noskaņots, izsakot viņai cieņu un pateicību.

Portālā mixnews.lv var izlasīt arī žurnālista Konstantīna Kazakova negatīvo viedokli par Jekateriņičevas-Avotiņas kundzi, nievājot viņu un meklējot trūkumus viņas uzvedībā.

Savukārt Krievijas ziņu aģentūras portālā regnum.ru 15. februāra konference un tajā Jeļenas Jekateriņičevas-Avotiņas paustie uzskati pieminēti, lai uzsvērtu Tatjanas Ždanokas negatīvo vērtējumu par konferenci: “Visas uzstāšanās, kuras sarīkoja Inese Vaidere, pauda tikai vienu uzskatu – neiecietību pret citādi domājošiem. Nav arī izņēmums Jeļena Jekateriņičeva, kura mundri stāstīja par savu laimīgo dzīvi Latvijā. Visa jēga viņu teiktajam bija tikai vienam nacistiskajam viedoklim: Latvija latviešiem, Krievija krieviem. [..] Teikt, ka Latvijā diskriminācijas problēmu nav, nozīmē melot. Teikt, ka to nav, – plaši izplatīta tendence starp cilvēkiem, kuri nezina par tām un nesaprot tās.” Rakstā necik nebija pausti pašas Jekateriņičevas-Avotiņas argumenti, citēta tajā bija tikai Tatjana Ždanoka. uzziņa
Vai nākamais Krievijas prezidents Vladimirs Putins lasa “Latvijas Avīzi”?
Krievijas vēstniecības preses sekretārs I. Mostinskis informē, ka Krievijas vēstniecība ir pastāvīga Latvijas preses, tajā skaitā arī “Latvijas Avīzes”, lasītāja. Ar rakstu par Jeļenu Jekateriņičevu-Avotiņu “Latvijas Avīzē” viņi ir iepazinušies. “Mēs varam apstiprināt, ka no Jeļenas kundzes, kura ir Krievijas Federācijas pilsone, nekad nav bijis nekādu sūdzību par diskrimināciju Latvijā,” teic I. Mostinskis. Tomēr prese neesot vienīgais avots, no kurienes V. Putins uzzinot par situāciju Latvijā un arī citās valstīs. “Vladimirs Putins krievvalodīgo iedzīvotāju problēmu skāra vienā no saviem programmas rakstiem, kuri publicēti īsi pirms prezidenta vēlēšanām Krievijā. Šie piemēri demonstrē labu Krievijas līderu informētību par notiekošo Latvijā,” teic I. Mostinskis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+