×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
25. jūlijs, 2012
Drukāt

Latvieši vienā laivā vai divās?


straume_jk_145

Olimpiskajās spēlēs Londonā sīva konkurence būs arī smaiļotāju sacensībās, tomēr Krists Straume un Aleksejs Rumjancevs grib pacīnīties par medaļu divniekā, kas iespējams, ja paveiksies.


 

Smagnēja sezona

Straume un Rumjancevs pasaules elitē turas jau vairākus gadus, lielajos čempionātos viņu labākais sasniegums ir ceturtā vieta pasaules čempionātā pirms trim gadiem, bet pērn puiši pirmo reizi uzvarēja Pasaules kausa izcīņas posmā. Abi 26 gadus vecie smaiļotāji cer, ka pacietīgais darbs dos augļus Londonā. Aleksejs Rumjancevs: “Domāju, ka mums ir iespējas – visi galvenie konkurenti ir spēkos ļoti līdzīgi, bet veiksmes gadījumā medaļa var būt mūsu. Pagājušajā gadā pasaules čempionātā bijām sestie, lai gan man startā airis izgriezās no rokām un sākām kā pēdējie. Paldies Dievam, dažas vietas atguvām un kvalificējāmies olimpiskajām spēlēm. Bet pat ar tādu kļūdu mums līdz medaļai pietrūka vien 0,1 sekundes. Tā ka pretendēt varam. Ceram un strādājam ar domu tur “iespridzināt”. Laika apstākļi sagatavošanās posmā Latvijā mūs nav lutinājuši – vējš un lietus. Tāpat kā Londonā.”

Latvijas divnieks startēs 200 metru distancē, kurā līdz pagājušajai nedēļai bija pieteikušās vien desmit laivas. A finālā iekļūs astoņas. “Taču šis astoņnieks finišē vienas sekundes laikā, tādēļ pjedestāla kandidātu loks būs plašs, arī mēs esam viņu vidū. Ir līderi, bet medaļu sadalījumā var būt lieli pārsteigumi,” prognozē Krists Straume.

Šosezon gan Latvijas divnieka laiva tik labi neslīd. Eiropas čempionātā nācās pietikt ar 13. vietu. “Sezonas sākums nesanāca, jo smaiļotāji, kas vēl nebija kvalificējušies Londonai, centās maksimāli. Bet lielo darbu mēs esam paveikuši, jāskatās, kas no tā sanāks,” mieru saglabā Straume.

Krista un Alekseja kopīgais ceļš sportā mērojams jau vairāk nekā desmit gadu ilgumā, taču ar vairākām pauzēm. Pirms četriem gadiem Straume uz laiku pievienojās Kristapam Zaļ-upem, un abi kļuva par pirmajiem Latvijas smaiļotājiem pēc valsts neatkarības atjaunošanas, kas piedalījušies olimpiskajās spēlēs. 
Pekinā viņu divnieks ierindojās septītajā vietā 1000 metros un desmitajā – divreiz īsākā distancē. Pēc tam Straume atsāka airēt kopā ar Rumjancevu.

 

Divi zaķi

Latvijas Kanoe federācijā (LKF) nav īstas vienprātības par Alekseja Rumjanceva vēlmi Londonā 200 m distancē startēt arī vieniniekā. “Airētāji, kuri kvalificējušies divniekā, drīkst piedalīties arī vieninieku mačos. Ja šāda iespēja ir, es to labprāt izmantotu. Tas būtu ļoti svētīgi un, manuprāt, nāktu par labu arī startam divniekā,” Rumjancevs nepiekrīt, ka mēģinājums nomedīt divus zaķus ir avantūra.

Smaiļotājiem kvalifikācijas sacensības notiks 10. augustā. Vieninieku braucieni sāksies pulksten 9.51 pēc vietējā laika, bet jau 10.33 startēs divnieki. Aleksejs skaidro, ka tas nekas: “Pasaules čempionātā ir seši septiņi priekšsacīkšu braucieni, bet Londonā būs tikai trīs, turklāt – nepilni, jo pagaidām pieteikušies 14 vieninieki, es varētu būtu piecpadsmitais. Varbūt pieteiksies vēl kāds. Bet pusfinālā būs divi braucieni pa astoņām laivām, tādēļ tālāk tiks visi. Es brauktu tādā iesildīšanās režīmā.”

Galavārds par to, vai ļaut vaļu Alekseja iecerēm, piederēs smaiļotāju trenerim Aigaram Agleniekam un Latvijas Kanoe federācijas prezidentam Vladimiram Bļinovam, kuram vakar vēl nebija noteikta viedokļa šajā jautājumā. Jūtams, ka Rumjanceva ideja daudzus satrauc. “Taču Kristam nav iebildumu. Viņš zina, ka vieniniekā nevis grasos atstāt visus spēkus, bet startēt tikai prieka pēc. Krists man tic, un šajā jautājumā mums nav nekādu domstarpību,” Aleksejs ir pateicīgs partnerim par sapratni.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+