×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
12. februāris, 2017
Drukāt

Latvieši saņem pavēstes un gaida deportāciju no Lielbritānijas uz mājām (67)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Lielbritānijas Iekšlietu ministrija sākusi stingrāk vērsties pret austrumeiropiešiem, nosūtot pavēstes par izraidīšanu no valsts, ja viņi nevarēs uzrādīt, piemēram, oficiālu dzīvesvietu vai darbavietu. Tas skāris arī vairākus Latvijas valstspiederīgos, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu TOP 10”.

Pavēstu ignorēšanas dēļ vairāki latvieši nogādāti imigrantu aizturēšanas centros un tagad gaida deportāciju uz Latviju. Portlendā, Dorsetā, šādā centrā piespiedu deportāciju gaida četri Latvijas valstspiederīgie. Viens no viņiem ir Gvido Ošiņš, kuru britu policija tur ievietoja pirms nepilnām divām nedēļām. Viss esot tikai tāpēc, ka viņš nespēja uzrādīt oficiāli noslēgtu mājokļa īres līgumu. Britu varasiestādes tagad uzskata Gvido par bezpajumtnieku.

“Netiek arī paskaidrots, kur griezties pēc palīdzības. Tiek iedoti tikai dokumenti, lūdzu, ņem un paraksti, ka tu vēlies biļeti par brīvu un lido tikai uz Rīgu ar aizliegumu iebraukt Lielbritānijā vienu gadu. Pat nezinu, kuras personas lēmums tas ir. Tas nav tiesas lēmums, ka es esmu izsūtāms uz Latviju,” teica Ošiņš.

Nav zināms, kad tieši Lielbritānijas Iekšlietu ministrija plāno deportēt Gvido un turpat imigrantu aizturēšanas centrā esošos pārējos trīs latviešus. Gvido labprātīgi dokumentus par to neparaksta. Aizturētajiem ir atņemti viedtālruņi, lai nevarētu uzņemt foto un video, tā vietā iedoti mobilie telefoni bez kameras. Gvido stāsta, ka centrā lielākoties atrodas afrikāņu un pakistāniešu nelegālie imigranti, un viņš nesaprot, kāpēc jādeportē arī Eiropas Savienības (ES) pilsoņi vēl pirms “Brexit”.

Raidījuma uzrunātie Lielbritānijas imigrācijas juristi atzīst, ka ES pilsoņu arestēšana, ievietošana imigrantu centros un izraidīšana no valsts tik tiešām ir pēdējā laika tendence. Advokāts imigrācijas jautājumos, “Garden Court Chambers” pārstāvis Adrians Berijs vērtē, ka Lielbritānijai ir tiesības deportēt noziedzniekus, taču satraucoši, ka pēc referenduma daudzos gadījumos administratīvās izraidīšanas pavēstes saņem austrumeiropieši, kuri nav izdarījuši nekādu noziegumu.

“Kāds cilvēks, kurš policistam centās jautāt, kā nokļūt savā dzīvesvietā, jo sliktās angļu valodas dēļ nespēja izlasīt norādes, tika aizturēts. Tālāk – izraidīts, jo nespēj lasīt angliski. Un tad migrantiem, kuri nonāk šajos aizturēšanas centros, ir ļoti grūti iegūt juridisko palīdzību,” stāstīja Berijs.

Kāds cits austrumeiropietis ievietots aizturēšanas centrā uz izraidīšanu pazaudētas identifikācijas kartes dēļ, bet vēl kāds saistībā ar parkā sarīkotu dzimšanas dienas ballīti, kurā lietots alkohols. Advokātam esot sajūta, ka britu varas iestādes tagad sākušas pielietot imigrantu iebiedēšanas metodes, lai jauni austrumeiropieši baidītos braukt.

Problēma ir cilvēkiem, kuriem ir neregulāra nodarbinātība vai arī nav darba, un to apliecina arī Lielbritānijas Iekšlietu ministrijas skaidrojums: “ES pilsoņiem, kuri Lielbritānijā nestrādā vai nav pašnodarbinātās personas, ir jābūt pietiekami daudz personīgo finansiālo līdzekļu sevis un ģimenes uzturēšanai, lai nekļūtu par apgrūtinājumu Lielbritānijas sociālo pabalstu sistēmai. Ja ES pilsoņi neizpilda mūsu prasības, tad viņiem nav tiesību atrasties Apvienotajā Karalistē un viņi var tikt izraidīti.”

Šāda iespēja britu varas iestādēm bijusi ilgus gadus, taču tikai tagad tā tiek pielietota aktīvāk. “Viņi ir mainījuši savu pieeju, un tik tiešām ir daudz gadījumu ar cilvēkiem no Baltijas valstīm un Centrālās un Austrumeiropas. Ir izmainīts pašmāju likums, lai liegtu šiem cilvēkiem pēc tam atgriezties Lielbritānijā turpmākos 12 mēnešus. Šobrīd, manuprāt, tas neatbilst ES noteikumiem par cilvēku brīvu pārvietošanos,” komentē Berijs.

Arī latviešu migrantu konsultāciju centrā Anglijas pilsētā Spaldingā ir vairākas lietas saistībā ar aizturētajiem latviešiem, kuriem draud izraidīšana.

Līdz Latvijas Ārlietu ministrijai vai vēstniecībai Londonā gan vēl neesot nonākuši konkrētu cilvēku palīgā saucieni. Taču ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs aicina neklusēt. Viņš atgādina – kamēr vēl Lielbritānija ir ES dalībvalsts, mūsu tautiešiem nebūtu jāizjūt nekāda veida diskriminācija. Viņš šo kā spēcīgu atgādinājumu šonedēļ Londonā teicis arī britu valdības pārstāvjiem.

“Mēs vienojāmies, un tā man bija saruna ar “Brexit” lietu sekretāru, jebkurā tādā gadījumā, ja vēstniecībai ir informācija, kas tiek iesniegta, par to, ka kāds ir saņēmis, viņaprāt, nelikumīgu deportācijas rīkojumu vai kādā veidā diskriminēts, tad vēstniecība ziņos Lielbritānijas varas iestādēm. Tad mēs kopīgi mēģināsim skatīties, vai tas ir bijis likumīgi, vai ne,” teica Rinkēvičs.

Viņš arī aicina tautiešus aizdomāties par savu šā brīža statusu. Esot pēdējais laiks sakārtot dokumentus, piemēram, oficiāli noslēgt darba līgumu un mājokļa īres līgumu. Pretējā gadījumā pēc 2019.gada, kad Lielbritānija formāli pametīs ES, varētu rasties problēmas.

Liela daļa austrumeiropiešu, tostarp latviešu, arī sākuši aktīvi preventīvi rīkoties. Pēc Lielbritānijas imigrācijas juristu stāstītā, cilvēki vāc nodarbinātības un nodokļu nomaksas pierādījumus par vismaz pieciem gadiem, lai varētu pieteikties pastāvīgā rezidenta statusam. Ir tādi, kas iet soli tālāk un piesakās britu pasei. Savukārt tie, kuri nav Lielbritānijā nodzīvojuši piecus gadus, cenšas nokārtot tā saukto reģistrācijas sertifikātu. Lai arī tas negarantē kādu tiesību kopumu, ar to varētu apliecināt, ka migrants Lielbritānijā ir bijis vēl pirms referenduma.

Pievienot komentāru

Komentāri (67)

 1. You shall not be taken into account that often these so-called adverse quite inhumane conditions in their work by the British citizen to accept only the final desperate.
  With time, this can lead to the situation that the British people will be deported from other EU Member States, if any, will be determined by what most unfortunately very rude way..

 2. Yes Latvian citizens have a right to be in the UK, IF
  1 – SPEAK THE LANGUAGE
  2 – HAVE A PERMANENT ADDRESS AND
  3 – HAVE ENOUGH FINANCE NOT TO SEEK BENEFITS AS THEY ENTER THE COUNTRY ….

  I wouls say that this is acceptable. Why should I work and pay taxes for people who come into the country with nothing and then pay for them? What would you say if British citizens moved to Latvia and tried the same?

  • Though a nation as small as Latvia .. they could have started with bigger nations

  • You shall not be taken into account that often these so-called adverse quite inhumane conditions in their work by the British citizen to accept only the final desperate.
   With time, this can lead to the situation that the British people will be deported from other EU Member States, if any, will be determined by what most unfortunately very rude way..

 3. Pēc brecit sekos latcrash

 4. Kā reiz šitos briti varēja paturēt, bet nekas šamie tāpat latvijā nepaliks, skries uz rietumeiropu pabalstiņus meklēt!

  Briti riktīgus darba darītājus nebūt nekur nedzīs prom!

 5. Latvija tač tagad skaitās ziemeļeiropa

 6. Kāpēc tāds satraukums? Atbildēt

  Ja Lielbritānijā dzīvo 100 000 no Latvijas
  un ja tikai 5 saņēmuši pavēstes par deportāciju atpakaļ uz Latviju, tad kāpēc ir tāds troksnis?

  • tāpēc, ka tas ir sliktas žurnālistikas paraugs – kā no mušas uzpūst ziloņa lieluma notikumu

  • tāpēc, ka tas ir negodīgi un saukt viņus par imigrantiem ir zemiski un melīgi, tas viss kas tiek darīts ir klajš cilvēku tiesību pārkāpums, kamēr Lielbritānija nav izstājusies no ES, cilvēkiem kas ir no ES ir visas tiesības tur būt. Ja britu politika ilgus gadus bija nepareiza, stulba u.t.t. tad to var atzīt, nevis tagad nekaunīgi un necilvecīgi attiekties pret cilvēkiem.

 7. Kurš šito jèlību atkal izdomàja??

 8. mēs taču esam Ziemeļeiropā 🙂

 9. tie kuri dzivo UK neko tadu nav manijusi ,bomzus jau nekur nevajaga

  • prieks,ka neesi bomzis,citiem tik labi seit neiet.
   un bomži nestrādā ne uk,ne lv,uk,starp citu strada cilvēki ar augstakajam izglītībam ,parsvarā,tai paša laika LV domā kā ievest darbaspēku no trešajam pasaules valstīm.
   Ko konkreti tu esi izmainījis uz labo pusi???
   labak būt treniņbiksim uk,ka bezbiksim lv ;D

 10. ES jāboikotē Lielbritāniju! 🙂

 11. speciāli jāmelo,varetu domāt ka uk. dzīvo tik nelegāli latvieši,paskataties kādi mūļi tur staigā,domājat tie ir lielie strādātāji..?

 12. LATVIESI NĀK :)))))))

 13. kamēr tur citi strādā godīgi ,tikmēr slaisti dzīvoja na haļavu ,man prieks ,ka tādus raidīs beidzot ārā ,lai lasās uz latviju ,TE VIŅŪS GAIDA AR ATPLESTĀM ROKĀM :)))

 14. nu re zelta dzive beigusies uk jabrauc majas nabaga LATVIETIM, ,

 15. Cik aprobežotam jābūt,lai ticētu,ka visam,ko šāda veida rakstiņos pasviež žurnālisti,lai celtu savus reitingus,vispār ir kaut maza daļa patiesības?Ar mums visiem tur viss ir kārtībā vislabākajā.Strādājam un dzīvojam tālāk.Adekvātu samaksu par savu darbu saņemam.Berni mācās britu skolās..Mūs neviens neaiztiek.Vēl paldies par labu darbu pasaka un priecājas,ka palīdzam celt britu ekonomiku.Varbūt izkustiniet savas iesēdētās pēcpuses,lai paši kaut ko savā dzīvē izmainītu.Latvijas presei ir nenormāla vēlme no mušas ziloni uzpūst.A jūs visam ticat.Darat tak kaut ko paši savā labā beidzot!Zinat kads ir jaunākais jociņš,ko darba pārtraukumos latvieši UK runā?Ka nakamgad LV sniegs nesnigs,jo arī par to būs nodoklis jāmaksā…

 16. Tā jau tam bija jānotiek,Nahaļava beigsies. Būs vien jāstrādā

 17. Mums pret Britu pilsoņiem noteikti ir jāizturas tā pat.

 18. Nu re, un valdībai nebūs jātērē mūsu budžets, lai atgriestu latviešus Dzimtenē :))) Super! Mums pašiem vajag savu ekonomiku celt, nevis klejot pa svešām zemēm laimi meklējot !

 19. Vai Latvijai ir vajadzīgi nemiera cēlāji un slaisti? Lai paliek tur kur ir.

 20. Es domāju ka tas, ka esam ziemeļeiropas valsts, nevis austrumeiropas ir visiem skaidrs, bet izrādās ka žurnālisti kaut ko līdz galam nezin. 🙂

  • domā tu kā īsta Briseliete.Skumji ka mūs grupē pie ziemeļeiropas nevis kā visu laiku-austrumeiropas.Un tev par to laikam lielu lielais prieks!

 21. Es domāju ka tas, ka esam ziemeļeiropas valsts, nevis austrumeiropas ir visiem skaidrs, bet izrādās ka žurnālisti kaut ko līdz galam nezin. 🙂

 22. Par ko tur brīnīties, mums taču arī nepatīk bēgļi un iebraucēju kuri rada tikai izdevumus un dzīvo uz nodokļu maksātāju naudas.

 23. Wtf ?navko sudus taisīt raksts šis nevieta,AUTOR TEVI NO DARBA PADZIT VAJADZETU. un ja nav valodas tad kakova huja tu dari UK

 24. Kas par Bullshitu!! Taa sheit nav!!

 25. sen bija laiks visiem latviešiem doties mājās…pietiek trenuškās un botās staigāt! nezinu nevienu,kurš tur būtu bagāts palicis…nevienu!!! lai arī gadiem tur vergojis…

  • Kapeec uzreiz vergojis. Ir pietiekoshi normalas darba vietas. Un te jau nebrauc visi lai kluutu bagati,bet gan taapeec ka velas pilnvertigu dzivi ,lai var nedomajot ieiet veikalaa un nopirkt ko veelas lai vismaz reizi gadaa vareetu aizbraukt un apskatiit kaafu skaistu vietu.
   Diezgan aprobezota domaashana tev. Skumji

 26. Lielbritānijā tāda iekšlietu ministrija neeksistē, šis rakts ir aplams, tāpat kā visi pārejie

 27. Foreigner, go home !

 28. As the British partner of a Latvian National, I have to say that I have never read such a fictitious scaremongering story as that above. There is no such thing as the “British Ministry of the Interior”, no Latvian Nationals have been expelled and cannot be while the UK remains part of the EU even if they cannot prove any employment, they simply cannot claim any benefits. However, no matter what nationality, if they have no documents to prove nationality, they will be assumed to have no right to reside in the UK so can be expelled. The problem here is that without documents there is no way of knowing their nationality so no way of knowing what country to expel them to so they have to remain.

 29. SUPER….SEN VAJADZEEJA TOS KAS NEMAKSA NODOKLUS PADZIT NO UK UN IRIJAS UZ LATVIJU!!!

  • Tā ir! Lai nemaksā nodokļus latvijā! Es arī PAR!

  • Nekviec un maksā savā badazemē tos nodokļus.Neceri ka kāds kurš iekārtojies un strādā Uk uz Lv brauks. Ja nu kādu tur sūta uz Lv tad slaistus treniņbiksēs un tos uz etnisko dzimteni vajadzētu sūtīt

 30. Tiem kas godigi strada un maksa nodoklus nav ko uztraukties…bet tadus kas nestrada…dzer…tirgo cigaretes…un dzivo uz pabalstiem…protams ka jadzen prom no valsts…lai brauc un dzivo uz pabalstiem Latvija…slaistus UK nevajag…

 31. Virsrakst;a ie ”latvieši” ,tālāk tekstā ”valstspiederīgie”.Tad galugalā ko īsti izraida-latviešus vai Latvijas valstspiederīgos no rašijas?

  • Tieši latviešus. Šeit pienāk uz ielas klāt policists un pajautā: “are you .. latvian?” Ja atbildi ar “no”, tad tevi piekauj, un jautā vēlreiz, līdz saņem atbidi ko vēlas. Mūs šeit ir viegli atšķirt, jo mums visiem jānēsā rozā apmetnis, jālec dejas tautu dejas solī un stulbi jāsmaida. Ja atbildi ar “yes”, tad piekauj, aizved uz Dovery un iemet jūrā nokliedzoties: “get the .. out of out country and never come back you .. latvian!” Viņus var saprast – kā nekā mūs, latviešu šeit ir vairāk kā 17 miljonu.

 32. Visus aizstāvēt, lai neuščomļī pravas!!!!

 33. Arī Latvijā ir novērojama nepatika pret bēgļiem, vai vienkārši svešiniekiem.

 34. Bez maz kā 16.gs., kad Anglijā sākās zemnieku padzīšana no laukiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+