×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
14. februāris, 2017
Drukāt

Latvieši ražo alu no vietējām upeņu ogām (6)

Foto-heimanis.lvFoto-heimanis.lv

“Lielvārdes alus” tradicionāli darīto eilu klāstu papildinājis ekskluzīvs upeņu alus – “Lielvārdes Upeņu Stauts”. Par godu šim notikumam radīta arī īpaša ierobežota apjoma versija no Latvijā audzētām upenēm, kas tapusi nelielā daudzumā – 10 000 pudeļu.

Lielvārdes alus jau līdz šim sadarbojies ar vietējiem zemniekiem tādu amatnieku alus šķirņu radīšanā kā Ķiršu Kriek un Ķirbju eils, tāpat pērn arī uzsākta sadarbība ar “Latraps” par Latvijā ražota miežu iesala izmantošanu.

Jaunais “Lielvārdes Upeņu Stauts” un tā īpašā ierobežotā apjoma versija atšķiras no citiem aliem ar savu dzidro nokrāsu, svaigu upeņu aromātu un stingrajām putām. Tā darīšanā meistari iedvesmojušies no Eiropas labākajām upeņu alus šķirnēm.

Ingemārs Dzenis, Lielvārdes alus vēstnieks, pauž, ka līdzīgi kā ar pārējiem aliem Lielvārdes ekskluzīvajā klāstā, pirmā ir tapusi versija no vietējām ogām pavisam nelielā apjomā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. stauts ir pilnīgs auts Atbildēt

  “Upeņu strauts” skanētu labāk.

 2. Vai upenēs esošais pektīns šī alus rūgšanas procesā neveido metilspirtu jeb metanolu – stipri vairāk, nekā tā ir parastā alū?

 3. Latviešu valodā nav vārda “Stouts”. Bezjēdzīgi tādu lietot produkta nosaukumā, kas domāts latviešu mērķauditorijai.

  • kārkluangļiem tā nešķiet !
   Ja 3 klasītes un koridoru izgājuši, tad ķellē iekšā visādus burtus.
   Jo nesaprotamākus, jo labāk ! 🙂

 4. Vai tad latvieši ir šī alus ražotāji , vai latvieši tikai var pastāstīt par šo alu?

 5. Finansējuma piesaiste Jūsu uzņēmuma attīstībai. Piesaisti naudu jau tūlīt un sāc augt kopā ar Cityfinances! cityfinances.lv

Draugiem Facebook Twitter Google+